Метал

Најдобрите метални визит-картички на интернет - Крај на приказната!

Добредојдовте на Peppermint Метали - вашиот освежувачки креативен извор за одлични метални визит-картички изгравирани со ласер и метални производи по мерка. Хартијата и пластиката едноставно не ја сечат? Направете вистинска изјава со приспособени метални принтови. Закажете бесплатна телефонска консултација со нас уште денес!

Боже, не ги сакаме луѓето како нас!

Ennенифер Лонгфелоу
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Квалитетот беше она што го барав. Не познавам други продавачи кои можат да го направат она што го барав, така што ова е одлична компанија

Заверен преглед

пред 2 недели
Сара
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Го сакам изгледот на квадратните картички и тие лесно ги задоволуваа моите потреби.

Заверен преглед

пред 4 недели
Дебора Ц.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Картички со добар квалитет

Заверен преглед

пред 2 месеци
анонимни
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Бев воодушевен од исходот, кога го добив, дури и кутијата во која влезе беше навистина убава. Картичките се направени квалитетно, изгледаат толку елегантно и скапо. Плус, луѓето кои ми помогнаа со моите уметнички дела беа толку корисни и трпеливи со мене. Отсега секогаш ќе нарачувам визит-картички од овде

Заверен преглед

пред 3 месеци
Чарлс Киткарт
потврден сопственикпотврден сопственик
4 / 5

Многу добро, има многу избори без да бидете преоптоварени. Ако кажам 5 од 5, ќе речете дека ми платиле!
еј те води, ти помага и ги надминува очекувањата (повторно нарачувам за само неколку минути)!

Заверен преглед

пред 3 месеци

Нарачајте прилагодени метални визит-картички онлајн - 3 лесни чекори!

Прелистајте метални производи

Прелистајте го нашето курирано семејство на приспособени производи за метално печатење

Поставете го вашиот дизајн

Поставете сопствено векторско уметничко дело и добијте дигитален доказ
Започни

Услуга за сопствен дизајн

Работете со нашиот талентиран дизајнерски тим за да изградите уникатен концепт

Дизајн Услуги

Повеќе производи за метално печатење

Земете примерок пакет!

Интересни написи поврзани со метал

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Печати на Интернет Најдобро печати на Интернет Најдобри визит-картички

Топ 10 придобивки од метални деловни картички

Дали сте размислувале да купите метални визит-картички? Ако не, треба. Прочитајте за да ги дознаете придобивките од металните визит-картички. Секој ден во САД се печатат повеќе од 27 милиони визит-картички, што е еднакво на приближно 10 милијарди визит-картички печатени секоја година. Значи, ако ги сакате визит-картичките на вашата компанија… Прочитај повеќе

Герила маркетинг: 12 начини на рекламирање на вашиот бизнис

Герила маркетинг: 12 начини на рекламирање на вашиот бизнис

12 неверојатни идеи за маркетинг герила кои треба да ги испробаат вашите деловни активности во 2019 година Колку поуникатно можете да го направите вашето рекламирање, толку е поголема веројатноста да бидете запаметени. Еве 12 неверојатни герилски маркетинг идеи што треба да ги испробате оваа година! Дали сте болни од правење лесен излез со тоа што секогаш одите со традиционалните Прочитај повеќе

метални деловни картички се зголеми златото

Топ 10 метални деловни картички за да го инспирирате вашиот следен проект

Нема ништо лошо во надминувањето на нормата кога станува збор за носење визит-карта за да го инспирирате вашиот следен проект. Зошто да се задоволите со просекот и да се обидете со нормални слаби визит-картички кога ќе стигнете во вашиот џеб и ќе извадите метална? Зошто метални? Зошто дури треба да Прочитај повеќе

ГОРДО СЕ СЛУЖУВА

Треба нешто диво?

Придружете се за совети и попусти за дизајн!

Е-пошта
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.

Најдете н on на социјална мрежа