• Круг со дијаметар од 2.5 инчи
 • 3 одлични залихи на хартија
 • Целосно печатење во боја

Неодамнешни видеа

Круг на деловни картички

39.00$ - 109.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.

 


4.9
Врз основа на рецензии на 246
Ennенифер Лонгфелоу
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Квалитетот беше она што го барав. Не познавам други продавачи кои можат да го направат она што го барав, така што ова е одлична компанија

Заверен преглед

пред 2 недели
Сара
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Го сакам изгледот на квадратните картички и тие лесно ги задоволуваа моите потреби.

Заверен преглед

пред 4 недели
Дебора Ц.
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Картички со добар квалитет

Заверен преглед

пред 2 месеци
анонимни
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Бев воодушевен од исходот, кога го добив, дури и кутијата во која влезе беше навистина убава. Картичките се направени квалитетно, изгледаат толку елегантно и скапо. Плус, луѓето кои ми помогнаа со моите уметнички дела беа толку корисни и трпеливи со мене. Отсега секогаш ќе нарачувам визит-картички од овде

Заверен преглед

пред 3 месеци
Чарлс Киткарт
Потврден сопственикПотврден сопственик
4 / 5

Многу добро, има многу избори без да бидете преоптоварени. Ако кажам 5 од 5, ќе речете дека ми платиле!
еј те води, ти помага и ги надминува очекувањата (повторно нарачувам за само неколку минути)!

Заверен преглед

пред 3 месеци

Дополнителни информации

Тип на хартија

Сјајни, мат, необложени

Облик

Круг

Квантитет

100, 250, 500, 1000

Дебелина

Производство Време

Опис

Нашите кружни визит карти или „тркалезни визит картички“ се навистина мрачни за чиста, јасна, совршена доза секој пат!

Имаме стандардни големини на матрици за круг 2 ″ круг и 2.5 ″ круг - што било повеќе почнува да се чувствува повеќе како подмачкувач.

нашата основни картички за деловни кругови се отпечатени во целосна боја од двете страни на залиха од 16 pt картички - Ваш избор на сјаен или мазен мат финиш. Времето на производство е (5-7) работни дена.

нашата деловни картички со стандарден круг се достапни во дијаметар од 2 and и се печатени во целосна боја од двете страни на лак со ламинат свилена картичка од 18 пт. Свилата додава дебелина, издржливост и супер-секси мазно чувство. Времето на производство е (7-10) работни дена.

нашата картички со премиум круг се отпечатени во полна боја од обете страни на двојно дебела ламинатна резерва со свила од 32 пити. Тие вклучуваат исто секси чувство како и стандардната верзија, но се дуплираат заедно за дополнителна тежина и дебелина. Време на производство за овие е (9-11) работни дена.

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

 • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
 • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
 • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
 • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
 • резолуција: 300 dpi
 • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
 • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
 • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
 • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Галерија за инспирација

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

круг-деловни картички-8239
Круг на деловни картички
39.00$ - 109.00$