Бизнис картички

Дозволете вашата картичка да разговара со тони креативни специјални завршетоци, врвни хартии и луксузни методи за печатење.

Купувајте визит-картички по големина и облик

Одете по класичен стандарден правоаголник или разбудете се со прилагодено сечење со матрици и други забавни облици и големини.

Купувајте бизнис картички по хартија

Бидете различни со нашиот прецизно куриран избор на врвни хартии и материјали како што се: дебели, слоевити, меки на допир, пластика, дрво, метал и многу повеќе!

Купувајте визит-картички по специјална завршница

Додадете луксуз и привлечност на вашата визит-карта со широк спектар на возбудливи функции за завршна обработка на печатење.

Пробајте го нашиот сопствен конфигуратор за бизнис картички!

Изградете ги визит-картичките од вашите соништа! Приспособување на сè!

 1. Изберете ја вашата форма
 2. Изберете ја вашата хартија
 3. Додадете ги вашите завршни работи

Направете го вашиот бизнис да се истакне со Print PeppermintУслуги за печатење на деловни картички

Барате печатење визит-картички? Print Peppermint е на ваша услуга! Нашите достапни и квалитетни услуги за печатење се тука за да ги поддржат сите сопственици на бизниси да додадат професионален шмек на нивниот имиџ и да добијат визит-карта што вистински ги претставува.

Print Peppermint обезбедува сеопфатни услуги за печатење кои имаат за цел да ги поддржат сопствениците на бизниси и претприемачите со се што им треба.

Ние сме во бизнисот од 2010 година и со текот на годините изградивме силна репутација за квалитетни и сигурни услуги за печатење визит-картички што можете да ги искористите во секое време. Нашите услуги се тука за да ве инспирираат, да ви помогнат да ја подигнете вашата груба идеја на следното ниво или едноставно да ви помогнат да пристапите до квалитетни услуги за печатење за вашиот моментален шаблон за визит-картичка!

Ве охрабруваме да проверете го нашиот избор на дизајни на визит-картички, или да контактирате директно со нас за а обичен понуда за тебенарачајте!

Деловни лични картички: кому му се потребни?

Бидејќи станува збор за дигитален свет, можеби верувате дека повеќето бизниси тргнале од традиционалната визит-картичка, но тоа не е така. Визит-картичките сè уште имаат неверојатна улога во денешниот пејзаж.

Кога се прави правилно, визит-картичката може да има неверојатен ефект врз вашиот целокупен бизнис, како што се:

 • Импресивни потенцијални клиенти или партнери
 • Зајакнување на имиџот и насоката на вашиот бренд
 • Идеален кога учествувате во настани
 • Понудете лесен начин луѓето да ве запомнат и да ве контактираат
 • Одвојте се од конкуренцијата и добијте поголема видливост
 • Достапен начин за вмрежување и промовирање на вашиот бизнис
 • Ви нудиме попрофесионален, па дури и официјален изглед итн.

Како резултат на тоа, секој може да има корист од печатењето на визит-картички! Без разлика дали сте:

 • Сопственик на голем, среден, па дури и мал бизнис
 • Некој штотуку започнува како претприемач
 • Хонорарен работник кој сака да ги направи работите поофицијални
 • Консултант или претставник на компанијата кој сака лесно да се поврзе со потенцијалните клиенти

И многу повеќе!

Без разлика дали се работи за класична визит-картичка или само картичка со име што им овозможува на луѓето да знаат како лесно да контактираат со вас, печатењето визит-картички е сè уште релевантна услуга денес и ќе биде долго време. Инвестирањето во нив нема да биде за џабе!

Печатење визит-картички блиску до мене?

Барањето услуги за печатење визит-картички ќе ви даде многу опции, од кои некои може да се наоѓаат зад аголот од вашата канцеларија или дома.

Сепак, пред да се одлучите за компанија за печатење на тули и малтер, проверете некои од уникатните придобивки на давателите на услуги за печатење преку Интернет, како што се Print Peppermint може да понуди:

 • Попристапни цени – Бидејќи ги немаме истите режиски трошоци како компаниите за печатење на тули и малтер, можеме да ги обезбедуваме нашите услуги по високо конкурентни цени, што е огромна предност за сите наши клиенти. Тоа им овозможува да го добијат точниот број на визит-картички кои навистина им се потребни за да направат разлика, а исто така не се компромитираат дизајнот или квалитетот;
 • Погодност - Можете да го пронајдете вашиот омилен дизајн (или да го поставите оној што веќе го имате), да ги додадете деталите и да ја испратите нарачката за неколку минути, од удобноста на вашата канцеларија или дневна соба. Разбираме дека сте зафатени и се обидувате да го развиете вашиот бизнис, па затоа се погриживме нашите услуги за печатење визит-картички да бидат што е можно подостапни;
 • Одличен избор во дизајни, хартија, бои и повеќе - Тргнавме да ги инспирираме сите наши потенцијални клиенти да ја добијат визит-картичката од нивните соништа, па дури и ако не знаете како треба да изгледаат вашите картички, нашиот широк избор на дизајни може да ви помогне да најдете некоја инспирација. Дополнително, сите картички може да се прилагодат по ваш вкус, со што се обезбедува дека крајниот резултат секогаш ги исполнува вашите очекувања;
 • Нарачајте од каде било - Немате услуга за печатење визит-картички во Ваша близина? Не е важно! Не мора да патувате до печатење на вашата визит-карта од Print Peppermint. Само поставете ги вашите нарачки од вашиот роден град и ние ќе ги испратиме вашите картички директно до вашиот праг;
 • Неверојатна поддршка за клиенти - на Print Peppermint Тимот за поддршка на клиентите е секогаш достапен да одговори на вашите прашања, да ви помогне да ја прилагодите вашата нарачка и да понуди стручна поддршка и насоки прилагодени на вашите потреби. Нашите дизајнери, персонал за печатење и менаџери решија над 170,000 билети за поддршка на клиентите меѓу нив, затоа не двоумете се да им се обратите секогаш кога е потребно!
 • Примероци – Дали треба да го знаете „чувството“ на картичката пред да се обврзете? Или ваза да добиете подобра идеја за тоа како изгледаат картичките во реалниот живот? Потоа одлучете се за нашата примероци за визит-картички и примаима куриран сет на различни картички. Ова ви помага да го процените квалитетот на нашите услуги за печатење визит-картички и да ви даде подобра идеја за тоа кој стил, бои, па дури и допири најдобро функционираат за вашата визија за бренд.

PeppermintУслугите за печатење на визит-картички се специјално приспособени да им помогнат на сите да генерираат прекрасни картички со минимална мака. Може да ги приспособите картичките по ваш вкус и потенцијално да ги нарачате за само неколку минути.

Ако тоа звучи точно како она што ви треба право nох, проверете ги нашите уникатни дизајни и нарачајте ги денес!

Шаблони за бизнис картички: Каде да најдете бесплатни дизајни за визит-картички

Шаблоните за визит-картички можат да ви бидат доста корисни кога барате инспирација за вашите сопствени картички. За среќа, има многу различни места каде што можете да најдете прекрасни дизајни за визит-картички во различни стилови, палети на бои, фонтови, па дури и стилови на печатење!

И првото место за почеток е токму овде на Print Peppermint веб-страница! Во моментов имаме повеќе од 40 опции создадени од нашите дизајнери на картички, како што се:

 • Заоблени агли
 • Место УВ
 • Метална фолија
 • Подигната точка УВ
 • Насликан раб
 • Холографски
 • Памук или лен

И многу повеќе!

Print PeppermintИзборот на дизајни за визит-картички сигурно ќе ги инспирира сите сопственици на бизниси или претприемачи во дефинирањето на нивниот изглед на брендот, затоа ве охрабруваме да го разгледате нашиот каталог и да видите кој дизајн најмногу ви зборува!

Од модерни и минималистички дизајни до смели бои, привлечни фонтови и стилски стилови на печатење, секој може да го најде вистинското одговарање за визит-картичка во нашата продавница.

И ако сте загрижени за користење на веќе направен шаблон, не грижете се: ние нудиме опции за прилагодување на картичките што ќе ви помогнат да ги приспособите визит-картичките на вашите специфични потреби.

Прилагодување на визит-картичка

Print Peppermint нуди прилагодување на визит-картичката конкретно затоа што разбираме колку е важно визит-картичката вистински да ве претставува вас и за што се залагате.

И тоа е тешко да се постигне со претходно изработени дизајни кои следат специфичен стил, па затоа кога купувате визит-картички во нашата продавница, можете да изберете различни опции за прилагодување за вистински да ги направите картичките свои:

 • Форми, како што се стандардни, квадратни, па дури и мини картички
 • Прави или заоблени агли
 • Вид на хартија, како што е необложена, свила, сјајна и многу повеќе
 • Бои на фолија

И многу повеќе!

At Print Peppermint, навистина можете да направите визит-картичка која 100% ве претставува вас и вашиот бизнис. И ако нашите шаблони за дизајн не ви одговараат, не грижете се - имаме други одлични опции кои ќе ви помогнат да пристапите до стилот и дизајнот што навистина ви треба!

Дизајнирајте бизнис картичка

нашата градител на премиум бизнис картички е лесно онлајн алатка која може да ви помогне да креирате сосема нова бизнис картичка од нула. Ако имате идеја за тоа како треба да изгледаат картичките или барате повеќе опции, дефинитивно обратете се кај овој градител!

Едноставно посетете ја страницата и изберете ги елементите кои најдобро функционираат за вашата визија:

 • Облик: изберете помеѓу правоаголник, квадрат, круг, мини, па дури и прилагодени форми;
 • Дебелина и големина на хартија
 • Филтер за хартија: Изберете ги боите и типот на хартија за вашата визит-картичка за да го добиете точниот изглед и чувство што го сакате за картичките;
 • Додатоци за завршна обработка: изберете од различни стилски завршетоци, како што се печат со фолија, заоблени агли, печатење со печатење, виткање и многу повеќе!

Нашиот производител на визит-картички за клиенти ви го олеснува креирањето или поставувањето на вашиот дизајн и добивањето на вашите сопствени визит-картички! Не само тоа, туку ако сакате професионално мислење за вашиот дизајн, само проверете го полето за уметнички преглед на PRO на дното на страницата.

Ова ќе го испрати вашиот дизајн до нашиот уметнички директор, кој лично ќе го прегледа и ќе даде препораки како да го подобрите - доколку е потребно. Не се плеткаме со совршенството!

Дополнително, ако ви треба поголема поддршка за извоз при дизајнирање на вашите картички, Print Peppers нуди специјализирани услуги за дизајн на визит-картички со брзо пресврт и враќање паригаранција. Едноставно пополнете го овој формулар и кажете ни повеќе за вашата визија, а креативниот тим ќе ги дизајнира визит-картичките од нула, врз основа на вашите насоки!

Како да направите бизнис картички дома и бесплатно

Разбираме дека додека се обидувате да го развиете вашиот бизнис, најголемиот дел од вашите средства можеби ќе одат во вашите операции и реклами. Затоа, ние исто така им нудиме на нашите клиенти можност да прикачат свои визит-картички на нашата страница и да ги испечатат.

На овој начин, во суштина плаќате само за услугите за печатење, а не и за услугите за дизајн. Ако немате искуство во дизајнирање, не грижете се: има многу онлајн ресурси како Canva.com кои ви дозволуваат лесно да креирате прекрасни дизајни.

Еве неколку придобивки од овие услуги:

 • Тие обезбедуваат многу бесплатни шаблони за визит-картички и други маркетиншки напори (објави на социјалните медиуми, логоа, постери, итн.) кои можете да ги прилагодите на вашето поврзување за да ја направите картичката да одговара;
 • Алатките се интуитивни и лесни за употреба дури и ако немате искуство во дизајнирање;
 • Работете со каталог на бесплатни фотографии, графички елементи и фонтови за да ги приспособите картичките на вашата точна визија
 • Креирајте и генерирајте ја вашата визит-карта по ваш вкус за само неколку минути, бесплатно!

Кога сте задоволни со вашиот дизајн, можете едноставно е-пошта ни го вашиот дизајн и изберете ги сите завршни работи, а ние ќе се погрижиме за останатото!

Канцелариско депо во истиот ден визит-картички наспроти Print Peppermint

Ако барате визит-картички за евтини, картичките за канцелариско складиште за истиот ден се секако популарен избор.

Сепак, генерирањето на вашата визит-картичка не е одлука во која треба да брзате. Самата картичка е репрезент за вас и вашиот бизнис, што значи дека дизајнот идеално треба да зборува верно на вашите основни вредности и насока на брендот.

Иако не нудиме печатење на визит-картички истиот ден, ние нудиме:

 • Достапни цени - Нашите опции за прилагодување ви помагаат да контролирате точно колку ќе чини визит-картичката. Ако имате повеќе прашања за нашите стапки, ве охрабруваме да контактирате и да добиете сопствена понуда од нас;
 • Брз и сигурен пресврт - Преземаме големи мерки за да обезбедиме квалитет на сите наши печатени материјали, а визит-картичките не се исклучок. Иако ова значи дека вашите картички можеби нема да бидат испорачани истиот ден кога ќе ја нарачате, можете да верувате дека се грижиме за сите проекти навремено, а нашиот тим за поддршка на клиентите може да ве информира за какви било ажурирања. Картичките ќе ги добиете во чиста состојба кога ќе ви требаат!
 • Експертиза и професионална поддршка - Посветуваме големо внимание на деталите и гарантираме дека сте целосно задоволни со дизајнот пред да го испратиме на печатење. Ако се одлучите за нашата дизајнерска услуга, можете да бидете сигурни дека ќе ја добиете визит-картичката која совршено одговара на вашата компанија!

И многу повеќе!

Print PeppermintТимот на дизајнери и експерти за печатење се тука да подадат рака и да ви помогнат да ја добиете визит-картата што ви е потребна за да помогнете во развојот на вашиот бизнис.

Без разлика дали штотуку почнувате и барате инспирација за дизајн на визит-картички или сакате да ги обновите постоечките картички за подобро да одговараат на насоката на вашиот бренд, нашите услуги за печатење можат да ви го понудат токму она што ви треба!

Ако сакате да дознаете повеќе за нашите услуги, секогаш сме достапни за разговор, па затоа закажете краток повик со нас или испратете ни е-пошта со сите ваши прашања.

За да започнете со печатење на вашата визит-картичка, кажете ни повеќе за вашиот проект и добијте ја вашата сопствена понуда без обврски и бесплатна консултација за вашата креативна визија.

Со нетрпение очекуваме да ја претвориме визијата за вашата визит-карта во реалност!

Интересни написи поврзани со бизнис картички

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Печати преку Интернет Најдобро печати Најдобро% наслов% Он-лајн

11 Дизајнирање на распоред, кои се загарантирани за вашите деловни картички да изгледаат одлично

Во дигиталната ера каде сè се пакува во еден уред, носењето додатоци може да изгледа малку излишно. Деловните картички сепак се исклучок од тој поим. Всушност, вашата деловна картичка е единствената работа што е попогодна од најновата технологија. Кога ќе запознаете нов потенцијален клиент или деловна активност Прочитај повеќе

10 фонтови за печатење на деловни картички

10 одлични фонтови за печатење на бизнис картички.

Кога дизајнирате совршена визит-картичка за вас или вашата деловна активност, постојат многу работи што треба да ги земете во предвид - бои, квалитет на хартија, логоа, какви информации да вклучите, како и други детали. Особено, еден од најнезабележаните аспекти на дизајнот на визит-картичката е веројатно изборот на фонт. Трансферот на вистинскиот фонт може да биде Прочитај повеќе

Идеја за деловни картички

11 идеи за креативни деловни картички за агенти, агенти и брокери

Агентите за недвижнини ретко се наоѓаат без нивните деловни картички бидејќи ја сфаќаат важноста да се осигураат дека потенцијалните клиенти знаат кои се и што прават. Се разбира, да се биде агент значи и барање можности таму каде што ги нема. Оттука, поседувањето иновативни и креативни деловни картички за недвижнини е императив. Во Прочитај повеќе

Потврдени прегледи на клиенти

Лиза Ц.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Имав прилагодени картички направени за мојот клиент и тој е Т.Х...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

1 ден пред
анонимни
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Нема да печатам на друго место!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
анонимни
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Секој проект што сум го испечатил преку Print Peppe...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
анонимни
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Секогаш сум толку импресиониран од квалитетот! 10/10 р...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
анонимни
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

услуги на клиентите беше камен цврст

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 4 недели
Fabiola
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Дојде до извршувањето на дизајнот што го имав на ум ...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 4 недели
анонимни
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

совршените етикети ги сакаат!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
анонимни
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Ги сакам сите примероци. Ми покажа одлична ва...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
анонимни
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Ги сакам сите примероци. Ми покажа одлична ва...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
анонимни
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Ги сакам сите примероци. Ми покажа одлична ва...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Ахмад Тораби
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Убав пакет примероци :)

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Џејсон Сигман
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Нарачката беше исполнета и изгледа одлично!!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 месеци

Најчесто поставувани прашања - визит-картички

Дали се мини деловни картички добра идеја?

Па... така мислиме! И еве зошто: 1. Тие се добри за животната средина (заштедете хартија и мастило) 2. Тие се различни, нешто повеќе од стандардните 2″ x 3.5″ 3. Тие можат да се користат како тагови (само користете рачен удар да нокаутирам дупка) 4. Тие се скромни и слатки 5. Заземаат помалку ... Прочитај повеќе

Дали се пластични деловни картички водоотпорни?

Да Пластичните визит карти се во тренд во моментов, бидејќи се потрајни и по уникатен изглед од традиционалните картички за хартија. Типично изработени од флексибилна, но цврста ПВЦ пластика, овие деловни картички ќе изгледаат остри дури и ако ги изложите на вода, кафе и други течности. И ја држи својата форма дури и ако се чува во a Прочитај повеќе

Дали квадратните деловни картички се вклопуваат во паричник?

Да. Со оглед на тоа што се помали од типичната визит-картичка со големина од 3.5 инчи, квадратните картички можат убаво да се вклопат во паричникот. И не само тоа, квадратните визит-картички се вклопуваат во џебот од фоб (малиот џеб во фармерките) или во џебот од кошулата. Но, немојте да мислите дека помалата големина значи дека е помалку… Прочитај повеќе

Како се викаат деловни картички на англиски, германски, шпански и други јазици?

На англиски, тие се нарекуваат „визит-картички“. Auf Deutsch werden sie “Visitenkarten” genannt. Во шпанскиот јазик, се нарекува „tarjetas de presentación“. En français, на les appelle des „cartes de visite“. في اللغة العربية، يطلق عليهم بطاقات العمل. На италијански како chiamano „biglietti da visita“. हिंदी में, उन्हें व्यवसाय कार्ड कहााा

Колку се големи мини визит-картичките?

Нашата стандардна мини големина е 1.5 инчи x 3.5 инчи. Но, ако ова не одговара на вашите потреби, можеме да ги исечеме вашите картички на која било големина, започнете со сопствена нарачка овде.

Колку долго траат слоевит (мулти-мансарда) деловни картички?

Овие картички се дизајнирани да траат со години. Сепак, изложеноста на високи температури може да доведе до непожелни резултати. Значи, ве советуваме да не ги изложувате овие картички на премногу студ или топлина и исклучително суви или влажни услови.

Користење на Microsoft Word за правење деловни картички

Визит-картичките оставаат траен впечаток. Визит-картичката може да го направи или да го наруши вашиот бизнис. Може да привлече повеќе клиенти кон вас исто како што може да ги испрати клиентите да бегаат од вас. Вредноста на визит-картичката не може да се поткопа бидејќи предностите ги надминуваат недостатоците. Во моментов, многу нови бизниси се… Прочитај повеќе

Кои се ламинираните деловни картички?

Започнуваме со крут материјал од 16 капак, а потоа по печатењето, ја сендвичиме хартијата помеѓу два тенки слоја на про clearирен мат филм. Но, зошто, прашуваш? Ламинираноста со мек допир додава: меко на допир чувство на дополнителна цврстина и издржливост, зголемена отпорност на вода, свиок и отпорност на гребење, чисти, остри исечени рабови (без излитени) пожелно за високи Прочитај повеќе

Кои се времињата на пресврт за деловните картички за фолија?

Редот за производство за нашите стандардни картички со фолија трае 3-4 работни дена + испорака (обично 1 или 2 работни дена). Нашите визит-картички со врвна фолија имаат производствен пресврт од 7-9 работни дена + испорака (обично 1 или 2 работни дена).

Може ли да печатам двострана на вашите пластични картички?

Да - може да печатите двострано на вашите пластични картички. Може да печатите од двете страни на вашите бели пластични картички со дебелина од 20 и 30 точки. Истото можете да го сторите и на чиста или мрачна пластична визит-картичка од 30 pt. Сепак, не можете да печатите двострани на чисти или замрзнати картички од 20 пт.

Како да дизајнирам визит-карта?

Како да дизајнирате визит-карта: водич чекор-по-чекор Дизајн од: Шакил Рахман „Добриот дизајн е како фрижидер – кога работи, никој не забележува, но кога не го прави, сигурно смрди“. – Ајрин О Трилиони картички се печатат токму во овој момент. Но, само неколку од нив… Прочитај повеќе

Како да поставам уметничко дело Spot Gloss UV?

Нашите премиум пластични визит-картички се изработени од квалитетен полипропилен. Достапно во низа завршни работи и дебелина, можете да имате избор на издржливи пластични деловни картички за да одговараат на вашата марка. Полипропиленот може да се рециклира 100%, затоа овие картички се сметаат за еколошки опции. Во однос на дебелината, нашите 30 PT картички имаат стандарден кредитен Прочитај повеќе

Која е големината на визит-картичката во пиксели

Имаше, можеби, време кога сите визит-картички беа со иста големина (барем сите визит-картички во истиот географски регион), но тоа време дојде и помина. Денес, иако сè уште постои „стандардна“ големина, постојат и многу други вообичаени опции за големина. Значи, како можете точно да знаете колку пиксели… Прочитај повеќе

Какви облици на визит-картички ви нудат?

Нудиме 7 стандардни облици на визит-картички. Ние, исто така, можеме да работиме прилагодено ако повеќе сакате вашата визит-карта да се истакне отколку да се вклопите во купот картички што вашите потенцијални клиенти ги носат дома после конференција. Со нашата услуга за сечење матрици, можете да ја претворите секоја форма што можете да ја замислите во… Прочитај повеќе

Зошто мојата визит-карта се пука низ рабовите?

Кога визит-картичките пукаат околу рабовите, тоа е обично затоа што картичката може да содржи високи вредности на мастило, како во темни бои. Одблиску до визит-картичка Испукани рабови Ова повремено се случува на помал дел од картичките во бегство. Користете посветли бои за да го избегнете ова или користете што е можно помалку мастило кога користите… Прочитај повеќе

Повеќе работи што ќе ги сакате