Мини бизнис картички

5.00 од 5
(2 customer reviews)

25.00$ - 89.00$

 • Мини, тенок, мал
 • Заштедете простор и хартија и паричник
 • Дупка за дупчење, користете како обесете ја ознаката
Отстрани

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

-

Ви требаат повеќе функции?

Обидете се со нашите Конфигуратор на прилагодена картичка >

Дополнителни информации

Тип на хартија

,

Облик

Катчиња

,

Квантитет

, , ,

Производство Време

Опис

Мини визит-картички се модерни, нежни и еколошки. Нивната минијатурна големина заштедува и употреба на хартија и мастило.

Во свет исполнет со ништо друго освен 2 × 3.5 картички, слабите картички се одличен начин да се издвоите.

Мини визит-картички исто така му сигнализираат на приемникот на картичката дека сте моментални, свежи и напредувачки. Имате можност да идентификувате какви трендови тековно се развиваат и дека не се плашите да пробате нешто ново.

Мини визит-картички се исто така многу популарни за нивните можности за дизајн. Има нешто во врска со нивниот тендер дизајн кој привлекува креативни типови.

Многу од клиентите кои купуваат слаби визит-картички се графички дизајнери, фотографи, веб-дизајнери, веб-маркетинг, итн.

Звучи наназад на некој начин, но помалата картичка всушност има начин да ги направи вашите информации да изгледаат поголеми и визуелно застапени.

Слаби деловни картички за промена!

Почитувањето на околината и изборот на „зелени“ алтернативи брзо станува дел од ткаенината на секојдневниот живот.

Сè што правиме, од употреба на хартија, мастила и облоги одговорни за животната средина, до рециклирање на отпадни материјали, го зема предвид нашето влијание врз животната средина.

Печатете со нас и имате партнер што донесува разумни деловни одлуки кои можат да ви помогнат да ја земете предвид околината без да размислувате за тоа - зарем не е така?

2 прегледува Мини бизнис картички

5.0
5.00 од 5
Врз основа на рецензии на 2
5 ѕвезда
100
100%
4 ѕвезда
0%
3 ѕвезда
0%
2 ѕвезда
0%
1 ѕвезда
0%
 1. 5 од 5

  Ен Е. (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Одлична работа! Одлична услуга за клиенти!

  (0) (0)
 2. 5 од 5

  EIQ (Заверена сопственик) -

  Одлична услуга за клиенти, брз пресврт

  (0) (0)
Додадете преглед

Откажи

Потврдени прегледи на клиенти

Stubbz конци
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Висок квалитет и одлично совпаѓање на бои

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
Керолин Бојк
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Работа со Print Peppermint е секогаш таков ple...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен производ!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен избор!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасна!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет и одлични цени, исто така.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прв пат нарачувам и сум многу импресиониран!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
Слава
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Многу корисна и одговорна услуга за клиенти; тие...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Го сакаше холографскиот!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Соодветната фолија од работ до напред беше беспрекорна и ...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасен додаток - испаднаа фантастични.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
мини визит картички со розово златна фолија
Мини бизнис картички
25.00$ - 89.00$