• Луксузни премиум трудови
 • Регистрирано, слепи и втиснување во фолија
 • На самото место УВ, умирање и обоени рабови

Неодамнешни видеа

Втиснат бизнис картички

129.00$ - 339.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.


4.9
Врз основа на рецензии на 251
Слика бр. 1 од Микеле К.
1
Микеле К.
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Не можам да бидам позадоволен од тоа како испаднаа картичките на мојот клиент! Втиснувањето на фолијата е свежо, чисто и прецизно. Акциите на картичките се богати, а дебелината навистина го издигнува дизајнот. Мојот клиент сакаше „луксузен изглед“ и овие картички ги надминаа нашите очекувања!

Заверен преглед

пред 1 месец
Слика бр. 1 од Вања Шушњар
1
Вања Шушњар
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Картичките од златна фолија се прекрасни! Тие изгледаат толку луксузно и се токму она што го барав. Тие имаат мек допир налик на велур што се чувствува поубаво од просечната мат визит-картичка што е бонус! Заљубена сум! Ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Никол Нафтали
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Добивам толку многу комплименти за моите нови картички! Услугата беше фантастична и го сакам финалниот производ - ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Викторија Лук
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

одличен

Заверен преглед

пред 1 месец
Рос ОРурк
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Мало крварење на бојата, бидејќи предната страна беше бела, а задната црна.

Заверен преглед

пред 2 месеци

Дополнителни информации

Тип на хартија

Светло бело необложено

Тежина на хартија

16 pt / 350 gsm

Облик

Стандарден, квадрат, мини

Втиснување

1 страна

Квантитет

200, 400, 600, 1000

Опис

Каква е гушкањето?

Врежани деловни картички  картички одземени вклучуваат создавање или подигнати или вдлабнати релјефни слики и дизајни во хартија и други материјали.

An врежана шема е подигната наспроти позадината, додека а разоткриени моделот е потонат на површината на материјалот.

Втиснувањето обично се применува на сите важни аспекти на вашиот дизајн, како што се текст и логоа.

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

 • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
 • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
 • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
 • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
 • резолуција: 300 dpi
 • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
 • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
 • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
 • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

Галерија за инспирација

Интересни написи поврзани со врежани бизнис картички

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

6a06cccf2ce5fb1a2563895b6b2708e6.jpg

Најдобрите трудови за печатење на писма во светот!

Кредити на слика: steelpetalpress.com Печатењето на писма постои со децении. Тоа е стил на печатење кој вклучува користење на подигнат тип за да се создаде впечаток на лист хартија, ткаенина или кој било друг материјал. Ова дава ефект на текст со густа и тенка текстура што додава длабочина на неговиот дизајн, исто така… Прочитај повеќе

Тука се прикажани техники за втиснување папка со папката за втиснување во земја Цветни, вклучувајќи втиснување на топлина на бакарна фолија и печат со папката.

Најдобри начини на втиснување: Комплетен водич

Втиснувањето на изворот може да додаде естетски шарм на вашите хартиени занаети, професионални визит карти и страници на бележници. Нема единствен начин да се втиснат вашите дизајни. Можете да користите дигитални технологии или нескопосник со секојдневни предмети - опциите се бесконечни. Пред да копаме што значи втиснување, да разбереме што е втиснување и да истражиме некои Прочитај повеќе

Печати на Интернет Најдобро $ _wp_attachment_metadata_image_meta = наслов $

Избор на најдобар вид хартија за печатење

Ако вашата работа вклучува печатење на кој било начин, во ваш најдобар интерес е да го знаете вистинскиот тип на хартија. Дури и ако сте наишле на одличен дизајн, но не знаете што подразбира одлична работа за печатење, постои голема можност вашата напорна работа да се намали. Ова звучи грубо, но Прочитај повеќе

Печатете преку Интернет Најдобри визит-картички

Приказната за втиснување во карпаце

Втиснувањето создава и пренесува емоции кога убави и креативни дизајни се втиснати на хартија. Овој труд може да се смени во тотално различен материјал кога се гледа, а новата текстура што ја претпоставува пренесува чувство кога ќе го погледнете или ќе го допрете. Ова е причината зошто луѓето претпочитаат релјефни материјали за нивно печатење Прочитај повеќе

релјеф-наспроти дебас

Впечатување наспроти деболирање: Длабоко упатство

Извор на слика: https://www.behance.net/gallery/83389183/The-Gatherers Дали некогаш сте биле во уметничка галерија или музеј и сте чувствувале потреба да допрете текстурирано уметничко дело? Го знаеме чувството и се надеваме дека не ја допревте вредната ликовна уметност. За среќа на вас, користењето текстура не е ограничено само на ликовната уметност. Може да користите текстура во вашите проекти за луѓето да Прочитај повеќе

Идеја за деловни картички

11 идеи за креативни деловни картички за агенти, агенти и брокери

Агентите за недвижнини ретко се наоѓаат без нивните деловни картички бидејќи ја сфаќаат важноста да се осигураат дека потенцијалните клиенти знаат кои се и што прават. Се разбира, да се биде агент значи и барање можности таму каде што ги нема. Оттука, поседувањето иновативни и креативни деловни картички за недвижнини е императив. Во Прочитај повеќе

Често поставувани прашања со врежани бизнис картички

Колку длабоко или далеку ќе се држи мојата emboss?

Втиснувањето е одличен детал што треба да го додадете во вашата визит-картичка. Додава длабочина на специфични дизајни и има убава тактилна карактеристика на него. Кога станува збор за длабочината на врежаната хартија, имајте предвид дека кога ќе втиснете на едната страна, другата страна на картичката ќе има спротивен ефект - или врежана површина. Затоа, треба да внимавате на длабочината. Премногу и може да влијае на тоа како изгледа другата страна. Држете се до околу 0.5 до 2 милиметри. Длабочината на релјефот зависи од видот на хартијата. Одлучат за … Прочитај повеќе

Како да ги поставам моите уметнички дела за втиснување?

За да ги поставите вашите дизајнерски проекти за втиснување, мора да креирате датотека со маска користејќи програми како што се Adobe InDesign и Illustrator. Еве што треба да направите: Чекор 1: Поставете го вашиот документ. Имаме празни шаблони подготвени за печатење, кои можете да ги користите за да го креирате вашиот дизајн. Чекор 2: Направете дупликат на проектот што го правите. Одете во Датотека и зачувајте го вашиот проект како Filename_Embossing_Mask.pdf. Чекор 3: од датотеката со маска, избришете ги деталите или информациите што не сакате да бидат врежани. Чекор 4: Прилагодете ги обоените детали на 100% K (C:0% M:0% Y:0% K:100%). Ве молиме бидете особено внимателни кога правите… Прочитај повеќе

Како да ги поставам моите уметнички дела за печат на фолија и втиснување?

Треба да креирате две датотеки со маски за дизајн проекти на кои им е потребно печат и втиснување на фолија. Едната треба да биде датотека со маска за печат на фолија, додека другата е за втиснување. За да креирате уметничко дело засновано на вектор, користете апликации со стандардни индустриски стандарди како што се Adobe Illustrator и InDesign. Печатење на фолија Направете дизајн. Ние нудиме празни шаблони подготвени за печатење, кои можете да ги користите за да ја направите вашата уметност. Направете дупликат на проектот што го правите. Одете во Датотека и зачувајте го вашиот проект како Filename_FoilStamping_Mask.pdf. Отстранете ги деталите или информациите што не сакате да бидат во фолија. Прилагодете ги деталите во боја на 100%K (C:0% M:0% Y:0%… Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу слепото и регистрираното втиснување?

Прво, што е втиснување? Втиснувањето е импресионирање на дизајн или декорација со или без испечатена слика. Целиот процес на втиснување е многу добар и може да го подобри изгледот на секој дизајн. Кога има отпечатена слика, таа се нарекува регистрирано втиснување и каде што нема испечатена слика, се нарекува слепо втиснување. Во оваа статија, ќе ги истражиме главните разлики помеѓу овие два типа на втиснување и најпосакуваниот меѓу двата. Слепо втиснување Ова е метод на создавање знаци, особено логоа без користење мастило. … Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу „подигнато“ UV или фолија и втиснување?

Втиснувањето со УВ или фолија можеби нема вистинска тактилна карактеристика на врежана шема, но исто како и втиснувањето, тие се ефективни ако сакате да истакнете одредени слики или детали на вашата картичка. Втиснувањето вклучува создавање на подигнат 3D ефект на залиха со помош на метална матрица. Релјефните елементи се подигнати од едната и вдлабнати од другата страна. Ова е скап процес, но на картичката може да и даде елегантен изглед. Втиснувањето со УВ или фолија е процес на нанесување слој фолија на врвот на површината на вашата картичка. Во меѓувреме, точката УВ е местото каде што… Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу втиснување и разоткривање?

Втиснувањето и откопчувањето се процеси на дизајнирање каде што или подигате или вдлабнувате одредени слики на вашиот материјал. Ајде да разговараме за овие две понатаму. Втиснувањето вклучува подигање лого или слика за да се создаде 3D подигнат ефект. Ова се постигнува со помош на метална матрица и залиха (хартија). Матрицата се сече на каква слика сакате, а потоа се притиска на залиха како печат. Матрицата може да биде на едно ниво или на повеќе нивоа во зависност од длабочината што ја бара вашиот дизајн. Втиснувањето ви дава визуелни, но и тактилни карактеристики на дизајнот. Оттука, тој е идеален за да се издвојат одредени детали. Лого на компанијата, илустрација, дезени… Прочитај повеќе

Што е: Втиснат финиш?

Хартија што ја завршува машина насочена кон втиснување на хартијата. Оваа машина ќе и даде депресивна или подигната површина. Овој труд би личел на ткаенина, дрво, кожа и многу други модели.

Што е: Слепи втиснување?

Ова се однесува на метод во кој се користи дизајн кој се заснова на баланс, без помош на мастило или фолија.

Што е: Втиснување?

Да се ​​направат впечатоци на слика со цел да се даде подигната површина, или преку печатење или блескање втиснување, обично се прави на хартија што е празна.

Што е: База?

Ова се однесува на хартија што е веќе произведена, но исто така мора да претрпи понатамошни процеси. Овие процеси може да доведат до ламиниране на хартијата, создавајќи дуплекс или обвивка од Бристол, покрај производството на врежана хартија без помош на машината.

Што е: Умирај?

Писма, дизајни и исечоци во металот што се користи за втиснување, печат. Умрењето е исто така друга алтернатива.

Што е тоа: папетерија?

Хартија што се користи за канцелариски материјал, честитки и многу други. За разлика од обичните залихи, втиснување и специјални водени жигови може да се користат на моперов.

слепи врежана визит-карта на gmund сина мат хартија
Втиснат бизнис картички
129.00$ - 339.00$