• Подигната, длабочина од 50 микрони
 • Spot UV навистина може да се чувствувате!
 • Премиум Суид, хартија со мек допир

Неодамнешни видеа

Визит-картички со UV сјај со зголемена точка

89.00$ - 189.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.


4.9
Врз основа на рецензии на 257
Паркер Д.
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Квалитет на печатење убиец!

пред 3 недели
Треј Вилсон
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Уживаше.

пред 1 месец
Керолин Нагел
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Квалитет, услуга, поддршка за корисници. Не можете да посакате ништо повеќе! Овие луѓе прават одлична работа!

пред 2 месеци
Џена
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Совршенство!

пред 2 месеци
Џена
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Не ми се верува колку е висок квалитетот, искрено. За малку ќе заплачев кога го отворив пакетот!

пред 2 месеци

Дополнителни информации

Тип на хартија

Мат со мек допир

Облик

стандард

Катчиња

прав

Квантитет

100, 250, 500

Дебелина

Подигнат сјај на место

,

Производство Време

Опис

Визит-картичките за подигнати точки UV се отпечатени во целосна боја, со акценти за сјајни точки, применети на кој било текст или елемент за дизајн по ваш избор.

Овие се отпечатени на мат 20 пит велур / мека / кадифена ламинатна хартија што дава совршен контраст на подигнатото сјајно место.

Овие се одлична алтернатива на термографијата, која традиционално се користи за создавање на подигнат ефект на мастило.

Ако барате целосна UV покриеност, проверете ја нашата сјајни деловни картички.

6 прегледува Визит-картички со UV сјај со зголемена точка

4.7
Врз основа на рецензии на 6
5 ѕвезда
83
83%
4 ѕвезда
0%
3 ѕвезда
16
16%
2 ѕвезда
0%
1 ѕвезда
0%
 1. Јас апсолутно го сакам начинот на кој се појавија моите визит-картички! Нарачав од неколку други мрежни компании и никој не успеа да го добие тоа како што треба. Благодарен сум што тимот мина во Peppermint разбрав дека мојата визија е во можност совршено да ја изврши.

  (0) (0)
 2. Одлична картичка, компанијата беше брза, лесна за употреба, многу одговора

  (0) (0)
 3. Го сакам дизајнот на Raised Spot UV, но не ми се допадна црнилото на картичката, позадината изгледаше измиено наместо мазно црно.

  (0) (0)
  • Следниот пат, ајде да користиме офсет наместо дигитално или да се префрлиме на Pantone ПМС црнки.

 4. Убав квалитет и по одлична цена. Процесот на нарачката е малку незгоден, но секогаш сме задоволни со производот.

  (0) (0)
 5. Print Peppermint не само што работи одлично за печатење, туку и кога удривме во snafu (доказната е-пошта се изгуби во несакана пошта), тие избрзаа со сет привремени картички за да не пропуштиме рок. Тие се фантастични за работа и прават одлична работа за печатење.

  (0) (0)
 6. Готовиот производ е убав! Изгледа точно како што бара моето брендирање!

  (0) (0)
Додадете преглед

Откажи

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

 • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
 • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
 • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
 • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
 • резолуција: 300 dpi
 • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
 • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
 • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
 • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

Галерија за инспирација

Интересни написи поврзани со визит-картички со UV сјај со зголемена точка

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Извори на графички дизајн

15 бесплатни ресурси за графички дизајн за да го направите вашиот проект поп

15 бесплатни ресурси за графички дизајн за да го направите вашиот проект поп Успешен графички дизајн бара да ги имате вистинските алатки на располагање. Еве 15 ресурси за графички дизајн што ќе го однесат вашиот проект на следно ниво. Квалитетниот графички дизајн може да ги зголеми перформансите на компанијата за 200%. Не е изненадување што графичките дизајнери се бараат Прочитај повеќе

свилени деловни картички со златна фолија

Убарател на кучиња - лого и брендирање

Неодамна завршивме нов бренд пакет за локална облека за дотерување кучиња од Тексас и сакавме да го споделиме со вас. Деби Гердес, сопственичката, ни зададе да и дизајнираме ново лого, да воспоставиме палета на бои и да и испечатиме неколку нови деловни картички. Бидејќи таа е толку забавна… Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

правни адвокати од жешка снимка Пример за дизајн на деловна картичка

 Black Plate Hotshot Legal е дигитално помагало за учење на адвокати, едукативна платформа што ги поедноставува сложените правни концепти преку кратки едукативни видеа. Тоа е онлајн правно училиште од вид. Некои од моите пријатели кои се адвокати се склони кон апликацијата Hotshot Legal на нивните телефони секој ден, скоро верски. Тие имаат доверба во Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

елузионистичка магична обука Пример за дизајн на деловни картички

Пораката на Јуџин Вороњук до амбициозните креативни дизајнери: направете го текстот што е можно повеќе читлив. Ова може да изгледа како едноставен и застарен совет, но всушност е доста важен. Во горенаведената картичка, дизајнерот можеше да користи стрип-санс или некој друг фенси, цртан фонт, но не го стори тоа. Тој знаеше дека не само што ќе… Прочитај повеќе

Визит-картички со UV сјај со покачена точка Најчесто поставувани прашања

Како можам да добијам одлични резултати на Raised Spot UV картички?

Вашата УВ покриеност мора да биде помала од 30% ако сакате најдобри резултати. Во спротивно, картичките може да се заглават заедно. Исто така, користете ја програмата базирана на вектор за да креирате датотека со маска. Прифатливата површина со тенки потези, шари или мали форми е 70%. Не смее да надминува 1" × 1".

Како да креирам УВ-порано за подигнато место?

И задачите за Spot UV и Raised Spot UV работните места може да се постават на ист начин. Треба да вклучите датотека со маска за UV покачена точка со обичната датотека за печатење ако сакате да креирате задача за подигнато место UV. Проверете дали сте ја создале датотеката со маска во програми базирани на вектор, на пример, илустратор. Датотеката со маска со ултравиолетови зраци со подигнато место ќе покаже каде да се нанесе UV облогата. Но, користете цврст 100% К што ќе покаже каде сакате УВ. Избегнувајте користење на светки, сенки или слики со сиви тонови. Белата не претставува УВ.

Како можам да поставам датотеки за фолија или спот UV?

Датотеките со маски со фолија се поставени исто како и нашите датотеки со маски за Spot UV. Датотеката може да биде само црно-бела. Сите црни области треба да бидат 100k или само 100% црни без додадени други бои. Црно во местата каде што ја сакате фолијата и бело во местата каде што не ја сакате фолијата. Ако нарачате работа Foil Worx со Spot UV, мора да обезбедите посебни датотеки со маски за Foil (маска со фолија) и UV (spuv маска), во тој случај ќе треба да се обезбедат до 6 датотеки. Сепак, имајте на ум дека фолијата… Прочитај повеќе

Како да ја кажам разликата помеѓу Spot UV и Raised Spot UV

Spot UV е сјаен слој со рамна завршница. Тоа оди токму на местото каде што би сакале вашето парче да има сјаен слој. Подигната точка UV е иста како точка UV. Но, применетиот УВ се издвојува што ќе го почувствувате ако ја допрете картичката. Се крева на длабочина од 50 микрони.

Колку високо се држи крената улв?

УВ-дизајни со подигнато место обично имаат длабочина од 50 микрони. Тоа е доволно за да можете да ги почувствувате подигнатите детали на картичката. Со UV место, можете да потенцирате одредени елементи од вашата бизнис картичка, како што се логото, сликата, името на брендот и други.

Како да поставите датотеки со уметнички дела за снимање UV?

Кога креирате задача Spot UV, мора да вклучите датотека со шаблон Spot UV заедно со обичната датотека во целосна боја. Датотеката со шаблон Spot UV се користи за да се прикаже каде ќе биде поставен UV-то. NORMAL CMYK PRINT FILE SPOT SHABLE ДАТОТЕКА УВ УВ УВ Употребете 100% K за да означите каде сакате УВ. Белата боја ќе покаже дека нема УВ. ЗАПОМНИ „АКО Е БЕЛО, МОЖЕШ ДА ПИШИШ!“

Што е спот UV? Зошто го сакам тоа? Како се прави?

Како што можеби сте слушнале, УВ облогата се однесува на нанесување проѕирен течен слој над печатените дизајни. Ова се третира под ултравиолетова светлина, сушејќи го веднаш. За некои дизајни, наместо тоа, се прави точка UV. Ова е местото каде што ја нанесувате УВ облогата само на одредени области од печатениот дизајн. Не мора да ја премачкате целата површина на хартијата. Се користи истиот процес на сушење, но ефектот на длабочина што го добивате е повеќе фокусиран на одредени елементи од вашата картичка. На пример, ако сакате да го истакнете вашето лого, забележите УВ на рабовите може да му даде луксузен сјај. … Прочитај повеќе

Како да поставам уметничко дело Spot Gloss UV?

Нашите премиум пластични визит-картички се направени од квалитетен полипропилен. Достапни во широк спектар на завршни материјали и дебелина, можете да изберете издржливи пластични визит-картички кои одговараат на вашиот бренд. Полипропиленот 100% може да се рециклира, така што овие картички се сметаат за еколошки опции. Во однос на дебелината, нашите 30 PT-картички ја имаат стандардната големина на кредитната картичка. Овие пластични картички се дебели и цврсти, идеални за маркетинг и мрежни активности. Еве ги различните завршетоци од кои можете да изберете: Јасно – целосно транспарентно Замрзнато – полупроѕирно и малку проѕирно Непроѕирно – цврсти бели картички и воопшто непроѕирни Чувајте… Прочитај повеќе

Како да поставам уметничко дело Spot Gloss UV?

За работа на Spot UV, вклучете датотека со шаблон на Spot UV и датотека со редовно печатење. Датотеката со шаблон на Spot UV ја покажува потребната површина за нанесување УВ облога. Spot UV За добар квалитет, мора да креирате датотеки со маски во програми кои се базирани на вектор (пр. Illustrator или CorelDRAW). Само солидна 100% K мора да се користи за да се одреди каде сакате УВ. Не смеат да се користат блескави, сенки или слики со сиви тонови. Ниту едно УВ не е означено со бело. Запомнете! Може да напишете, кога е бело.

Како можам да поставам уметничко дело за бистри или сребрени метални ознаки на ролни со бело мастило?

Кога користите Clear Labels, имате избор да изберете бело мастило како боја на основата, така што отпечатоците можат да бидат непроѕирни во неколку области и проѕирни во некои. Кога користите светло метално сребро, материјалот од фолија ќе биде скриен со бело мастило за да се направат цврсти бои. Датотеките White Mask се разликуваат од вашите дадени датотеки со уметнички дела и црната боја одредува каде ќе се печати целото бело мастило, исто како кај Spot UV Masks. Запомнете да ја креирате датотеката со маска во иста големина како и датотеката за уметност во боја. Ова ќе ги отстрани проблемите со усогласувањето додека печатите. Напомена: Бели маски… Прочитај повеќе

Дали е потребно давање датотека за маска?

Ако сте избрале завршница за која е потребна, како што се: бело мастило, фолија, дамки UV, итн - тогаш да! Но, ако не знаете како да креирате или ви треба помош, нашиот тим за подготовка со задоволство ќе се справи со тоа за вас.

Што е датотека за маски?

Како да поставите датотеки со маски Ако вашиот проект вклучува печат на фолија, дамка на УВ, втиснување или сечење со матрици, ќе треба да обезбедите датотека со маска (по завршница) заедно со вашите дизајнерски датотеки. Гледајте го нашето видео како да се создаде Создадете црно-бела pdf-датотека каде што сите црни области имаат вредност на бојата од K = 100% (C=0 M=0 Y=0 K=100) Црните области го претставуваат местото каде што сакате да биде финишот лоцирана и бела значи дека нема да се примени завршница. Ако вашиот проект содржи повеќе од една завршница, мора да обезбедите посебни датотеки со маски за секоја завршница.

Која е разликата помеѓу слепото и регистрираното втиснување?

Прво, што е втиснување? Втиснувањето е импресионирање на дизајн или декорација со или без испечатена слика. Целиот процес на втиснување е многу добар и може да го подобри изгледот на секој дизајн. Кога има отпечатена слика, таа се нарекува регистрирано втиснување и каде што нема испечатена слика, се нарекува слепо втиснување. Во оваа статија, ќе ги истражиме главните разлики помеѓу овие два типа на втиснување и најпосакуваниот меѓу двата. Слепо втиснување Ова е метод на создавање знаци, особено логоа без користење мастило. … Прочитај повеќе

Забелешка Ув бизнис картички
Визит-картички со UV сјај со зголемена точка
89.00$ - 189.00$