Бизнис картички со мек допир

5.00 од 5
(7 customer reviews)

59.00$ - 129.00$

Мека, кадифена гумена добрина која дава сензација што вашите прсти никогаш не можат да ја заборават!

Отстрани

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

-

Ви требаат повеќе функции?

Обидете се со нашите Конфигуратор на прилагодена картичка >

Дополнителни информации

Облик

, ,

Тип на хартија

Тежина на хартија

Катчиња

,

Квантитет

, , ,

Дебелина

Производство Време

Опис

Визит-картичките од велур, познати и како „визит-картички со мек допир“ имаат издржлив мат ламинатен филм. Ламинатот додава дебелина, отпорност на вода, отпорност на отпечатоци од прсти и луксузно кадифено чувство.

Кадифениот ламинирачки филм, исто така, служи за држење на хартиените влакна на место, обезбедувајќи совршено остри рабови, по завршувањето на кастрењето. Мазната рамна униформа површина прекрасно функционира со дамка UV создавајќи драматичен контраст.

Уживајте во нашиот ист квалитет на печатење во форма на офсет, отпечатен на 500 линии на инч.

Барате печат за фолија на велур хартија? Проверете ги нашите креирани картички за фолија.

Барате деловни картички со црн велур? Проверете го нашиот градител на премиум картички.

7 прегледува Бизнис картички со мек допир

5.0
5.00 од 5
Врз основа на рецензии на 7
5 ѕвезда
100
100%
4 ѕвезда
0%
3 ѕвезда
0%
2 ѕвезда
0%
1 ѕвезда
0%
 1. 5 од 5

  Ryan (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Ова беше мојот прв ред од Print Peppermint и бев прилично задоволен од резултатите. Јас сум независен графички дизајнер кој често работи со сопственици на мали бизниси, барајќи квалитет, кои немаат буџети за работа со типични, локални печатари за офсет и / или потреба за печатење минимални количини што би биле непотребни за нивните потреби.

  Со години користев неколку печатачи преку Интернет. Секој од нив служеше за цел и даде мешани резултати и одлични и страшни. Сепак, тоа рече, Print Peppermint испорача одличен производ со кој беше задоволен мојот клиент.

  Мојот клиент се одлучи за ламинирани картички 20-ка Suede / Soft-touch со заоблени агли, откако одблизу виде еден што беше вклучен во пакетот примерок што го добив. Чувството на овие картички е навистина уникатно и дебелината е совршена… цврста.

  Дефинитивно ќе погледнам Print Peppermint за потребите на мојот следен клиент.

  (1) (0)
 2. 5 од 5

  FG (Заверена сопственик) -

  Сакајте ја услугата и чувството на оваа картичка. Убаво е затоа што има луксузно чувство, но сепак можете да напишете на површината.

  (1) (0)
 3. 5 од 5

  анонимни (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Моите визит-картички Jana Carrey Creativity + Healing изгледаат и се чувствуваат толку убаво, безвременско и модерно. Print Peppermint создава исклучителен производ кој ја оживува работата на мојот дизајнер. (Со нив испечатив и етикети од шишиња кои исто така се покажаа убаво).

  Не можете да го видите на фотографиите, но велурот има благ бисерен розев липс кој изгледа толку синхронизиран со женската енергија на мојот бизнис. Мекиот допир велур хартија, исто така, се чувствува добро на допир!

  Возбуден сум што ги споделувам овие картички во светот.

  (1) (1)
 4. 5 од 5

  Елена Ричмонд (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Сакам картички произведени од Print Peppermint. Вработените работеа во рамките на мојот буџет за да дојдат до одличен производ што го сакам.

  (0) (1)
  • Остин Терил (директор на продавница) -

   Кога сте среќни… среќни сме

 5. 5 од 5

  Кејтлин Нелсон (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Многу луксузна и професионална завршница.

  (0) (0)
 6. 5 од 5

  Кејти Б. (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Коментарите за деловните картички што ги користиме за нашата организација се коментираат секогаш кога ќе ги предадеме. Навистина професионален!

  (0) (0)
 7. 5 од 5

  Крис В. (Заверена сопственик) -

  Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналотНадворешна врска

  Високо квалитетни визит-картички, добиваме толку многу комплименти за овие!

  (0) (0)
Додадете преглед

Откажи

Потврдени прегледи на клиенти

Aaron
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Одлична услуга, одличен квалитет Најдоброто беше: фа...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 денови
Stubbz конци
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Висок квалитет и одлично совпаѓање на бои

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
Керолин Бојк
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Работа со Print Peppermint е секогаш таков ple...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен производ!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен избор!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасна!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет и одлични цени, исто така.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прв пат нарачувам и сум многу импресиониран!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Слава
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Многу корисна и одговорна услуга за клиенти; тие...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Го сакаше холографскиот!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Соодветната фолија од работ до напред беше беспрекорна и ...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасен додаток - испаднаа фантастични.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 месец
Бизнис картички со мек допир
59.00$ - 129.00$