Прилагодено пакување

Подгответе ги вашите производи за малопродажба! Погрижете се клиентите да ја изберат вашата понуда пред конкуренцијата со прилагодени кутии, етикети на производи, коверти за испорака и многу повеќе.

Интересни написи поврзани со пакувањето

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Зошто на вашиот бренд му се потребни исклучиво приспособени печатени кутии

Земајќи ги предвид сите нешта, кутиите со прилагодено печатење се значајни за здружување нешта, но дополнително и за асортиман на различни вработувања. Овие гајби се направени со инвентивна иновација во асортиман на структури и големини за решавање на проблемите на клиентите. Ништо не го надминува приспособениот одговор на пакетот за обложување на корективни работи, скапоцени камења, електрична машина, храна… Прочитај повеќе

Најдобри дизајни за пакување од страна на студенти за графички дизајн

Најдобри дизајни за пакување од страна на студенти за графички дизајн

Пакувањето ги одржува работите добро организирани. Тоа не е ако е пакетче за вашите бонбони, попречувач за валкани алишта или шише кое ги чува состојките во вашата кујна, работите во кои ставате работи се многу важни. Дизајнот на пакувањето на производот е создавање на надворешната површина на вашиот производ. Тоа зема предвид Прочитај повеќе

Пентавардите за 2019 година се најдобри за дизајн во пакување ширум светот

Пентавардите за 2019 година се најдобри за дизајн во пакување ширум светот

Пентавардс 2019 се одржа во Лондон минатиот септември, 12 и победниците беа издвоени на гала церемонија. Со стотици врвни и реномирани дизајни на амбалажи во светот, како и креативни умови, беше присутен. Пентавардс ги додели наградите 113 бронза, 118 сребрени, 58 златни, 5 платина и 1 дијамант. Другите специјални награди вклучуваат Бренд на Прочитај повеќе

Потврдени прегледи на клиенти

Stubbz конци
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Висок квалитет и одлично совпаѓање на бои

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
Керолин Бојк
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Работа со Print Peppermint е секогаш таков ple...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен производ!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен избор!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасна!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет и одлични цени, исто така.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прв пат нарачувам и сум многу импресиониран!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
Слава
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Многу корисна и одговорна услуга за клиенти; тие...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Го сакаше холографскиот!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Соодветната фолија од работ до напред беше беспрекорна и ...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасен додаток - испаднаа фантастични.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели

Најчесто поставувани прашања - Пакување

Може ли да користам етикети со ролна за храна за пакување?

Да, може да ги користите Нашите обезбедени ролни етикети за прехранбени производи токму тогаш ако користите интервентен слој материјал за контакт со храна, кој е одобрен од ФДА. Клиентите и крајните корисници се одговорни да проверат дали производите се користат во согласност со соодветните прописи на ФДА.

За што се користат ознаките за висење?

Дали сакате да додадете само малку повеќе информации на пакувањето на вашите производи? Кога сакате да внесете некои нови, возбудливи детали за вашата стока, некои маркетинг недвижности ќе ви се најдат. Ова е местото каде што на сликата влегува ознаката за висење. Повеќе од само малку хартија што виси… Прочитај повеќе

Можете ли да пишувате на етикети на рол?

Можете лесно да пишувате на Полу-сјај без ламиниране, па дури и на филц од лушпа од јајце со помош на пенкала со топчести точки. Доколку дозволите целосно да се исуши, трајните маркери работат и на етикетите на ролни кои се ламинирани и на сите подлоги. Но, пенкалото за гел, пенкалото со мастило, кој било различен тип на пенкало и молив не може да се користат… Прочитај повеќе

Како да закачам обетки на облека?

Ако сакате да прикачите ознака за висење на вашата стока за облека, постојат неколку начини да го направите тоа. Првата опција, која е најлесниот начин, е користење на конец или врвка. Повлечете го кабелот низ дупката на висечката ознака и потоа направете јамка. Преклопете го кабелот во… Прочитај повеќе

Повеќе работи што ќе ги сакате