Пластика. Издржлив и динамичен.

Погрижете се вашиот бренд да се издвојува од толпата со динамичен материјал како што е Пластика - кој е и естетски зачудувачки, а во исто време издржлив, невивачки и 100% водоотпорен.

Облик

Катчиња

Дебелина

Производство Време

Интересни написи поврзани со пластика

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

пластична-транспарентна-фотографска-картичка-

Про совети за дизајнирање неверојатни пластични деловни картички

Деловните картички уживаа во сериозна револуција во последните неколку децении. Веќе не се печатат овие професионални слики исклучиво на картонски картони со ист, лесен распоред низ целата табла. Ако ја истражувате опцијата за пластични визит-картички, можеби барате нешто што е издржливо или ви помага да се истакнете Прочитај повеќе

mbossed на пластичен лист како техника на кредитни картички за печатење Embosse

Силата на пластичните деловни картички: редефинирање на swanky

Хартија или пластика? Тоа е вековно прашање што го очекувавме на линијата за наплата на самопослуга. Сепак, сега се однесува и на вашите деловни картички! И покрај тоа што секогаш ќе има место за одлични картички за хартија, денешните иновативни нови дизајни и неочекувани материјали го водат корпоративниот свет во невреме. Еден таков пример? ... Прочитај повеќе

I Бев пластична картичка, ќе бев оваа! Толку елегантно, го сакам тоа #inspirati

Топ 10 омилени „пластични деловни картички“

Дали сте сопственик на бизнис? Дали поседувате деловни картички? Ако им кажете „Да“ на горенаведените прашања, резервно размислете тука - дали вашата деловна картичка влијае? Дали луѓето погледнаа вторпат на вашата картичка или веднаш ја втурнаа во џебовите? Па, деловните картички имаат моќ да Прочитај повеќе

12-20-30-пт-пластика-деловна-картичка-дебелина-споредба

Споредба на пластични картички

Здраво момци. Остин тука. Како и да е, знам дека момците минувате низ нашата веб-страница и размислувате „Jeez има многу информации овде!“. Од таа причина, мислев дека ќе направам неколку брзи видеа за да илустрирам некои работи малку побрзо и потемелно. Еден популарен производ за нас е, се разбира, бизнисот со пластика Прочитај повеќе

транспарентни деловни пластични картички

Топ 10 дизајни за пластични деловни картички за да го инспирирате вашиот следен проект

Време е да бидете еколошки свесни. Се надеваме дека на оваа листа има барем некои деловни картички направени од рециклирана пластика. Ако не, тогаш ги уништуваме океаните или што и да ни зборуваат луѓето од вестите деновиве. Сериозно сепак, рециклирајте. Пластичното шише од кое пиете може да биде нечија работа Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Пластична картичка - Упатство

Овде, во Print Peppermint, сметаме дека сме среќни што сме изложени на толку креативни пластични дизајни на деловни картички секој ден. Ако сте решиле да печатите на пластика за вашиот следен проект за деловна картичка, сте направиле мудар избор, но има некои работи што треба да ги знаете. Еве неколку препораки што ќе Прочитај повеќе

Најчесто поставувани прашања од пластика

Дали се пластични деловни картички водоотпорни?

Да. Пластичните визит-картички се во тренд во моментов, бидејќи се поиздржливи и поуникатен од традиционалните хартиени картички. Обично направени од флексибилна, но цврста ПВЦ пластика, овие визит-картички ќе изгледаат остри дури и ако ги изложите на вода, кафе и други течности. И ја задржува својата форма дури и ако се чува во паричник. Кога размислувате за пластични визит-картички, можеби ќе сакате да изберете пластика со висок сјај. Тоа ги прави вашите дизајни поп. Исто така, би сакале да печатите од двете страни за севкупен впечатлив ефект.

Може ли да печатам двострана на вашите пластични картички?

Да - може да печатите двострано на вашите пластични картички. Може да печатите од двете страни на вашите бели пластични картички со дебелина од 20 и 30 точки. Истото можете да го сторите и на чиста или мрачна пластична визит-картичка од 30 pt. Сепак, не можете да печатите двострани на чисти или замрзнати картички од 20 пт.

Може ли момци да испечатите пластични картички за подароци со магнетна лента?

Да, иако не е понудено за непосредно нарачување на нашата страница (бидејќи проектите можат да варираат многу), ние сепак го нудиме како обичај. За да добиете цени, едноставно пополнете го нашиот формулар за сопствени понуди - овде

Како да дизајнирам за производи испечатени на пластика?

Кога дизајнирате пластични картички, мора да имате на ум дека проѕирните пластични картички и матираните се проѕирни. Исто така, пластичните картички со тркалезни агли не се наплаќаат! Разликата во транспарентноста може да се види погоре. Чистите картички (десно) се проѕирни. Матираните картички (во центарот) се полупроѕирни и тешко се гледаат низ нив. Непроѕирните бели пластични картички (лево) не се проѕирни и цврсти бели. Запомнете го ова додека ги дизајнирате вашите пластични картички бидејќи тоа ќе влијае на дизајнот што го печатите. Печатењето на замрзнати и проѕирни пластични картички ќе… Прочитај повеќе

Какви облици и големини ви нудат за пластични визит-картички?

Нашите основни пластични визит-картички доаѓаат во 4 облици и големини: The Standard, The Square, The Mini и The Oval. За секоја опција, можете да изберете помеѓу проѕирна матирана проѕирна и бела пластика. Сите наши визит-картички се испечатени на најквалитетна хартија во целосна боја. Еве ги сите ваши опции: Стандард: 2”x3.5” Квадрат: 5”x2.5” Мини: 5”3.5” Овал: 2”x3.5” Ние исто така правиме печат со фолија на тенки пластични визит-картички . Вашиот дизајн ќе биде испечатен во непроѕирна топла фолија на едната страна од картичката. Имате две опции за ова: Clear Frost + Foil и Solid… Прочитај повеќе

Зошто сите пластични картички имаат заоблени агли?

Повеќето, ако не и сите, визит-картички имаат заоблени агли. Тоа е затоа што острите шилести рабови потенцијално може да резултираат со пункции на кожата и други повреди кои се потешки од сечењето хартија. Бидејќи многумина од нас сакаат да ги чуваат нашите визит-картички при рака, секогаш препорачуваме да ги омекнете острите агли на вашите пластични картички. Вака е побезбедно. Дополнително, заокружувањето на аголот им дава на вашите картички позавршен и професионален изглед. Може да очекувате и вашите картички да траат подолго со заоблени агли бидејќи овие меки рабови ја спречуваат пластиката да пука или да се раздели.

ГОРДО СЕ СЛУЖУВА

Треба нешто диво?

Придружете се за совети и попусти за дизајн!

Е-пошта
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.

Најдете н on на социјална мрежа