Материјали за маркетинг

Создадете кохезија за вашиот бренд на сите видови производи за печатење како флаери, налепници, пликови, банери и многу повеќе.

Материјали за маркетинг

Интересни написи поврзани со маркетинг материјали

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

C:\Users\Techstirr\Downloads\At-Work-Hero.jpg

10 совети за дизајн на хартија за да го подигнете вашиот бренд на следното ниво

Среде сета дигитална возбуда, печатените медиуми сè уште не го изгубиле својот шарм. Хартијата е местото каде што се развиваат идеите и се раскажува приказната за вашиот бренд. Сè уште разменувате визит-карти кога ќе сретнете некој нов, нели? Плус, ништо не може да ја победи атмосферата на читање списание со кафе покрај вас. Весниците сè уште се почеток… Прочитај повеќе

Печати на Интернет Најдобро $ _wp_attachment_metadata_image_meta = наслов $

Избор на најдобар вид хартија за печатење

Ако вашата работа вклучува печатење на кој било начин, во ваш најдобар интерес е да го знаете вистинскиот тип на хартија. Дури и ако сте наишле на одличен дизајн, но не знаете што подразбира одлична работа за печатење, постои голема можност вашата напорна работа да се намали. Ова звучи грубо, но Прочитај повеќе

маркетинг на недвижен имот

19 Корисни идеи за маркетинг на недвижнини на кои може да си дозволите

Одличните својства можат да се продадат, но треба да ги натерате потенцијалните купувачи таму за да го видат тоа на прво место. Тоа е местото каде што вашите напори за маркетинг на недвижнини помагаат да ги издвоите вашите вештини од остатокот на конкуренцијата во секоја заедница. Повеќето купувачи ќе користат агент за недвижнини за да го обезбедат домот Прочитај повеќе

печатен маркетинг материјал

7 причини зошто ви требаат печатени материјали за маркетинг за брендирање

Во написот на Форбс за врвните маркетинг трендови за 2019 година, креативноста е идентификувана како клучен тренд. Во време кога се чини дека веб маркетингот и дигиталниот е патот напред, креативните компании изнаоѓаат отпечатоци. Издвојувањето во однос на бучавата во позадина е резултат од сонот за вашата стратегија за маркетинг. Ти Прочитај повеќе

заглавија-изгубени во преводот-заглавие2

15 марки изгубени во преводот - епскиот бренд не успева

Запознајте ги изгубените брендови на пазарот во превод 15: Кога станува збор за проширување на брендот во нови земји, може да биде лесно да се потцени важноста да се знае културата на пазарот во кој се преселувате, а еден од најважните културни фактори е разбирањето нивниот јазик. Направете домашна задача Можеби звучи Прочитај повеќе

Маркетинг материјали Најчесто поставувани прашања

Како да направам деловен флаер?

Фотошоп не е за секого. Иако е многу моќна алатка за дизајн, не секој има време да научи како функционира. Да не се грижиш. Можете да најдете онлајн алатки како Canva за да ги замените поинтензивните програми за дизајн како Photoshop. Почетниците и професионалците можат да имаат корист од овие алатки. Тоа може да ви помогне да креирате неверојатни маркетинг материјали без трошоци, а можете дури и да заштедите многу време. Денес, ќе ве научам како да направите флаер користејќи Canva. Ќе биде брзо, забавно и без проблеми. Чекор 1: Најдете шаблон Canva има илјадници готови… Прочитај повеќе

Како да дизајнирате разгледница со директна пошта?

Како да дизајнирате разгледница за директна пошта: Врвен водич Од изминатата деценија или така, маркетингот со разгледници опадна. Денешните бизниси го инвестираат најголемиот дел од своите средства за рекламирање во маркетинг преку е-пошта, маркетинг на месинџери и други модерни шеми. И покрај овие промени во маркетинг стратегиите, физичката пошта, онаа што потрошувачите лично ја добиваат и можат да ја почувствуваат во свои раце, не ја изгубила својата лична вредност. Исто како што некои луѓе секогаш ќе го претпочитаат хартиениот допир и аромата на опипливите книги наместо дигиталната нечувствителност на е-книгите, разгледниците секогаш ќе предизвикуваат уникатно, поочигледно чувство на интимност. Бизнисите… Прочитај повеќе

Што вклучува дизајнот на канцелариски материјал?

Што вклучува дизајнот на канцелариски материјал? Неуредното, непрофесионално и некохерентно претставување на вашиот бренд може да предизвика катастрофа. Значи, мора да имате прилагодено дизајнирани канцелариски материјал кој е усогласен со имиџот на вашиот бренд. Зошто дизајнот на канцелариски материјал е сè уште релевантен? Сфатете ги рекламите како критични први впечатоци. Штом вашето име ќе се појави таму, на онлајн авении како што се социјалните мрежи или едноставно на улиците - без разлика на светло, добро или лошо - тешко е да се промени нејзината перцепција во јавноста. Затоа е исклучително важно ригорозно да размислите за вашата стратегија за брендирање пред да преземете некои големи чекори. Дизајнот на канцелариски материјал е нешто што има… Прочитај повеќе

Колку време е потребно за да се дизајнира брошура за тројки?

  Колку време е потребно за да се дизајнира тројна брошура? Брошурата со три пати е флаер со 3 панели изработен со превиткување на лист хартија од 8 1/2 x 11. Малите домашни бизниси обично го користат како маркетинг емисар поради леснотијата со која може да се испрати по пошта. Повеќето дизајнери имаат заблуда дека тројката нема да бара многу работа поради минималистичкиот пејзаж. Па, ако сакате да направите блуда и мрачна и актуелна брошура која го обезвреднува вашиот бизнис наместо да го подигне неговото име, тешко дека ќе ви одземат 20 минути, врвови. Победни… Прочитај повеќе

Како да дизајнирате успешна флаер за директна пошта?

Како да дизајнирате успешен флаер за директна пошта – врвен водич Директниот пошта маркетинг не го изгубил својот шарм. Сè уште ја поседува магијата да ги маѓепса клиентите во бројки. За жал, не целата директна пошта е попрскана со естетска и лингвистичка магија. Некои ужасно недостасуваат. Директната пошта што всушност остава белег и ја пренесува пораката е внимателно осмислена и прецизно дизајнирана. Флаерите со директна пошта се одличен начин да го запознаете вашиот бизнис и неговите производи и да ги поканите луѓето на настан. Тоа е, всушност, повеќенаменска, преголема разгледница – која кога е дизајнирана на вистински начин – може да ја објави… Прочитај повеќе

Што е канцелариски дизајн?

Што е дизајн на канцелариски материјал? Совети, стратегии и инспирации за куклите И покрај метеорскиот пораст на алатките за дигитален маркетинг, канцеларискиот материјал не го изгубил својот викторијански раст. Како и британската монархија, таа сè уште има капацитет да ослободи значителна моќ. Канцелариски материјал е широк поим кој опфаќа визит-картички, пликови, меморандуми, етикети, разгледници, флаери, брошури и други слични маркетинг емисари. Сето тоа, кога е професионално дизајнирано, може да се покаже како клучно во правењето на вашиот бренд да блесне. Секој сопственик на бизнис разбира дека канцеларискиот материјал е суштинска компонента на секоја стратегија за брендирање. Пренесува лична, поинтимна слика за брендот и прави клиентите да се чувствуваат повеќе… Прочитај повеќе

ГОРДО СЕ СЛУЖУВА

Треба нешто диво?

Придружете се за совети и попусти за дизајн!

Е-пошта
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.

Најдете н on на социјална мрежа