• 100% рециклиран и еколошки
 • Идеално за минимални дизајни со темни бои
 • Совршено со печат на фолија

Неодамнешни видеа

Крафт деловни картички

39.00$ - 129.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.


4.9
Врз основа на рецензии на 251
Слика бр. 1 од Микеле К.
1
Микеле К.
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Не можам да бидам позадоволен од тоа како испаднаа картичките на мојот клиент! Втиснувањето на фолијата е свежо, чисто и прецизно. Акциите на картичките се богати, а дебелината навистина го издигнува дизајнот. Мојот клиент сакаше „луксузен изглед“ и овие картички ги надминаа нашите очекувања!

Заверен преглед

пред 1 месец
Слика бр. 1 од Вања Шушњар
1
Вања Шушњар
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Картичките од златна фолија се прекрасни! Тие изгледаат толку луксузно и се токму она што го барав. Тие имаат мек допир налик на велур што се чувствува поубаво од просечната мат визит-картичка што е бонус! Заљубена сум! Ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Никол Нафтали
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Добивам толку многу комплименти за моите нови картички! Услугата беше фантастична и го сакам финалниот производ - ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Викторија Лук
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

одличен

Заверен преглед

пред 1 месец
Рос ОРурк
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Мало крварење на бојата, бидејќи предната страна беше бела, а задната црна.

Заверен преглед

пред 2 месеци

Дополнителни информации

Тип на хартија

Крафт, рециклиран, необложен

Облик

Стандарден, квадрат, мини

Квантитет

100, 250, 500, 1000

Бело мастило

Никој, да

Производство Време

Опис

Визит-картичките на крафт можат да се отпечатат во целосна боја од обете страни, иако препорачуваме да го задржите вашиот дизајн ограничен на црно мастило.

Во нашата комплет за примероци, ние покажуваме примери на различни CMYK бои испечатени на крафт со и без да има поддршка од бело мастило.

Ако имате бренд за еколошки / еколошки свесни типови, тогаш овие се совршени за вас, бидејќи тие се 100% рециклирани!

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

 • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
 • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
 • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
 • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
 • резолуција: 300 dpi
 • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
 • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
 • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
 • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

Галерија за инспирација

Интересни написи поврзани со бизнис картички на Крафт

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

сопствени кутии

Зошто на вашиот бренд му се потребни исклучиво приспособени печатени кутии

Земајќи ги предвид сите нешта, кутиите со прилагодено печатење се значајни за здружување нешта, но дополнително и за асортиман на различни вработувања. Овие гајби се направени со инвентивна иновација во асортиман на структури и големини за решавање на проблемите на клиентите. Ништо не го надминува приспособениот одговор на пакетот за обложување на корективни работи, скапоцени камења, електрична машина, храна… Прочитај повеќе

Рециклирана хартија

Имаме разновидни делумно и целосно рециклирани хартии, вклучувајќи бела, сива, црна, сина, крафт и повеќето основни бои. Рециклираните залихи обично имаат досадна боја и грубост во завршницата. Ова дава многу органско и рачно изработено чувство на секој проект за печатење. Необложена, груба текстура Добро игра со: точка… Прочитај повеќе

Печати на Интернет Најдобри печати на Интернет, деловни картички со кафеав крафт со печат на фолија

Крафт хартија

Нашите крафт-хартии се 100% рециклирани и имаат прекрасно зрно со уникатни дамки на секој лист. Носиме светли и темни крафт-залихи. За полесните крафт-залихи, процесот на 4 бои + белата точка изгледа одлично или темните мастила како црни. За темната крафт залиха, вашиот дизајн и текст треба да се применат… Прочитај повеќе

хартија за неена

Топ 10 мелници за хартија и нивните најпопуларни брендови

Како компанија за креативно печатење, специјализирана за флексографско печатење, ламинирање, обложување и прилагодено печатење, сè што правиме се базира на хартија. Сакаме да носиме креативни идеи за живеење, но не можеме да го сториме тоа без почетна хартија за почеток. Затоа сакавме да создадеме список на топ 10 Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Преглед на хартија во боја

Овде, во Print Peppermint, купуваме и продаваме еден тон хартија…… извинете дрвја! И, навистина сме возбудени за оваа нова серија хартија од Legion Paper наречена „Colorplan“. Ова семејство на трудови содржи: 50 педантно курациони бои во хартија 25 релјефи со текстура 8 тегови од хартија Погледнете го видеото подолу, како што се распаѓа Остин Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Krafty Down Домашно чувство за нов пример за дизајн на визит-картичка за деловна картичка на Salt Grass Inn

Удобно Браун со нијанса на црвена боја Оваа вертикална визит-карта користи кафеава крафт-хартија од 20-капут, веднаш позајмувајќи и топло и рустично чувство. Границите на двете страни на картата го привлекуваат фокусот на приемникот кон текстот, додека суптилните црвени ја надополнуваат кафеавата боја на хартијата. Едната страна го прикажува Прочитај повеќе

Често поставувани прашања за бизнис картички на Крафт

Како можам да создадам уметнички дела за картичките Браун Крафт користејќи бело мастило?

Ќе имате можност да додадете бело мастило како отпечаток. Ќе дејствува како основа за CMYK и ќе обезбеди светла и бела површина. Дава живописна и јасна боја. Сепак, областите без бело мастило може да изгледаат потемни. Тоа е поради бојата на акциите. Датотеките со бела маска се разликуваат од датотеките со уметнички дела, како што се маски со дамки УВ. Црната боја покажува каде ќе се испечати белото мастило. Мора да креирате датотека со маска и датотека со уметнички бои со иста големина. Ова осигурува дека нема проблеми со усогласувањето во моментот на печатење. … Прочитај повеќе

Што е рециклирана кафеава крафт хартија?

Рециклирана кафеава крафт-хартија е направена од 100% отпад по потрошувачката, како што се остатоци од хартија собрани од домаќинствата и индустриите. Овие компоненти го прават овој тип на хартија биоразградлив и рециклиран. Многу луѓе не знаат дека не сите кафеави хартии се еколошки и етички направени. Понекогаш, овие хартии имаат кафеава боја бидејќи се направени од дрво од стари шуми. Најчесто, овие природни компоненти се стекнуваат со нелегални методи. Ако сакате да го прифатите зелениот маркетинг и да ја стекнете наклонетоста на еколозите, треба да бидете сигурни дека вашата кафеава крафт-хартија е направена од… Прочитај повеќе

Кој е материјалот на картичките Браун Крафт и дали се рециклира?

Оваа светло-кафеава хартија има природни влакна со ситно видливи флеки. Му дава природно и органско чувство и изглед на материјалот. Необложената и мазна завршница ќе ви обезбеди исклучителен квалитет на печатење. Обоените акции ќе додадат топол и рустикален допир на сликите. Може да нанесете и бело мастило во некои области за посветла слика. Исто така, хартијата е 100% рециклирана. Има содржина на отпад од минимум 30%. Ве молиме имајте предвид дека обоените и рециклираните залихи може да имаат мала варијација во боја. Флеките исто така може да варираат.

Какви залихи на дебела хартија ви нудат?

Ние правиме сопствени нарачки на која било акција преку сопствена понуда. Слободно разгледајте ги нашите стандардни понуди за хартија на оваа страница, кои вклучуваат: Сјајна – фаќа светлина со својата рефлектирачка површина Мат – посуптилен и текстуриран изглед Необложен – природна текстура Бисер металик – бисерен ефект Свила мат – мазна мат завршница што е отпорна на вода Мека велур – мека и текстура залиха Пластика – издржлива и доаѓа во нетранспарентен или проѕирен финиш Крафт – рустикален и автентичен изглед Обоена залиха – доаѓа во 50 различни бои

Кои документи ги нудите за обележувања?

Нашата сегашна стандардна понуда на хартии за обесени ознаки е: 14 pt Крем 14 pt Бисер 16 pt Мат / сјај 18 pt Браун Крафт 20 pt Пластика (чиста/бела) 20 pt Мека-велур 32 pt Дебел црн слој Можеме да набавиме речиси секоја хартија можете да замислите, едноставно пополнете го нашиот сопствен формулар за нарачка и ние брзо ќе ви добиеме понуда преку е-пошта.

Каде дизајнерите ги печатат своите канцелариски материјал?

Каде дизајнерите ги печатат своите канцелариски материјали? Список на најдобри услуги за печатење За печатач кој го држи квалитетот над сè може да биде потребно одредено откритие. Можете да ја пребарувате мрежата за платени рецензии и на крајот да ги трошите тешко заработените пари на најсовремени услуги или да верувате во нашиот нашироко доверлив збор. Благодарение на нашето долгогодишно искуство во бизнисот со креативен дизајн, знаеме што е потребно за да бидеме услуга за печатење за пофалба. Од најсовремена печатење со топла фолија до одлична услуга за клиентите, има многу што придонесува за неговата извонредност. Ќе ви заштедиме мака и ќе го наредиме најдоброто печатење на канцелариски материјал… Прочитај повеќе

Што е тоа: Крафт процес?

Хемиски се прави процес на пулпање, кој се кова по дрвото, со цел да се отстрани лигнинот, додека се држат таблетите за да се направат хартии. Ова е вообичаено во бесплатните листови.

Печати на Интернет Најдобри печати на Интернет, деловни картички со кафеав крафт со печат на фолија
Крафт деловни картички
39.00$ - 129.00$