• Тенок текстура
 • Неслободен
 • Лесно е да се напише на

Неодамнешни видеа

Постелни картички

25.00$ - 89.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.

 


4.9
Врз основа на рецензии на 246
Ennенифер Лонгфелоу
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Квалитетот беше она што го барав. Не познавам други продавачи кои можат да го направат она што го барав, така што ова е одлична компанија

Заверен преглед

пред 2 недели
Сара
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Го сакам изгледот на квадратните картички и тие лесно ги задоволуваа моите потреби.

Заверен преглед

пред 4 недели
Дебора Ц.
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Картички со добар квалитет

Заверен преглед

пред 2 месеци
анонимни
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Бев воодушевен од исходот, кога го добив, дури и кутијата во која влезе беше навистина убава. Картичките се направени квалитетно, изгледаат толку елегантно и скапо. Плус, луѓето кои ми помогнаа со моите уметнички дела беа толку корисни и трпеливи со мене. Отсега секогаш ќе нарачувам визит-картички од овде

Заверен преглед

пред 3 месеци
Чарлс Киткарт
Потврден сопственикПотврден сопственик
4 / 5

Многу добро, има многу избори без да бидете преоптоварени. Ако кажам 5 од 5, ќе речете дека ми платиле!
еј те води, ти помага и ги надминува очекувањата (повторно нарачувам за само неколку минути)!

Заверен преглед

пред 3 месеци

Дополнителни информации

Облик

Стандарден, квадрат, мини

Катчиња

Директно, заоблено

Квантитет

100, 250, 500, 1000

Тип на хартија

постелнина

Дебелина

големина

1.5" x 3.5" / 38 x 89 mm, 2.5" x 2.5" / 64 x 64 mm, 2" x 3.5" / 51 x 89 mm

Производство Време

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

 • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
 • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
 • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
 • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
 • резолуција: 300 dpi
 • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
 • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
 • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
 • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Галерија за инспирација

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

Постелни картички
25.00$ - 89.00$