Облека и чанти

Воодушевете ги вашите клиенти со соодветни нишки за специјални настани, униформи за персоналот и забавни подароци.

Облека и чанти

Интересни написи поврзани со облека и чанти

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Печати преку Интернет Најдобро печати Најдобро% наслов% Он-лајн

Лудиот за Тифани - иконска марка во боја со иконска позадина

Тифани Блу - нијанса на раскош Бојата што стана позната како Тифани Сина е избрана од златар и основач, Чарлс Луис Тифани, за предниот дел на Сината книга, годишниот асортиман на неверојатни, внимателно собрани скапоцени камења на Тифани. Тоа е првпат зборовите Тифани и сино да бидат споени пред before Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Како да започнете со печатење на екранот - упатство за чекор по чекор

Иако печатењето на екранот не е навистина наш основен бизнис овде Print Peppermint, ние се уште сакаме подлец од тоа! Многу од нашите членови на тимот, вклучувајќи го и Таро (нашиот водечки дизајнер) имаат посебна експертиза во печатењето на екранот. Работи како што се: постери испечатени на екранот и раздвојување на бои за печатење облека како маици. Всушност, Таро сè уште редовно се консултира Прочитај повеќе

Лиз Jacејкоб од Елизабет obејкоб: Добра алтернатива за конвенционалната облека за деца

Денес, има многу брендови на облека за деца. Домашните производи им даваат меѓународна корист на своите пари; сепак, родителите, желни да го дадат најдоброто од своите малечки, бараат повеќе. Освен стилови, бои и прилагодувања, родителите сега бараат повеќе одржливи компоненти, како и недооценети ated Прочитај повеќе

Често поставувани прашања за облека и чанти

Како да закачам обетки на облека?

Ако сакате да прикачите ознака за висење на вашата стока за облека, постојат неколку начини да го направите тоа. Првата опција, која е најлесниот начин, е користење на конец или врвка. Повлечете го кабелот низ дупката на висечката ознака и потоа направете јамка. Преклопете го кабелот на половина и врзете го затворениот крај преку висечката ознака за да го прицврстите кабелот. Повлечете го отворениот крај на кабелот низ јамката на спротивниот крај. Заврзете го кабелот околу ременот или етикетата на облеката на облеката. Можете исто така да јазли… Прочитај повеќе

Што вклучува дизајнот на канцелариски материјал?

Што вклучува дизајнот на канцелариски материјал? Неуредното, непрофесионално и некохерентно претставување на вашиот бренд може да предизвика катастрофа. Значи, мора да имате прилагодено дизајнирани канцелариски материјал кој е усогласен со имиџот на вашиот бренд. Зошто дизајнот на канцелариски материјал е сè уште релевантен? Сфатете ги рекламите како критични први впечатоци. Штом вашето име ќе се појави таму, на онлајн авении како што се социјалните мрежи или едноставно на улиците - без разлика на светло, добро или лошо - тешко е да се промени нејзината перцепција во јавноста. Затоа е исклучително важно ригорозно да размислите за вашата стратегија за брендирање пред да преземете некои големи чекори. Дизајнот на канцелариски материјал е нешто што има… Прочитај повеќе

Кога и како треба да ги скалирам моите уметнички дела за да ја задржам датотеката во управувана големина?

Иако скалирањето на вашето уметничко дело може да го направи податливо по големина, не е секогаш потребно да се менуваат спецификациите за големина. Треба да користите помали размери само ако датотеката е преголема. Еве различни типови уметнички дела и материјали за печатење и како да се размери секој од нив: Vector Art Grand4mat може да печати големи банери на отворено до 150 стапки x 16 стапки, но повеќето софтвери во денешно време создаваат уметност само до 228 инчи. Исто така, софтвер за читач на PDF и конвертор како Adobe Acrobat имаат максимална големина на преглед од 200 инчи. Ова значи дека може да изгубите дел од парчето. … Прочитај повеќе

ГОРДО СЕ СЛУЖУВА

Треба нешто диво?

Придружете се за совети и попусти за дизајн!

Е-пошта
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.

Најдете н on на социјална мрежа