Смешно дебели бизнис картички

Направете визит-картички толку дебели и тешки на вашите клиенти ќе им требаат две раце за да ги држат правилно 🙂

Дебели деловни картички

Хартија

Облик

Катчиња

Дебелина

Боја на фолија

Производство Време

Се прикажуваат сите 8 резултати

Прилагоден конфигуратор на визит-картички

Цена од: Од: 59.00$

-

Трудови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Дебелина: , , , , , ,

Агли: ,

Форми: , , , ,

Бои на фолија: , , , , , , , , , , , , ,

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>

Јасеновац Бизнис картички

Цена од: Од: 193.00$

-

Трудови: , ,

Форми: , , , ,

Локација на фолија: ,

Бои на фолија: , , , , , , , , , , , , ,

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>
деловни картички во боја

Деликатни картички за обоен раб

Цена од: 99.00$ - 159.00$

-

Трудови:

Дебелина:

Агли:

Форми: , ,

Квантитет: , ,

Време за производство:

Започнете>
48 pt тројна густа свила

Визит-картички со ултра густа свила

Цена од: 109.00$ - 264.00$

-

Трудови:

Дебелина:

Агли: ,

Форми:

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>
свилени деловни картички

Дебели свилени визит-картички

Цена од: 59.00$ - 209.00$

-

Трудови:

Дебелина:

Агли: ,

Форми:

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>
исклучително дебели визит-картички

Дебели необложени визит-картички

Цена од: 59.00$ - 209.00$

-

Трудови:

Дебелина:

Агли: ,

Форми:

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>
боја среден слој јадро

Обоени бизнис картички од среден слој

Цена од: 69.00$ - 219.00$

-

Трудови: , , , ,

Дебелина:

Агли: ,

Форми:

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>
печатење со дебели слоевити флаери

Црн среден слој бизнис картички

Цена од: 89.00$ - 109.00$

-

Трудови:

Дебелина:

Агли:

Форми: , , ,

Квантитет: ,

Време за производство:

Започнете>

Интересни написи поврзани со дебели бизнис картички

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

насликани обоени деловни картички

Во споредба со Интернет, 14 најдобри места за купување деловни картички со насликани рабови

Ако сакате најдобро насликани работни картички за вашите професионални активности, нема да ви треба долго време да пронајдете десетици провајдери на Интернет. Услугите за печатење по барање ја направија оваа индустрија онаа каде што сите мислат дека можат да создадат странична гужва со нудење на овој производ. Некои компании се подготвени да се задоволат со најевтиниот Прочитај повеќе

најдете кредитни картички

Големина на кредитна картичка - кои се димензиите, големината и дебелината?

Се прашувавте кои се димензиите на кредитната картичка? Можеби сте ја набудувале вашата кредитна картичка со лупа кога таа за прв пат влегла. На крајот на краиштата, изгледаше добро и се чувствуваше фасцинантно да се допре. Тогаш почнавте да лизгате и да купувате и да бевте над вашиот кредитен лимит и никогаш не дадовте a Прочитај повеќе

WP-содржина / прикачувања

Расипана деловна картичка - Фелиз ентериери

Денес воведуваме нов сегмент на нашиот блог наречен „Визит-картичката се расипува“, вчера вчера… (драматични тапани). Во секоја епизода, ќе направиме краток преглед на клиентот, дизајнот на парчето, спецификациите за печатење на парчето и дигиталните датотеки што беа користени за производство на картичката. ... Прочитај повеќе

Потврдени прегледи на клиенти

Aaron
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Одлична услуга, одличен квалитет Најдоброто беше: фа...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 денови
Stubbz конци
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Висок квалитет и одлично совпаѓање на бои

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
Керолин Бојк
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Работа со Print Peppermint е секогаш таков ple...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен производ!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен избор!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасна!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет и одлични цени, исто така.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прв пат нарачувам и сум многу импресиониран!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Слава
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Многу корисна и одговорна услуга за клиенти; тие...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Го сакаше холографскиот!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Соодветната фолија од работ до напред беше беспрекорна и ...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасен додаток - испаднаа фантастични.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец

Најчесто поставувани прашања - Дебели бизнис картички

Водич за тежината и дебелината на основата на хартијата @ Print Peppermint

Размислете за најдобрата визит-карта што некогаш сте ја врачиле. Освен како изгледаше, какво е чувството? Дали беше тежок, густ или нефлексибилен? Графичкиот дизајн е секако многу важен кога станува збор за креирање визит-картички, но тоа не е единственото нешто што треба да се земе предвид. Тежината и дебелината на основата на хартијата имаат помала врска со… Прочитај повеќе

Алатка за конверзија на дебелина и тежина на хартија - Царско кон метричко - Поени (pt), MM, GSM

Точки (pt) инчи Милиметри GSM 16 0.016 0.4064 350 18 0.018 0.4572 20 0.02 0.508 22 0.022 0.5588 24 0.024 0.6096 28 0.028 0.7112 32 0.032 0.8128 700 36 0.036 0.9144 40 0.04 1.016 42 0.042 1.0668 48 0.048 1.2192 1050 50 0.05 1.27 64 0.064 1.6256 1400 80 0.08 2.032 1750 Преземете како… Прочитај повеќе

Водич за печатење во буква: Што е тоа и зошто е важно?

Водич за печатење буква, Извор: Дизајн Шак Печатењето на летерпрес е уметничка форма што постои од 1450 година. Заслугите за неговото создавање му припаѓа на германскиот златар Јоханес Гутенберг. Исто така познато како релјефно печатење или типографско печатење, буквата е повеќе од уметничка форма; тоа е традиција. Различни делови на светот придонеле за методите, техниките Прочитај повеќе

Колку длабоко или далеку ќе се држи мојата emboss?

Втиснувањето е одличен детал што треба да го додадете во вашата визит-картичка. Додава длабочина на специфични дизајни и има убава тактилна карактеристика на него. Кога станува збор за длабочината на врежаната хартија, имајте предвид дека кога ќе втиснете на едната страна, на другата страна на картичката ќе има спротивна ... Прочитај повеќе

Што е слоевитоста / мулти-мансарда хартија?

Хартија со повеќе мансарда е направена од дебел картон. Како што сугерира неговото име, тој е составен од повеќе слоеви необложена хартија. Поголемиот дел од времето доаѓа со обоен центар. Сите овие слоеви додаваат текстура и димензија на вашите материјали за печатење. Без разлика дали се работи за најави за свадби, визит-картички или честитки, овој труд може да додаде длабочина… Прочитај повеќе

Колкава е дебелината на картичките „Suede“?

За основата, земаме лак од 16 торти, а потоа ламинат од 1.5 милилитри јаболко на двете страни, што ја прави дебелината на 19 точки. Користениот ламинат е мек кадифе и отпорен на шкрути. Додава мек и еластичен изглед на картичката. Дури ги омекнува боите и го намалува контрастот за полесен и пригушен изглед. 

Какви залихи на дебела хартија ви нудат?

Ние правиме сопствени нарачки на која било акција преку сопствена понуда. Слободно разгледајте ги нашите стандардни понуди за хартија на оваа страница, кои вклучуваат: Сјајна – зафаќа светлина со својата рефлектирачка површина Мат – посуптилен и текстуриран изглед Необложена – природна текстура Бисер металик – бисерен ефект Свила мат – мазна мат завршница што е… Прочитај повеќе

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.