Црни деловни картички

Црното е новото црно! Бидете елегантни и мистериозни со премиум црните бизнис картички отпечатени на црна карта, црна пластика или црн метал. Втиснување на фолија во 50 неверојатни бои, вклучувајќи: златна, сребрена, холографска и многу повеќе!

Хартија

Облик

Катчиња

Дебелина

Боја на фолија

Производство Време

Црни деловни картички

Со црна боја никогаш не можете да излезете од мода. Црната боја означува моќ, самодоверба и професионализам - токму она што е потребно за промовирање на кој било бренд.

Поради својата разновидност, може добро да се вклопи со различни бои. Ќе дадете изјава за вашиот бизнис со привлечни фонтови и привлечни мешани бои. Можете да одлучите двете страни или двете страни на картичката да бидат целосно обоени во црно.

Логото или информациите за контакт може да бидат во бела или која било друга светла боја што одговара на вашиот бренд. Овие црни визит-картички станаа популарна алтернатива на традиционалните бели картички.

Тие може да се произведуваат со помош на црна хартија или печатење на црна боја на типична бела хартија. Во зависност од вашите барања, треба да се консултирате со експерт кој ќе ви помогне да одредите ефективен метод за печатење.

Еден од најдобрите начини за печатење на овие картички е да ја испечатите црната боја на бела хартија. Ова ги изненадува луѓето кои очекуваат да бидат целосно црни.

Овој метод е попопуларен затоа што логото и информациите за контакт, обично бела или која било друга светла боја, се контрастни на црната површина.

Алтернативен метод е печатење на логото и информациите за контакт на црна хартија. Методот можеби не е распространет бидејќи е предизвик да се има бела или други светли бои на визит-картичката.

Ова е делумно затоа што белото мастило не е проѕирно. Кога се користи методот, белото мастило изгледа сиво.

За среќа, овој проблем е решен со печатење на логото или буквите на црната хартија со фолија.

Сепак, ова може да стане скапо, а резолуцијата може да биде компромитирана. Поради недостаток на прецизност, јасноста на визит-картичката може да биде под просекот.

Општо земено, црните визит-картички можат да помогнат брендовите да се истакнат. Тие нудат елегантна и современа привлечност која е поиздржлива.

Размислете да контактирате со специјалист за графички дизајн за која било идеја за дизајн што ја имате на ум.

Бизнис картички црно и златноПечати на Интернет Најдобро $ _wp_attachment_metadata_image_meta = наслов $

 

Црните и златните визит-картички се соодветни опции кои ја отвораат вратата за широк спектар на придобивки. Меѓутоа, за да успеете во комбинацијата на златно и црно во вашата визит-карта, треба да разберете кои бои добро се вклопуваат во комбинацијата. Можете да изберете да додадете други бои или да си играте со овие две за да создадете визит-карта што се истакнува.


Визит картички Црно-белоПечати преку Интернет Најдобро печати Најдобро% наслов% Он-лајн

Дали се борите да најдете визит-карта која нема да изгледа застарена по неколку години? Дали сакате да ја нагласите уникатноста на вашиот бренд? Еден начин да го направите вашиот бизнис да се истакне е да одите на црно-бело брендирање.

Со црно-белата палета на бои, бизнисите не мора да трошат ресурси и време избирајќи други бои кои добро би се вклопиле.

Овие бои изгледаат одлично на печатење и на екран, што значи дека можете да ги користите на визит-картичката на вашата компанија и други аспекти на брендирање.

Комбинацијата на црно и бело може да додаде волумен и длабочина на секој дизајн.

Црно-белите визит-картички се обврзани да привлечат сечие внимание. Имањето лого на овие визит-картички е добар избор за повеќето брендови.

Најдоброто нешто кај овие картички е способноста да се дозволи логото и буквите да се издвојуваат од другите аспекти на картичката како да се симболи сами по себе.

Иако овие бели и црни визит-картички можеби не се погодни за ниеден бизнис, тие можат да бидат одлична алтернатива за бизнисите кои сакаат да го подигнат своето брендирање на следното ниво.

Црни луксузни бизнис картички

Црните луксузни визит-картички се одлична алтернатива за оставање на потенцијалните клиенти со долготраен впечаток.

Овие картички нудат премиум чувство и изглед што се издвојува од сите вистински причини.

Луксузните хартии и исклучителната црна завршница може да се измешаат за да се создаде дизајн на визит-картичка што ќе им се допадне на вашите клиенти.

Од стотиците или илјадниците визит-картички, што сте ги виделе, постои голема веројатност дека можете да запомните само неколку.

Од суштинско значење е вашата визит-карта да се истакне, а црната луксузна визит-карта може да ви помогне да го постигнете токму тоа.

Црните луксузни картички можат да помогнат да се открие дека се грижите за вашиот бизнис, привлекувајќи клиенти да се однесуваат на содржината на картичката.

Црвено-црни бизнис картички

Печати преку Интернет Најдобро печати Најдобро% наслов% Он-лајн

Без разлика дали имате модна компанија која се обидува да таргетира младешки пазар или медицинска продавница која сака да создаде и одржува доверба кај клиентите, никогаш не можете да излезете од мода со црвено-црните визит-картички.

Овие бои можат да помогнат да се изгради и одржи реномирана и цврста марка. Црвените и црните визит-картички исто така ви дозволуваат да им дозволите на вашите потенцијални клиенти да го видат она што вие сакате да го видат.

Црвената боја може да помогне да означи страст, акција и возбуда. Бидејќи црвената боја е интензивна боја, може да помогне да предизвика некои емоции.

Во комбинација со моќта, софистицираноста и елеганцијата што ги прикажува црната боја, клиентите се со поголема веројатност да се заљубат во вашиот бренд.

Сепак, неопходно е да се осигурате дека нема да претерате со ниту една од боите.

Шаблони за црни бизнис картички

Можете да оставите одличен прв впечаток без да ангажирате дизајнер на графички картички! Canva.com е нашата омилена бесплатна онлајн алатка за дизајн.

Проверете ги нивните шаблони за црни картички овде.

Избирате само црна шаблон за визит-картичка што го одразува стилот, сликите и текстот на вашата компанија.

Најдоброто нешто е што дизајнерската работа е веќе завршена за вас, а со тоа ви заштеди пари и време. Покрај тоа, постојат бројни дизајни на шаблони за црни визит-картички од кои можете да изберете.

Позадина на црни бизнис картички

Една од најпредизвикувачките одлуки на повеќето бизниси е изборот на соодветни позадини за нивните бизнис картички. Црната позадина за визит-картичка е безвременска класика. Едноставноста помага да се остави вистинскиот впечаток и помага да се создаде картичка што не излегува од мода. Црното е соодветна алтернатива за брендови кои сакаат да пренесат порака за луксуз, ексклузивност и моќ.

Ако изберете црна позадина, препорачливо е да користите поедноставни фонтови кои можат да помогнат да се спречи вашата картичка да биде преголема. Последното нешто што сакате е да го преполните просторот на картичката, затоа секогаш размислете да побарате помош од професионалец.

Интересни написи поврзани со црни бизнис картички

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Печати преку Интернет Најдобро печати Најдобро% наслов% Он-лајн

11 Дизајнирање на распоред, кои се загарантирани за вашите деловни картички да изгледаат одлично

Во дигиталната ера каде сè се пакува во еден уред, носењето додатоци може да изгледа малку излишно. Деловните картички сепак се исклучок од тој поим. Всушност, вашата деловна картичка е единствената работа што е попогодна од најновата технологија. Кога ќе запознаете нов потенцијален клиент или деловна активност Прочитај повеќе

10 фонтови за печатење на деловни картички

10 одлични фонтови за печатење на бизнис картички.

Кога дизајнирате совршена визит-картичка за вас или вашата деловна активност, постојат многу работи што треба да ги земете во предвид - бои, квалитет на хартија, логоа, какви информации да вклучите, како и други детали. Особено, еден од најнезабележаните аспекти на дизајнот на визит-картичката е веројатно изборот на фонт. Трансферот на вистинскиот фонт може да биде Прочитај повеќе

Идеја за деловни картички

11 идеи за креативни деловни картички за агенти, агенти и брокери

Агентите за недвижнини ретко се наоѓаат без нивните деловни картички бидејќи ја сфаќаат важноста да се осигураат дека потенцијалните клиенти знаат кои се и што прават. Се разбира, да се биде агент значи и барање можности таму каде што ги нема. Оттука, поседувањето иновативни и креативни деловни картички за недвижнини е императив. Во Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

илустратор на галактичка црна уметност Пример за дизајн на деловна картичка

Картичките што оставаат трага и оставаат траен впечаток врз нивната публика имаат еден посебен квалитет - тие се имагинативни. Тие изгледаат и се чувствуваат поинаку и се осмелуваат да застанат одделно од останатите. Овој дизајн на деловни картички за уметноста и илустрацијата на Галактичка црна боја спаѓа во оваа елитна категорија. Илустрацијата во предниот дел го црта Прочитај повеќе

Црни бизнис картички Често поставувани прашања

Можете ли да напишете на црни картички?

Да. Бидејќи овие картички се изработени од премиум неоткриена хартија, можете лесно да напишете на нив. Но, ви се препорачува да ја тестирате специфичната апликација.

Вредности на богата црна CMYK - Како да добиете најтемна црна боја што е можно со печатење во 4 бои!

Богата црна боја е мешавина на мастило од цврсто црно, 100% K, со додадени вредности на мастило CMY. Ова предизвикува потемни тонови отколку само црното мастило. Кога печатите само црно со 100% K, добиената црна боја можеби нема да биде толку темна колку што сакате. 100% K НА ЕКРАН На екранот 100% K ПО ПЕЧАТЕЊЕ По печатење Препорачуваме C 60 M 40 Y 40 K 100 Ова ќе обезбеди темна, длабока, богата црна боја. *Производите што се печатат со сублимација на боја (9 oz премиум полиестерски навлаки за маси, банери, знамиња, дисплеи од ткаенини цевки итн.) ги бараат следните вредности на боја: C 100… Прочитај повеќе

Водич за печатење во буква: Што е тоа и зошто е важно?

Водич за печатење со писма Извор: Дизајн колиба Печатењето со писма е уметничка форма која постои од 1450 година. Заслугата за неговото создавање оди кај германскиот златар, Јоханес Гутенберг. Исто така познат како релјефно печатење или типографско печатење, печатењето е повеќе од уметничка форма; тоа е традиција. Различни делови од светот придонесоа за методите, техниките и алатките што се користат во овој процес. Од огромни машини за печатење со големина на автомобил, кои работеа на едноставен принцип на оставање впечаток на печатење на рамна површина со помош на блокови од текстови, писмата напредна долг пат. Сега, неговите релативно мали потомци можат да се најдат како седат… Прочитај повеќе

Каков вид на црни хартии нудите?

Црните визит-картички се визуелно зачудувачки. Богатиот, луксузен изглед и текстура на црната хартија ги истакнуваат логоа, дезени и третмани со фолија или втиснување. Ако барате сопствени црни хартии, можеме да разговараме за одредена понуда и да ја нарачаме за вас. Ја имаме и нашата стандардна колекција која вклучува: Необложена богата црна залиха – доаѓа во 14 PT, 16 PT или дуплекс со дебелина од 32 PT Оникс длабок црн велур – мек на допир; доаѓа во дебелина од 22 PT Црна музејска табла - доаѓа во многу дебела 50 PT (за печатење со печатење или печат со фолија… Прочитај повеќе

Како да дизајнирам визит-карта?

Како да дизајнирате визит-карта: водич чекор-по-чекор Дизајн од: Шакил Рахман „Добриот дизајн е како фрижидер – кога работи, никој не забележува, но кога не го прави тоа, сигурно смрди“. – Irene Au Трилиони картички се печатат токму во овој момент. Но, само мал број од нив ќе го најдат својот пат во датотеките внимателно зачувани во фиоки или на задниот дел од рамките за никогаш да не се изгубат. Но, што ги прави тие картички вредни за заштеда, а не останатите? Ова е ваша работа, како дизајнер, да се осигурате дека вашата визит-карта не… Прочитај повеќе

Водич за тежината и дебелината на основата на хартијата @ Print Peppermint

Размислете за најдобрата визит-карта што некогаш сте ја врачиле. Освен тоа како изгледаше, какво е чувството? Дали беше тежок, густ или нефлексибилен? Графичкиот дизајн е секако многу важен кога станува збор за креирање визит-картички, но тоа не е единственото нешто што треба да се земе предвид. Тежината и дебелината на основата на хартијата имаат помалку врска со тоа како изгледа визит-картичката, а повеќе со тоа како се чувствува. Пред да изберете кој тип на картон ќе го користите за вашата визит-картичка, одвојте време да проучите точно кои се сите тие термини што ги гледате покрај опциите за хартија… Прочитај повеќе

Кои хартиени во боја ви нудат?

Можеме да ги нарачаме вашите специјализирани обоени акции за сопствена услуга. Но, проверете ги нашите понуди од серијата „ColorPlan“, каде што вкупно различни 50 бои - од студени сини, зелени и сиви, до светли мандарини и жолти нијанси - може да се користат на вашата најпривлечна визит-карта.

Како да ги поставам моите уметнички дела за печат на фолија и втиснување?

Треба да креирате две датотеки со маски за дизајн проекти на кои им е потребно печат и втиснување на фолија. Едната треба да биде датотека со маска за печат на фолија, додека другата е за втиснување. За да креирате уметничко дело засновано на вектор, користете апликации со стандардни индустриски стандарди како што се Adobe Illustrator и InDesign. Печатење на фолија Направете дизајн. Ние нудиме празни шаблони подготвени за печатење, кои можете да ги користите за да ја направите вашата уметност. Направете дупликат на проектот што го правите. Одете во Датотека и зачувајте го вашиот проект како Filename_FoilStamping_Mask.pdf. Отстранете ги деталите или информациите што не сакате да бидат во фолија. Прилагодете ги деталите во боја на 100%K (C:0% M:0% Y:0%… Прочитај повеќе

Кои бои за печат на фолија ви нудат? Може ли да изберам обичај боја на фолија?

Печатење со топла фолија Една од најпопуларните функции за печатење што ги нудиме е печат со топла фолија. Со малку топлина и притисок, можеме да нанесеме непроѕирен слој од обоена, металик, фолија. Кога се нанесува на визит-картички, добивате пигментирана метална завршница која сигурно ќе го привлече вниманието на луѓето. Можете да изберете од 15 стандардни бои за фолија за да создадете прекрасни визит-картички. Следниве бои се достапни за печатење со топла фолија: сребрена, холо-сребрена, бакар, длабоко сина, виолетова, светло розова, црвена, зелена, златна, холо-златна, сина, небесно сина, портокалова, црна и обичка. Печатење со ладна фолија Нудиме и широк… Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу печат на топла фолија и ладна фолија?

Фолијата е врвен додаток на вашите етикети и маркетиншки производи. Го привлекува окото со својата текстура, метален сјај и длабочина. Постојат два различни типа на процеси: топла фолија и ладна фолија. Втиснувањето со топла фолија вклучува фолирање и монтирање на матрицата од дизајнот над подлогата. Матрицата се загрева и се притиска на подлогата, со лепило активирано на топлина помеѓу двете. Откако ќе се изврши притисок од матрицата врз материјалот, дизајнот на фолијата потоа се фиксира на површината на подлогата. Втиснувањето со топла фолија создава луксузен, подигнат ефект. Тоа е популарна карактеристика во… Прочитај повеќе

Како да ги поставам моите уметнички дела за втиснување?

За да ги поставите вашите дизајнерски проекти за втиснување, мора да креирате датотека со маска користејќи програми како што се Adobe InDesign и Illustrator. Еве што треба да направите: Чекор 1: Поставете го вашиот документ. Имаме празни шаблони подготвени за печатење, кои можете да ги користите за да го креирате вашиот дизајн. Чекор 2: Направете дупликат на проектот што го правите. Одете во Датотека и зачувајте го вашиот проект како Filename_Embossing_Mask.pdf. Чекор 3: од датотеката со маска, избришете ги деталите или информациите што не сакате да бидат врежани. Чекор 4: Прилагодете ги обоените детали на 100% K (C:0% M:0% Y:0% K:100%). Ве молиме бидете особено внимателни кога правите… Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу слепото и регистрираното втиснување?

Прво, што е втиснување? Втиснувањето е импресионирање на дизајн или декорација со или без испечатена слика. Целиот процес на втиснување е многу добар и може да го подобри изгледот на секој дизајн. Кога има отпечатена слика, таа се нарекува регистрирано втиснување и каде што нема испечатена слика, се нарекува слепо втиснување. Во оваа статија, ќе ги истражиме главните разлики помеѓу овие два типа на втиснување и најпосакуваниот меѓу двата. Слепо втиснување Ова е метод на создавање знаци, особено логоа без користење мастило. … Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу „подигнато“ UV или фолија и втиснување?

Втиснувањето со УВ или фолија можеби нема вистинска тактилна карактеристика на врежана шема, но исто како и втиснувањето, тие се ефективни ако сакате да истакнете одредени слики или детали на вашата картичка. Втиснувањето вклучува создавање на подигнат 3D ефект на залиха со помош на метална матрица. Релјефните елементи се подигнати од едната и вдлабнати од другата страна. Ова е скап процес, но на картичката може да и даде елегантен изглед. Втиснувањето со УВ или фолија е процес на нанесување слој фолија на врвот на површината на вашата картичка. Во меѓувреме, точката УВ е местото каде што… Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу втиснување и разоткривање?

Втиснувањето и откопчувањето се процеси на дизајнирање каде што или подигате или вдлабнувате одредени слики на вашиот материјал. Ајде да разговараме за овие две понатаму. Втиснувањето вклучува подигање лого или слика за да се создаде 3D подигнат ефект. Ова се постигнува со помош на метална матрица и залиха (хартија). Матрицата се сече на каква слика сакате, а потоа се притиска на залиха како печат. Матрицата може да биде на едно ниво или на повеќе нивоа во зависност од длабочината што ја бара вашиот дизајн. Втиснувањето ви дава визуелни, но и тактилни карактеристики на дизајнот. Оттука, тој е идеален за да се издвојат одредени детали. Лого на компанијата, илустрација, дезени… Прочитај повеќе

ГОРДО СЕ СЛУЖУВА

Треба нешто диво?

Придружете се за совети и попусти за дизајн!

Е-пошта
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.

Најдете н on на социјална мрежа