• Рефлексивни, сјајни
 • Одлично со лесни пастелни бои
 • Мастила засновани на еко-пријателски соја

Неодамнешни видеа

Бизнис картички со бисер

44.00$ - 139.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.


4.9
Врз основа на рецензии на 251
Слика бр. 1 од Микеле К.
1
Микеле К.
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Не можам да бидам позадоволен од тоа како испаднаа картичките на мојот клиент! Втиснувањето на фолијата е свежо, чисто и прецизно. Акциите на картичките се богати, а дебелината навистина го издигнува дизајнот. Мојот клиент сакаше „луксузен изглед“ и овие картички ги надминаа нашите очекувања!

Заверен преглед

пред 1 месец
Слика бр. 1 од Вања Шушњар
1
Вања Шушњар
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Картичките од златна фолија се прекрасни! Тие изгледаат толку луксузно и се токму она што го барав. Тие имаат мек допир налик на велур што се чувствува поубаво од просечната мат визит-картичка што е бонус! Заљубена сум! Ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Никол Нафтали
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Добивам толку многу комплименти за моите нови картички! Услугата беше фантастична и го сакам финалниот производ - ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Викторија Лук
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

одличен

Заверен преглед

пред 1 месец
Рос ОРурк
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Мало крварење на бојата, бидејќи предната страна беше бела, а задната црна.

Заверен преглед

пред 2 месеци

Дополнителни информации

Тип на хартија

Бисерен

Тежина на хартија

14 pt / 300 gsm

Облик

стандард

Катчиња

Директно, заоблено

Квантитет

100, 250, 500, 1000

Дебелина

големина

2" x 3.5" / 51 x 89 mm

Производство Време

Опис

Визит-картичките со бисер се печатат во целосна боја на бисерирана хартија.

Овој труд е совршен за дизајни со светло или пастелно боја.

Залихата на бисери создава сјаен ефект врз вашиот текст и дизајнерските елементи.

Ние обично го препорачуваме овој труд за производи или настани поврзани со деца, женски производи и за секој бизнис што сака да проектира „привлечност“.

Овој треперлива нема да биде драматична како печат на фолија, па дури и сјај на самото место, туку прави посуптилна и елегантна изјава.

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

 • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
 • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
 • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
 • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
 • резолуција: 300 dpi
 • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
 • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
 • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
 • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

Галерија за инспирација

Интересни написи поврзани со Бисерни бизнис картички

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Печати на Интернет Најдобро $ _wp_attachment_metadata_image_meta = наслов $

Бисерна хартија

Оваа треперлива (квази-метална) хартиена маса е вистинско привлекување внимание. Одлично за проекти кои бараат нежен или женствен изглед. Оваа обложена залиха може да се испечати со процес во 4 бои, боја на место или печат со фолија. Имајте на ум дека овој специјалитет малку ќе ги промени вашите бои. Обложена, мазна текстура Добро игра со: процес во 4 бои, точка… Прочитај повеќе

Често поставувани прашања Pearl Business Cards

Што е хартија од 14 металик бисер?

Тоа е уникатен фонд што трепери во светло кога го гледате од различни агли. Вграден е со бисерни влакна кои и овозможуваат на хартијата мазен, рефлективен и метален изглед. Печатењето на оваа хартија ќе им даде суптилен трепет на вашите бои CMYK. Но, тешката густина на мастилото може да го намали овој ефект.

Водич за печатење во буква: Што е тоа и зошто е важно?

Водич за печатење со писма Извор: Дизајн колиба Печатењето со писма е уметничка форма која постои од 1450 година. Заслугата за неговото создавање оди кај германскиот златар, Јоханес Гутенберг. Исто така познат како релјефно печатење или типографско печатење, печатењето е повеќе од уметничка форма; тоа е традиција. Различни делови од светот придонесоа за методите, техниките и алатките што се користат во овој процес. Од огромни машини за печатење со големина на автомобил, кои работеа на едноставен принцип на оставање впечаток на печатење на рамна површина со помош на блокови од текстови, писмата напредна долг пат. Сега, неговите релативно мали потомци можат да се најдат како седат… Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу печат на топла фолија и ладна фолија?

Фолијата е врвен додаток на вашите етикети и маркетиншки производи. Го привлекува окото со својата текстура, метален сјај и длабочина. Постојат два различни типа на процеси: топла фолија и ладна фолија. Втиснувањето со топла фолија вклучува фолирање и монтирање на матрицата од дизајнот над подлогата. Матрицата се загрева и се притиска на подлогата, со лепило активирано на топлина помеѓу двете. Откако ќе се изврши притисок од матрицата врз материјалот, дизајнот на фолијата потоа се фиксира на површината на подлогата. Втиснувањето со топла фолија создава луксузен, подигнат ефект. Тоа е популарна карактеристика во… Прочитај повеќе

Какви залихи на дебела хартија ви нудат?

Ние правиме сопствени нарачки на која било акција преку сопствена понуда. Слободно разгледајте ги нашите стандардни понуди за хартија на оваа страница, кои вклучуваат: Сјајна – фаќа светлина со својата рефлектирачка површина Мат – посуптилен и текстуриран изглед Необложен – природна текстура Бисер металик – бисерен ефект Свила мат – мазна мат завршница што е отпорна на вода Мека велур – мека и текстура залиха Пластика – издржлива и доаѓа во нетранспарентен или проѕирен финиш Крафт – рустикален и автентичен изглед Обоена залиха – доаѓа во 50 различни бои

Кои документи нудите за честитки?

Нудиме различни премиум залихи на хартија како стандардна нарачка, но сепак можеме да набавиме каква било хартија што сакате, само побарајте сопствена понуда. Стандардна мат мазна мат водена 16PT дебелина Стандарден сјај со УВ сјај обложена 16PT Дебелина Свила мат мат ламинирана 18PT дебелина Бисер трепет Перлизиран металик 14PT Дебелина Елегантна ленена постелнина обложена текстура 10PT тени, природна 14 PT дебелина, необлечена

Кои документи ги нудите за обележувања?

Нашата сегашна стандардна понуда на хартии за обесени ознаки е: 14 pt Крем 14 pt Бисер 16 pt Мат / сјај 18 pt Браун Крафт 20 pt Пластика (чиста/бела) 20 pt Мека-велур 32 pt Дебел црн слој Можеме да набавиме речиси секоја хартија можете да замислите, едноставно пополнете го нашиот сопствен формулар за нарачка и ние брзо ќе ви добиеме понуда преку е-пошта.

Каде дизајнерите ги печатат своите канцелариски материјал?

Каде дизајнерите ги печатат своите канцелариски материјали? Список на најдобри услуги за печатење За печатач кој го држи квалитетот над сè може да биде потребно одредено откритие. Можете да ја пребарувате мрежата за платени рецензии и на крајот да ги трошите тешко заработените пари на најсовремени услуги или да верувате во нашиот нашироко доверлив збор. Благодарение на нашето долгогодишно искуство во бизнисот со креативен дизајн, знаеме што е потребно за да бидеме услуга за печатење за пофалба. Од најсовремена печатење со топла фолија до одлична услуга за клиентите, има многу што придонесува за неговата извонредност. Ќе ви заштедиме мака и ќе го наредиме најдоброто печатење на канцелариски материјал… Прочитај повеќе

бисерни деловни картички метален треперлив сјај
Бизнис картички со бисер
44.00$ - 139.00$