Пластични деловни картички

Погрижете се вашите картички да бидат издржливи, флексибилни, водоотпорни и супер уникатни со избирање на нашите визит-картички од чиста матирана или цврста бела пластика.

Пластични деловни картички

Облик

Катчиња

Дебелина

Производство Време

Се прикажуваат сите 5 резултати

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Исчистете ги пластичните визит-картички – 20 точки

Цена од: 129.00$ - 249.00$

-


Дебелина:

Агли:

Форми: , ,

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>
Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Бела пластична визит-картички – 20 pt

Цена од: 89.00$ - 169.00$

-


Дебелина:

Агли:

Форми: , , ,

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>

Бела пластична визит-картички – 30 pt

Цена од: 199.00$ - 339.00$

-


Дебелина:

Агли:

Форми:

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>
Печати на Интернет Најдобра пластична картичка

Исчистете ги пластичните визит-картички – 30 точки

Цена од: 249.00$ - 399.00$

-


Дебелина:

Агли:

Форми:

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>

Бизнис картички од црна пластика

Цена од: 199.00$ - 339.00$

-


Дебелина:

Агли:

Форми:

Квантитет: , , ,

Време за производство:

Започнете>

Зошто пластика?

Пластичните визит картички секогаш ќе бидат на пазарот. Едноставниот, но најчесто елегантен изглед го прави задолжителен за многу компании.

За нас тука на peppermint, пластичните картички се дел од она што го работиме. Без разлика дали имате сопствена пластична картичка за правење или бела пластична картичка, ние секогаш ќе го имаме вашиот грб.

Дали планирате да купите пластични визит-картички наскоро? Еве неколку работи за кои веруваме дека треба да знаете.

Прашања што можете да ги поставите за нашите пластични деловни картички

Еве неколку прашања што можеби сакате да ни ги поставите.

Што ги прави деловните картички од пластика толку посебни?

Постојат низа причини зошто повеќето деловни субјекти користат пластика за дизајнот и материјалот на својата картичка или при печатење на визит карти. Тие вклучуваат

Привлечен дизајн на картички

Пластичните деловни картички имаат привлечен и иновативен дизајн. Тие ја прават вашата деловна картичка да се истакнува меѓу толпата. Ако ги печатите вашите деловни картички, тогаш вреди да се разгледа.

Многу детално

Визит-картичката направена од пластика ќе биде многу детална. Ова може лесно да остави добар прв впечаток или да остави траен на клиентите.

Различни

Пластична деловна картичка има многу разновидност. Можете да изберете помеѓу мат пластика, про clearирна пластика, про transparentирна пластика и други.

Навистина нема ништо што вика квалитет, освен да имате дизајн на картичка со толку многу детали.

Кои опции имате во индустријата за печатење пластични визит-картички?

Постојат голем број на методи или техники познати во индустријата за печатење пластични визит-картички. Овие опции ви овозможуваат да ја прилагодите вашата пластична картичка на кој било начин што го посакувате.

Исчистете ја деловната картичка од пластика

Првата опција што ја имате е јасна пластична визит-картичка. Ова е исто така познато како транспарентна пластична визит-карта. Една од главните придобивки на оваа картичка е нејзиниот изглед.

Така, повеќето клиенти може да не го пуштат дури и само заради својот изглед.

Визит-карта за мраз од пластика

матираната пластика е друга опција што дефинитивно се наоѓа на масата. Оваа техника на печатење ги прави вашите деловни картички потрајни. Јасните замрзнати пластични картички се сигурно нешто што дефинитивно треба да се разгледа.

Бели пластични деловни картички

Друга опција е да побарате бели пластични визит-картички. Оваа пластична картичка е многу елегантна и едноставна. Ако сакате нешто што вика елеганција дури и без да се обидете, белата пластика е вистинскиот начин да се направи.

Затоа, испробајте бела пластична картичка наскоро.

Која е најдобрата форма да се користи за пластична картичка?

Една од првите карактеристики што треба да се разгледа е формата. Правоаголникот е една од најпосакуваните форми таму. Тоа е само најдобра форма за визит-карта. Исто така, им овозможува на деталите да се покажат многу јасно.

Додека повеќето луѓе претпочитаат правоаголник за пластична картичка, сепак има голем број форми за дизајнирање на вашата пластична картичка.

  • Плоштад
  • skyline
  • Нож за месар
  • Геометриски картички
  • Кругови картички

Можете исто така да изберете да побарате сопствена картичка. Видот на формата или дизајнот што ќе ги изберете треба да одекнуваат со вашата марка

Кој е најдобриот формат за печатени деловни картички?

Најдобар формат за печатени деловни картички е TIFF или PDF. Некои луѓе исто така сметаат дека варијабилното печатење за нивните деловни картички одговара на нивните склоности. Можеме да ви дадеме целосен водич што да очекувате од променливото печатење.

Бидете сигурни дека ја разбирате вашата мисија и цели пред да изберете бизнис картички. Пластичните визит-картички можат да го променат вашиот бизнис засекогаш.

Треба ли да барате пластични деловни картички со заоблени агли?

Повеќето луѓе сметаат дека заоблените агли се совршени за нив. Еве неколку придобивки што ги имате од користењето пластична картичка со заоблени агли.

Трендовски изглед

Заоблените агли им даваат на вашите картички трендовски изглед. Ако на ова напредува вашата организација, тогаш тоа е едноставно совршена опција за вас.

Трајност

Вашата картичка изгледа издржливо. Заоблените агли прават картичките да изгледаат цврсти и добро градени. Значи, ако печатите картички во скоро време, би било корисно да размислите за овој вид на дизајн.

Заоблените агли одат добро со картички кои имаат форма на правоаголник. Ова им овозможува на деталите за вашата картичка да се истакнат.

Кој е најдобриот вид хартиен материјал за визит-карта?

Не постои еден најдобар вид хартија за визит-картичка. Едноставно зависи од вашиот избор. Ние нудиме низа прилагодени типови хартија за да изберете.

Овие материјали од хартија се издржливи и имаат различни форми. Еве некои од нив.

  • Бела
  • сина
  • Браун
  • зелена
  • Сива

Ние исто така нудиме низа бои. Ако имате сопствена боја што не е наведена во нашата опција, секогаш можете да контактирате со нас. Со задоволство ќе ја искористиме оваа прилагодена боја за вашите деловни картички.

Кои се поволностите за користење вода-доказ материјал?

Иако може да размените некоја елеганција со водоотпорен материјал, тоа може да се покаже како неверојатно корисно. Еве неколку начини на кои ова е можно.

Временските услови

Со водоотпорни материјали, не мора да се грижите премногу за суровите временски услови. Вредноста и квалитетот се постојани.

Ја зголемува вредноста и вредноста

Тоа едноставно ви дава поголема вредност за вашите пари. Можете да бидете сигурни дека пластичните деловни картички ќе издржат на времето.

Доколку имате дополнителни прашања во врска со вредноста на овој материјал за печатење визит-картичка, слободно контактирајте не.

Дали давате бесплатни нарачки?

Не, не Сепак, на највисоката класа, им даваме на нашите клиенти многу попусти и подароци. Можете да ја проверите нашата веб-страница за повеќе информации.

Јасно или замрзнато - која е разликата?

Дали сте заглавени помеѓу чисти и замрзнати визит-картички? Прво, знајте дека кој и да изберете не влијае на квалитетот на визит-картичките.

Еве неколку разлики помеѓу двете техники.

Факторот WOW

Чистите бизнис картички имаат WOW фактор. Ајде да се соочиме. Не многу луѓе претходно виделе јасна пластична картичка. Вашиот клиент веднаш ќе биде импресиониран од квалитетот и карактеристиките на вашата картичка.

Премиум чувство

За разлика од про clearирна пластика, про businessирни ладни пластични визит-картички ќе им дадат на клиентите премиум чувство. Повеќето замрзнати визит-картички се направени од мат. Ова го носи квалитетот на друго ниво.

Кој има повеќе боја?

Замрзнати визит-картички се пошарени од чистите пластични визит-картички. Со замрзнати визит-картички, можете да користите целосна боја за да го подигнете нејзиниот квалитет на следното ниво.

Зошто треба да верувате Print Peppermint?

Еве неколку причини зошто треба да ни верувате во пластичните визит-картички.

Квалитет и дизајн на производот

Нашите пластични процедури за печатење на деловни картички се засноваат на квалитетот и дизајнот на производот. Така, можете да бидете сигурни дека секоја печатена картичка или дизајн направен од нас ќе има неверојатни одлики и материјали.

Ние едноставно сакаме да ги создадеме најдобрите пластични визит-картички.

Одличен рекорд

Ние сме веќе некое време. Ова ни овозможи да создадеме многу реномирана марка. На секој клиент што работи со нас му даваме исто внимание и фокус. Така, оставивме траен впечаток врз нашите клиенти.

Ова доведе до многу осврти на клиенти со 5 starsвезди со текот на годините. Овие прегледи со 5 starsвезди се доказ за добрата работа што нашата компанија ја направи тука Print Peppermint.

Ефикасно

Оваа компанија е ефикасна во услугата и квалитетот што ги обезбедува. Ова покажува во нашето време на пресврт и транспарентната природа на нашата услуга.

Додека точното време на пресврт ќе зависи од редоследот што ќе го креирате, ние осигуруваме дека точното време на пресврт е што порано и можно.

Голема служба за корисници

Позадината на оваа компанија ни покажува колку е важна услугата за клиенти. Така, осигуруваме дека даваме корисни совети кога и да е потребно.

Ова го покажува нашиот интегритет и транспарентна природа како компанија.

Како можам да започнам?

За да започнете, ќе треба да контактирате со нас. Ова лесно може да се направи преку Интернет. Може да се префрлите на нашата веб-страница и да креирате сметка. Штом имате мрежна сметка, тогаш можете да ги прегледате различните опции што ги имаме.

На Интернет, исто така ви е дозволено да ги гледате нашите шаблони. За да ви ги олеснат работите, повеќето од нашите шаблони се составени во една датотека. Можете исто така да го користите за да ги видите нашите залихи. Познавањето на нашите акции ќе ви овозможи правилно да изберете

Ако сте особено за видот на материјалот што го сакате за вашите пластични визит-картички, има дел што ви овозможува да изберете материјал што ви се допаѓа. Ова ви помага да ги задржите дизајнот и квалитетот по ваш вкус.

Можете исто така да изберете други опции, како што се јасни или мрачни, да имате заоблени агли или боја на хартија што ќе се користи.

Откако ќе ја добиете нарачката или испораката, ќе мора да потпишете дека е доставена. Кога потпишувате, следите водени постапки.

Како можам да платам за моите пластични деловни картички?

Откако ќе нарачате што ќе ви се допадне, време е да платите за набавката. Една опција е да платите со вашата кредитна картичка. Користењето кредитна картичка е нашата претпочитана опција. Освен кредитна картичка, дозволени се и други опции, како што се дебитни картички.

Сепак, користењето кредитна картичка е целосно неспокоен процес.

Колку време е потребно за вашата пластична картичка да биде подготвена?

Може да трае само 3 работни дена или повеќе од тоа. Постојат голем број работи што одредуваат кога вашите пластични картички ќе бидат подготвени.

Количина на нарачката

количината на нарачката, исто така, ќе утврди дали вашата нарачка ќе дојде рано или не. Ако количината е мала, тогаш можете да очекувате дека ќе дојде многу побрзо.

Локација

Онаму каде живеете, исто така, учествува во тоа кога да ги очекувате вашите деловни картички. Најчесто, вашата картичка може да биде подготвена за печатење подготвена и испорачана. Сепак, можеби ќе треба подолго време за да стигне до вашата дестинација.

Дизајн на производи

Конкретниот вид професионален дизајн што ќе го изберете ќе го одреди бројот на часови што ќе се користат при печатење на секоја пластична визит-картичка.

Кои се нашите упатства за уметнички дела?

Позадината на Print Peppermint ни помага да ја разбереме потребата за датотека за уметнички дела. Оваа датотека ќе ни помогне и на клиентите да ги разбереме правилата што ги следиме во однос на белата пластика, изборот на целосна боја или само купувањето на нашите акции. За да дознаете повеќе за нашите акции или упатства, треба да ги проверите нашите шаблони.

Еве некои од овие упатства.

Големина на фонт и целосна боја

Кога печатите картичка, треба да обрнете внимание на нејзината големина на фонтот и целата боја. Изборот на висока фонт или одредена целосна боја може да ја скрши или направи вашата картичка. Затоа, имајте го ова на ум кога печатите.

Каде е Print Peppermint Наоѓа?

Print Peppermint се наоѓа во Соединетите држави. Одамна се сместивме во Далас и останавме таму. Така, нашето седиште е во Далас Тексас со поштенски код Tx 75208. Отпечатете го Pepperprint, според тоа, ги следи сите упатства што важат за компаниите што се наоѓаат во САД.

Јасни деловни картички се само најкул работа досега!

Кога ќе ја предадете вашата потенцијална клима полу-проucирна чиста замрзнати пластични картички, уште од самиот почеток се подготвувате за успешна врска.

Значителното чувство на 20-ти прозорен ПВЦ, заедно со модерната дизајнерска естетика на користење чист или замрзнат ПВЦ им дава на вашите клиенти впечаток дека имате високи стандарди и затоа мора да понудите квалитетен производ или услуга.

Бесплатни агли

Бидејќи нашиот ПВЦ од 20 пит е толку тежок, ние нудиме комплементарни заоблени агли за овие деловни картички да се осигура дека ниту вие ниту вашите клиенти не се повредуваат додека ракувате со јасни картички. Ваш избор на 1 / 8in или 1 / 4in аголен радиус, без дополнителни трошоци.

Иако не нудиме јасни картички со ленти за магнети, многу од нашите клиенти ги користат нашите непроqueирни бели ПВЦ-деловни картички за картички за општ член.

Оставајќи празно место на задниот дел од дизајнот на вашата картичка, можете да напишете име на клиент користејќи постојан маркер или острила.

На пример, ако сте поседувале користена продавница за плочи, може да понудите „програма за лојални клиенти“ или членство за еднократна годишна такса што им дава 10% попуст од секоја нарачка кога ќе ја покажат својата супер кул пластична картичка само за членови.

Друга интересна апликација е да ги користиме нашите јасни картички како обесени ознаки. За многу брендови на маици и почетни компании за облека, јасните ознаки се лесен начин да и дадете визуелна предност на вашата облека.

Иако не е вклучено во цените што се прикажани овде, ние нудиме услуга за дупчење со дупки што лесно ги претвора вашите јасни картички во супериорни обележувачи.

Интересни написи поврзани со пластични бизнис картички

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

пластична-транспарентна-фотографска-картичка-

Про совети за дизајнирање неверојатни пластични деловни картички

Деловните картички уживаа во сериозна револуција во последните неколку децении. Веќе не се печатат овие професионални слики исклучиво на картонски картони со ист, лесен распоред низ целата табла. Ако ја истражувате опцијата за пластични визит-картички, можеби барате нешто што е издржливо или ви помага да се истакнете Прочитај повеќе

mbossed на пластичен лист како техника на кредитни картички за печатење Embosse

Силата на пластичните деловни картички: редефинирање на swanky

Хартија или пластика? Тоа е вековно прашање што го очекувавме на линијата за наплата на самопослуга. Сепак, сега се однесува и на вашите деловни картички! И покрај тоа што секогаш ќе има место за одлични картички за хартија, денешните иновативни нови дизајни и неочекувани материјали го водат корпоративниот свет во невреме. Еден таков пример? ... Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Пластична картичка - Упатство

Овде, во Print Peppermint, сметаме дека сме среќни што сме изложени на толку креативни пластични дизајни на деловни картички секој ден. Ако сте решиле да печатите на пластика за вашиот следен проект за деловна картичка, сте направиле мудар избор, но има некои работи што треба да ги знаете. Еве неколку препораки што ќе Прочитај повеќе

Потврдени прегледи на клиенти

Stubbz конци
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Висок квалитет и одлично совпаѓање на бои

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
Керолин Бојк
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Работа со Print Peppermint е секогаш таков ple...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен производ!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен избор!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасна!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет и одлични цени, исто така.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прв пат нарачувам и сум многу импресиониран!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
Слава
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Многу корисна и одговорна услуга за клиенти; тие...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Го сакаше холографскиот!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Соодветната фолија од работ до напред беше беспрекорна и ...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасен додаток - испаднаа фантастични.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели

Најчесто поставувани прашања - Пластични бизнис картички

Дали се пластични деловни картички водоотпорни?

Да Пластичните визит карти се во тренд во моментов, бидејќи се потрајни и по уникатен изглед од традиционалните картички за хартија. Типично изработени од флексибилна, но цврста ПВЦ пластика, овие деловни картички ќе изгледаат остри дури и ако ги изложите на вода, кафе и други течности. И ја држи својата форма дури и ако се чува во a Прочитај повеќе

Може ли да печатам двострана на вашите пластични картички?

Да - може да печатите двострано на вашите пластични картички. Може да печатите од двете страни на вашите бели пластични картички со дебелина од 20 и 30 точки. Истото можете да го сторите и на чиста или мрачна пластична визит-картичка од 30 pt. Сепак, не можете да печатите двострани на чисти или замрзнати картички од 20 пт.

Може ли момци да испечатите пластични картички за подароци со магнетна лента?

Да, иако не е понудено за непосредно нарачување на нашата страница (бидејќи проектите можат да варираат многу), ние сепак го нудиме како обичај. За да добиете цени, едноставно пополнете го нашиот формулар за сопствени понуди - овде

Како да дизајнирам за производи испечатени на пластика?

Кога дизајнирате пластични картички, мора да имате предвид дека про clearирните пластични картички и замрзнатите се про transparentирни. Исто така, пластичните картички со тркалезни агли немаат никакво доплата! Разликата во транспарентноста може да се види погоре. Чистите карти (десно) се транспарентни. Замрзнатите картички (во центарот) се полутранспарентни Прочитај повеќе

Какви облици и големини ви нудат за пластични визит-картички?

Нашите основни пластични визит-картички доаѓаат во 4 форми и големини: Стандард, Плоштад, Мини и Овал. За секоја опција, можете да изберете помеѓу про clearирна мазна проирна и бела пластика. Сите наши деловни картички се отпечатени на највисок квалитет на хартија во целосна боја. Еве ги сите ваши опции: Стандард: 2 ”x3.5” Прочитај повеќе

Зошто сите пластични картички имаат заоблени агли?

Повеќето, ако не и сите, деловни картички имаат заоблени агли. Тоа е затоа што острите зашилени рабови потенцијално можат да резултираат со пункција на кожата и други повреди кои се потешки од исечоците на хартијата. Бидејќи многумина од нас сакаат да ги чуваат нашите деловни картички при рака, ние секогаш препорачуваме да ги омекнете острите агли на вашите пластични картички. Тоа е Прочитај повеќе

Зошто печатењето на мојата пластична картичка е толку лесно?

Пластичните картички се изработени од про transирен материјал. Додека светлината поминува низ нив, сликата отпечатена напред изгледа полесна, помека и пригушена. Доколку сакате повеќе светлечки отпечатоци, нашите премиум мраз пластични картички 30 pt треба да бидат одлична алтернатива на нашите стандардни опции. Можете дури да додадете дополнителен слој на бел блок Прочитај повеќе

Повеќе работи што ќе ги сакате