Мат бизнис картички

25.00$ - 89.00$

 • Супер рамен мат досаден финиш
 • Анти-отсјај / Сјај
 • Специјални карактеристики за додаток
Отстрани

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

-

Ви требаат повеќе функции?

Обидете се со нашите Конфигуратор на прилагодена картичка >

Дополнителни информации

Облик

, ,

Катчиња

,

Квантитет

, , ,

Тип на хартија

Дебелина

Производство Време

Опис

Матичните деловни картички се нудат на најразлични премиум акции што се движат од 16 до 32 pt

Матичен воден, свилен мат ламинат, или ламенат со Suede (мек допир)

Изберете американски стандард 2 ″ x 3.5 ″, мини 1.5 ″ x 3.5 ″ или квадрат 2.5 ″ x 2.5

Одрекување: Мат финиш Картичките испечатени со тешка или цврста покривка со мастило со мат финиш може да покажат дека флеките се отсекуваат од работ на картите по кастрењето, особено ако имате солидно / тешко покритие со мастило од двете страни на вашите картички. Откривме дека изборот на сјај УВ премаз помага да се намали ова прашање со крцкање. За да избегнете целосно исекување рабови, препорачуваме да ја изберете нашата премија Свилани ламинирани картички.

Прегледи

0.0
0 од 5
Врз основа на рецензии на 4
5 ѕвезда
100
100%
4 ѕвезда
0%
3 ѕвезда
0%
2 ѕвезда
0%
1 ѕвезда
0%
 1. 5 од 5

  Метју Окерсон (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Print Peppermint е толку брз и лесен за работа. Посакувам секој продавач со кој се занимава мојата компанија да биде толку добар.

  (1) (0)
 2. 5 од 5

  Тимотеј (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  За стандардна мат визит-картичка, квалитетот е фантастичен. Услугите за клиенти се врвни; професионален и внимателен.

  (1) (0)
 3. 5 од 5

  Сузана Т. (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Комуникацијата е брза и пријателска, квалитетна изработка и брза испорака, сето тоа се надополнува со нарачка од Print Peppermint повторно!

  (0) (0)
 4. 5 од 5

  Ребека М. (Заверена сопственик) -

  Мојот клиент го сакаше квалитетот на нивните деловни картички.

  (0) (0)
Додадете преглед

Откажи

Потврдени прегледи на клиенти

Aaron
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Одлична услуга, одличен квалитет Најдоброто беше: фа...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 денови
Stubbz конци
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Висок квалитет и одлично совпаѓање на бои

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
Керолин Бојк
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Работа со Print Peppermint е секогаш таков ple...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен производ!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен избор!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасна!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет и одлични цени, исто така.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прв пат нарачувам и сум многу импресиониран!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Слава
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Многу корисна и одговорна услуга за клиенти; тие...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Го сакаше холографскиот!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Соодветната фолија од работ до напред беше беспрекорна и ...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасен додаток - испаднаа фантастични.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
мат визит карти
Мат бизнис картички
25.00$ - 89.00$