Визит-картички на Spot Gloss UV

5.00 од 5
(5 customer reviews)

69.00$ - 149.00$

 • Слика на UV сјај на 1 или 2 страни
 • 16 pt мат или 18 pt свилен мат
 • Додадете тркалезни агли
Отстрани

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

-

Ви требаат повеќе функции?

Обидете се со нашите Конфигуратор на прилагодена картичка >

Дополнителни информации

Облик

, , ,

Тип на хартија

,

Катчиња

,

Сјајни точки

,

Квантитет

,

Дебелина

Производство Време

Опис

Кои се деловни картички од Spot UV?

Без разлика дали сте свесни за тоа или не, несомнено сте воделе визит-картичка во која имало целосно миење на UV-сјајни облоги. Тоа е затоа што визуелните картички со висок сјај УВ се најчесто произведуваниот вид картички во светот.

Спот УВ, како што можеше да претпоставите, значи дека УВ-облогата се нанесува само на одредени области или „дамки“ на визит-картичката. Ова генерално се користи со цел да се создаде посакуван визуелен и тактилен контраст помеѓу сјајот и мат или без облоги.

Кога поднесувате нарачка за деловна УВ-картичка, вие или вашиот графички дизајнер мора да ја дадете она што ние го нарекуваме „маска на самото место“ заедно со вашата редовна датотека за печатење CMYK.

Датотеката со маска на самото место е едноставно црно-бел PDF, каде што што и да е прикажано во клучно црно (100% K), ќе биде обложено со УВ, а што и да е прикажано во бело, нема. Има смисла? Ако не, проверете го табулаторот за подготовка на датотеки.

Бидејќи „spot uv“ значи ставање јасен сјај на одредени точки на картичката, основниот фонд мора да има мат финиш за да се создаде оној прекрасен контраст по кој е познат овој финиш.

Ако картичката веќе беше целосно обложена со сјај, третманот на самото место ќе беше бесмислен.

Најчесто поставувани прашања за UV-точки

Пример за употреба: Во видеото прикажано погоре, спотот UV се користи за создавање на повторувачка шема во позадина која ја обезбедува вистинската длабочина со цел логото да скокне веднаш од картичката. Други намени може да вклучуваат користење на UV-точка за означување на лого или име на вработен.

Честопати, добриот дизајн е создавање контраст, тоа е насочување на очите на вашиот гледач и раскажување на убедлива приказна со комбинирање форми, фотографии, боја и типографија.

Визит-картичките со UV место се одличен избор за деловните субјекти кои сакаат навистина да создадат визуелен акцент. УВ-зракот служи и за создавање текстурален или тактилен контраст.

Кога вашата можност за прв пат ќе го префрли прстот над вашата картичка, променливата сензација на мазно рамно мат парче и елегантниот УВ сјај ќе им даде до знаење дека сте некој што обрнува внимание на деталите.

Извори на деловни картички од Spot UV:

Ако барате повеќе информации за тоа како креативно да го користите UV-страницата креативно со вашиот нов дизајн за визит-картички, проверете ги линковите / написите подолу:

Нашите најдобри 3 конкуренти за овој производ

Толку сме сигурни во односот на квалитетот и цената на нашите производи, ви заштедивме време за истражување на други понуди.

5 прегледува Визит-картички на Spot Gloss UV

5.0
5.00 од 5
Врз основа на рецензии на 5
5 ѕвезда
100
100%
4 ѕвезда
0%
3 ѕвезда
0%
2 ѕвезда
0%
1 ѕвезда
0%
 1. 5 од 5

  Марк Каман (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Print Peppermint постојано обезбедува одличен графички преглед и добра услуга за клиентите.

  (1) (0)
 2. 5 од 5

  Џејсон Сигман (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Нарачката беше исполнета и изгледа одлично!!

  (0) (0)
 3. 5 од 5

  Ои Л. (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Картата излезе одлично! Секој ги сака!

  (0) (0)
 4. 5 од 5

  анонимни (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Убав квалитет и по одлична цена. Процесот на нарачката е малку незгоден, но секогаш сме задоволни со производот.

  (0) (0)
 5. 5 од 5

  Shauna (Заверена сопственик) -

  Кога моите клиенти требаше да порачаат повеќе деловни картички, знаев дека сакам да ги убедам да се обидат Print Peppermint. Јас ги користев некое време со други клиенти и секогаш бев задоволен од финалниот производ. Бидејќи овој клиент беше на тесен буџет, сакав да ја видам разликата во цената помеѓу Print Peppermint и Вистапринт (компанија што ја користеа за своите последни картички). Со новиот попуст на клиентите, го добивме Print Peppermint картички за ПОМАЛКУ отколку што би платиле на Вистапринт. И само да кажам, производот е многу подобар и клиентите беа воодушевени. Во случај некој да се прашува, не е само производот неверојатен, туку луѓето што работат таму и услугата за клиенти е ВРВО.

  (0) (0)
Додадете преглед

Откажи

Потврдени прегледи на клиенти

Stubbz конци
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Висок квалитет и одлично совпаѓање на бои

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
Керолин Бојк
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Работа со Print Peppermint е секогаш таков ple...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен производ!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен избор!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасна!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет и одлични цени, исто така.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прв пат нарачувам и сум многу импресиониран!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
Слава
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Многу корисна и одговорна услуга за клиенти; тие...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Го сакаше холографскиот!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Соодветната фолија од работ до напред беше беспрекорна и ...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасен додаток - испаднаа фантастични.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
место УВ картички
Визит-картички на Spot Gloss UV
69.00$ - 149.00$