Висат ознаки за квалитетни производи

Печатете обележувачки обележувачи во различни прилагодени форми и големини за вашата облека, накит или други производи.

  • Печатење со целосна боја
  • Разновидност на форми и големини
  • Премиум документи со специјални завршни работи
  • Вклучено дупчење
  • Со низа или без
  • Додадете метални грумови

Интересни написи поврзани со Hang Tags

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

сопствени кутии

Зошто на вашиот бренд му се потребни исклучиво приспособени печатени кутии

Земајќи ги предвид сите нешта, кутиите со прилагодено печатење се значајни за здружување нешта, но дополнително и за асортиман на различни вработувања. Овие гајби се направени со инвентивна иновација во асортиман на структури и големини за решавање на проблемите на клиентите. Ништо не го надминува приспособениот одговор на пакетот за обложување на корективни работи, скапоцени камења, електрична машина, храна… Прочитај повеќе

висат ознаки со жица

Разбирање на обемот и неговата употреба

Висат обележувачите се главна точка во светот на малопродажбата и ако ги користите правилно, можно е да ја зголемите продажбата. Можеби звучи чудно што hangtag има толку многу важност во светот што не може да функционира без Интернет, но тоа е факт. Закачете ја ознаката и нејзините различни Прочитај повеќе

бела црвена и жолта цветна буква b декор на ѕидот

Маркетинг на налепници 101: Дали деловните налепници сè уште се релевантни?

Дали деловните налепници сè уште се релевантни? Сите сакаат налепници. И тоа е една од причините зошто маркетингот со налепници функционира и денес. Ако сакате да дознаете повеќе за деловните налепници, придржувајте се кон некои интересни факти за налепниците! Промотивните налепници не се ништо ново. Но, има причина зошто тие сè уште се користат денес: тие работат. На сите им се допаѓа… Прочитај повеќе

Hang Tags Често поставувани прашања

Како да закачам обетки на облека?

Ако сакате да прикачите ознака за висење на вашата стока за облека, постојат неколку начини да го направите тоа. Првата опција, која е најлесниот начин, е користење на конец или врвка. Повлечете го кабелот низ дупката на висечката ознака и потоа направете јамка. Преклопете го кабелот на половина и врзете го затворениот крај преку висечката ознака за да го прицврстите кабелот. Повлечете го отворениот крај на кабелот низ јамката на спротивниот крај. Заврзете го кабелот околу ременот или етикетата на облеката на облеката. Можете исто така да јазли… Прочитај повеќе

За што се користат ознаките за висење?

Дали сакате да додадете само малку повеќе информации на пакувањето на вашите производи? Кога сакате да внесете некои нови, возбудливи детали за вашата стока, некои маркетинг недвижности ќе ви се најдат. Ова е местото каде што ознаката за висење влегува на сликата. Повеќе од само малку хартија што виси од вратот на еден од вашите производи (или нивниот контејнер), може да се направи висечка ознака за да направи многу повеќе отколку да ја покаже цената на предметниот предмет. Стратешки поставената ознака може да ги возбуди потенцијалните купувачи поради клучните информации или специјалните… Прочитај повеќе

Што е ознака за висина?

Ознаката за висење е етикета што сопствениците на продавниците или компаниите ја прикачуваат на парчиња стока. Всушност, играчките, електронските уреди, спортската опрема, облеката и сè што можете да ставите на полицата на продавницата може да имаат висечки ознаки. Дури и автомобилите изложени во салоните можат да користат еден. Висечките ознаки генерално покажуваат различни информации, вклучувајќи ја цената на производот, името на производителот или дизајнерот, упатствата за нега на ткаенината или материјалите што се користат за предметот. Иако вообичаено е поврзано со прикажување на цената на облеката што не е на решетка, ознаките за висење можат да направат многу повеќе овие денови. Всушност, компаниите користат… Прочитај повеќе

Кои документи ги нудите за обележувања?

Нашата сегашна стандардна понуда на хартии за обесени ознаки е: 14 pt Крем 14 pt Бисер 16 pt Мат / сјај 18 pt Браун Крафт 20 pt Пластика (чиста/бела) 20 pt Мека-велур 32 pt Дебел црн слој Можеме да набавиме речиси секоја хартија можете да замислите, едноставно пополнете го нашиот сопствен формулар за нарачка и ние брзо ќе ви добиеме понуда преку е-пошта.

Дали се мини деловни картички добра идеја?

Па... така мислиме! И еве зошто: 1. Тие се добри за животната средина (заштедете хартија и мастило) 2. Тие се различни, нешто повеќе од стандардните 2″ x 3.5″ 3. Тие можат да се користат како тагови (само користете рачен удар да нокаутирам дупка) 4. Тие се скромни и слатки 5. Тие заземаат помалку простор во вашиот џеб 🙂

ГОРДО СЕ СЛУЖУВА

Треба нешто диво?

Придружете се за совети и попусти за дизајн!

Е-пошта
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.

Најдете н on на социјална мрежа