Покани и канцелариски материјал

Животот е направен да се слави! Нарачајте приспособени покани, објави и повеќе за да ги одбележите вашите посебни моменти.

Канцелариски

Интересни написи поврзани со канцелариски материјал

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Каде дизајнерите ги печатат своите канцелариски материјал?

Каде дизајнерите ги печатат своите канцелариски материјали? Список на најдобри услуги за печатење За печатач кој го држи квалитетот над сè може да биде потребно одредено откритие. Можете да ја пребарувате мрежата за платени рецензии и на крајот да ги трошите тешко заработените пари на најсовремени услуги или да верувате во нашиот нашироко доверлив збор. Благодарение на нашето долгогодишно искуство… Прочитај повеќе

Креативна позадина за канцелариски материјал

Што вклучува дизајнот на канцелариски материјал?

Што вклучува дизајнот на канцелариски материјал? Неуредно, непрофесионално и некохерентно претставување на вашиот бренд може да предизвика катастрофа. Значи, мора да имате прилагодено дизајнирани канцелариски материјал кој е усогласен со имиџот на вашиот бренд. Зошто дизајнот на канцелариски материјал е сè уште релевантен? Сфатете ги рекламите како критични први впечатоци. Откако вашето име ќе се појави таму, на онлајн авении како што се социјалните… Прочитај повеќе

Што е канцелариски дизајн?

Што е дизајн на канцелариски материјал? Совети, стратегии и инспирации за куклите И покрај метеорскиот пораст на алатките за дигитален маркетинг, канцеларискиот материјал не го изгубил својот викторијански раст. Како и британската монархија, таа сè уште има капацитет да ослободи значителна моќ. Канцелариски материјал е широк поим кој опфаќа бизнис картички, пликови, меморандуми, етикети, разгледници, флаери, брошури и други слични… Прочитај повеќе

Канцелариски материјал Најчесто поставувани прашања

Дали нудите услуга за пошта за покани?

Да и не. За едноставни испраќања, ние сме многу добро наместени, но за парчиња што бараат многу рачно полнење, итн, не сме такви… Ако сте заинтересирани да ја обработуваме вашата пошта, ве молиме пополнете го нашиот сопствен формулар за нарачка и ќе ви добиеме одговор и цитат.

Кога треба да ги испратам поканите за венчавка?

Според: The Knot „Традиционално, поканите излегуваат шест до осум недели пред венчавката - тоа им дава на гостите многу време да ги расчистат своите распореди и да направат аранжмани за патување доколку не живеат во градот. Ако се работи за дестинација за свадба, дајте им на гостите повеќе време и испратете ги три месеци пред време“.

Водич за печатење во буква: Што е тоа и зошто е важно?

Водич за печатење со писма Извор: Дизајн колиба Печатењето со писма е уметничка форма која постои од 1450 година. Заслугата за неговото создавање оди кај германскиот златар, Јоханес Гутенберг. Исто така познат како релјефно печатење или типографско печатење, печатењето е повеќе од уметничка форма; тоа е традиција. Различни делови од светот придонесоа за методите, техниките и алатките што се користат во овој процес. Од огромни машини за печатење со големина на автомобил, кои работеа на едноставен принцип на оставање впечаток на печатење на рамна површина со помош на блокови од текстови, писмата напредна долг пат. Сега, неговите релативно мали потомци можат да се најдат како седат… Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу печат на топла фолија и ладна фолија?

Фолијата е врвен додаток на вашите етикети и маркетиншки производи. Го привлекува окото со својата текстура, метален сјај и длабочина. Постојат два различни типа на процеси: топла фолија и ладна фолија. Втиснувањето со топла фолија вклучува фолирање и монтирање на матрицата од дизајнот над подлогата. Матрицата се загрева и се притиска на подлогата, со лепило активирано на топлина помеѓу двете. Откако ќе се изврши притисок од матрицата врз материјалот, дизајнот на фолијата потоа се фиксира на површината на подлогата. Втиснувањето со топла фолија создава луксузен, подигнат ефект. Тоа е популарна карактеристика во… Прочитај повеќе

Кого треба да поканам на мојата вечера за проба или невестински туш?

Вечера за проба: Одговарање на што и на кој Вечера за проба е прошетка на црвениот тепих што ги растегнува мускулите што ги води невестата и младоженецот до главниот настан - свадбата. Тој е домаќин на родителите на младоженецот и е одличен начин да ги започнете работите во вистинската насока. Што е пробна вечера? Вечерата за проба обично се одржува во петок - ден пред денот на свадбата - околу вечерата. Ако вашата свадба е во недела, имате поголема слобода. Вечерата за проба повеќе не се гледа како формалност и еволуираше во… Прочитај повеќе

Зошто печатењето со букви е толку скапо?

Печатењето со писма е досаден процес - од уредување на вашите дизајни користејќи блокови од поединечни типови, до фазата на мастило и втиснување. Тоа вклучува опрема и одредено ниво на изработка што не би го имале многу печатачи. Бидејќи е рачно изработен, печатот овозможува контрола и прилагодување кога станува збор за фината типографија. Она што го добивате е елегантен, тактилен ефект на вашите материјали. Ова е причината зошто многу луѓе се одлучуваат нивните покани и визит-картички да се испечатат на овој начин. Значи, ако ги погледнете сите негови карактеристики, ќе разберете зошто би платиле премија за да добиете… Прочитај повеќе

ГОРДО СЕ СЛУЖУВА

Треба нешто диво?

Придружете се за совети и попусти за дизајн!

Е-пошта
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.

Најдете н on на социјална мрежа