Неодамнешни видеа

Неонски визит-картички од хартија

69.00$ - 95.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.


4.9
Врз основа на рецензии на 251
Слика бр. 1 од Микеле К.
1
Микеле К.
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Не можам да бидам позадоволен од тоа како испаднаа картичките на мојот клиент! Втиснувањето на фолијата е свежо, чисто и прецизно. Акциите на картичките се богати, а дебелината навистина го издигнува дизајнот. Мојот клиент сакаше „луксузен изглед“ и овие картички ги надминаа нашите очекувања!

Заверен преглед

пред 1 месец
Слика бр. 1 од Вања Шушњар
1
Вања Шушњар
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Картичките од златна фолија се прекрасни! Тие изгледаат толку луксузно и се токму она што го барав. Тие имаат мек допир налик на велур што се чувствува поубаво од просечната мат визит-картичка што е бонус! Заљубена сум! Ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Никол Нафтали
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Добивам толку многу комплименти за моите нови картички! Услугата беше фантастична и го сакам финалниот производ - ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Викторија Лук
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

одличен

Заверен преглед

пред 1 месец
Рос ОРурк
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Мало крварење на бојата, бидејќи предната страна беше бела, а задната црна.

Заверен преглед

пред 2 месеци

Дополнителни информации

Облик

стандард

Боја на хартија

Небесно сина, цреша црвена, гама зелена, неонски корали, неонски лимон, неонски вар, неонско портокалова, неонско розова, планетарна виолетова, соларна жолта

Квантитет

250, 500, 1000

големина

2" x 3.5" / 51 x 89 mm

Катчиња

прав

Тип на хартија

Неонски / флуоресцентни

Дебелина

Тежина на хартија

Капак од 65 lb / 176 gsm

Производство Време

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

  • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
  • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
  • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
  • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
  • резолуција: 300 dpi
  • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
  • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
  • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
  • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

Галерија за инспирација

Неонски визит-картички од хартија
69.00$ - 95.00$