• Рамни и преклопени опции
  • 5 × 7 и повеќе големини
  • Премиум хартија со специјални завршни работи

Интересни написи поврзани со честитки

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

3 Совети за веб -дизајн за оптимизирање на вашата веб -страница за празнична сезона

Извор Почеток на која било веб -продавница, блог за патување или било кој онлајн бизнис што се однесува на продажба на стоки или услуги може да биде одлична идеја, но оптимизирањето на веб -страница е различна игра за игри. Ангажирањето на секој професионален графички дизајнер може да биде скапо решение, така што учењето како сами да ја оптимизирате вашата страница може да ви заштеди многу… Прочитај повеќе

холографска визит-картичка

Одете на деловните картички инспирирани од холограф на Луна

At Print Peppermint ги сакаме сите наши клиенти! Толку се инспирираме гледајќи како млади претприемачи и основачи на почетни компании создаваат колатерал за нивната компанија. Се чувствуваме многу благословени што сме дел од овој процес. Еден таков клиент во кој навистина се за inубивме е: Одете Луна, клиентот, ако барате Прочитај повеќе

Честитки Често поставувани прашања

Како да направам честитка?

Покажете му на некој прекрасен во вашиот живот дека се грижите за него со тоа што ќе му испратите персонализирани честитки. Имате три различни опции за ова. Можете да направите своја сопствена картичка од нула, да користите онлајн уредници на картички или да побарате помош од професионални производители на картички. Рачно изработени честитки Картичките DIY можат да бидат исто толку привлечни како и нивните колеги купени во продавница. Дури и без уметнички вештини, можете да направите некој да се чувствува посебно преку рачно изработени картички. На пример, можете да купите предмети за бележење и да ги залепите на картичка за да го направите поличен. Можете исто така да барате стари панделки, хартија за завиткување или копчиња за да… Прочитај повеќе

Како да напишам честитка?

Без разлика во која пригода, подарокот едноставен како честитка може некому да му го разубави денот. За да ви помогнеме да испраќате значајни пораки секој пат, смисливме мал водич. Секогаш кога не можете да ги најдете вистинските зборови да ги кажете, можете да се обратите на ова за некоја инспирација. Размислете за личноста на која и пишувате Можете да ја отворите вашата порака со „Почитувани“ или „Најдраги“ за да звучи поформално. За посекојдневен пристап, започнете со „Здраво“ или „Здраво“. Кажете им зошто пишувате Размислете за приликата. Во ред или два, испорачајте го вашиот личен поздрав. Не грижете се за пополнување на… Прочитај повеќе

Кои документи нудите за честитки?

Нудиме различни премиум залихи на хартија како стандардна нарачка, но сепак можеме да набавиме каква било хартија што сакате, само побарајте сопствена понуда. Стандардна мат мазна мат водена 16PT дебелина Стандарден сјај со УВ сјај обложена 16PT Дебелина Свила мат мат ламинирана 18PT дебелина Бисер трепет Перлизиран металик 14PT Дебелина Елегантна ленена постелнина обложена текстура 10PT тени, природна 14 PT дебелина, необлечена

Што е честитка?

Честопати, илустрираното парче од картички, честитката се користи за да се пренесат добри желби, честитки за сезоната и други чувства. Денес, повеќето честитки се масовно произведени. Но, постојат и рачно изработени верзии, кои се креирани и дистрибуирани од компании од сите големини. Преклопени картички Повеќето честитки се преклопени. Имаат илустрација за украсување на корицата, додека честитките се сместени меѓу страниците. Ова додава елемент на изненадување на вашата картичка. Освен самата порака, можете да ги изненадите вашите најблиски со слика што се појавува или печатена порака. Има и музички честитки кои… Прочитај повеќе

Што да правам со старите честитки?

Секој што сака да држи предмети со сентиментална вредност, сигурно ќе има кутии преполни со стари честитки. Во одреден момент, можеби ќе почнете да размислувате да ги исфрлите. Тоа е штета бидејќи има многу работи што можете да ги направите со старите честитки! Претворете ги во книга Наместо да ги фрлате старите картички, размислете да ги составите во книга. Можете да преземете проект „направи сам“ и самите да ги врзете картичките. Може да побарате и од професионалец да го направи тоа. Врамете ги Ако имате слаб простор за складирање, треба да размислите и за правење дигитални копии… Прочитај повеќе

ГОРДО СЕ СЛУЖУВА

Треба нешто диво?

Придружете се за совети и попусти за дизајн!

Е-пошта
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.

Најдете н on на социјална мрежа