Прилагодени винилни банери

Привлечете нови клиенти со банери со голем формат за внатрешен и надворешен простор. Патувајте лесно со вертикални држачи за банери што се повлекуваат.

Интересни написи поврзани со банери

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Печати на Интернет Најдобро $ _wp_attachment_metadata_image_meta = наслов $

Прекинувачки транспаренти: Универзални алатки за рекламирање

Опис: Бизнисите користат транспаренти од многу причини. Со нивна помош, претприемачите можат да ја промовираат марката или да достават порака до целна публика. Денес, транспарентниот транспарент добива популарност. Прочитајте понатаму за да дознаете повеќе за нивните придобивки и употреба.

Врвни придобивки од сопствените транспаренти

Оди на големо со транспаренти: Најдобрите придобивки од банерите за сопствени услуги

Главните придобивки на прилагодените банери Прилагодените банери се одлични за рекламирање. Прочитајте за да дознаете сè за врвните придобивки од прилагодените банери. Дали сакате да рекламирате продажба надвор од вашиот бизнис или да го почувствувате присуството на вашиот бизнис внатре на конференција или трговско шоу? Еден од најефикасните начини да се ... Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Рекламирање на отворено направено десно: 4 совети за дизајн за најдобри банери

Огласувањето на отворено е направено десно: 4 совети за дизајн за најдобрите банери Најдобрите банери треба да се истакнат. На крајот на краиштата, зошто да се мачите да имате отпечатени транспаренти ако тие ќе бидат основни? Проверете ги овие 4 совети за дизајнирање на најдобрите банери на отворено. Дали сакате да го промовирате вашиот бизнис, но не знаете каде Прочитај повеќе

Потврдени прегледи на клиенти

Stubbz конци
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Висок квалитет и одлично совпаѓање на бои

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
Керолин Бојк
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Работа со Print Peppermint е секогаш таков ple...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 1 недела
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен производ!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Неверојатен избор!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасна!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет и одлични цени, исто така.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
JУДИТ
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прв пат нарачувам и сум многу импресиониран!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 2 недели
Слава
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Многу корисна и одговорна услуга за клиенти; тие...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Го сакаше холографскиот!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5
Соодветната фолија од работ до напред беше беспрекорна и ...
Прикажи повеќе

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Прекрасен додаток - испаднаа фантастични.

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели
Витни Д.
потврден сопственикпотврден сопственик
5 / 5

Одличен квалитет!

Заверен прегледЗаверен преглед - погледнете го оригиналот

пред 3 недели

Најчесто поставувани прашања - банери

Колку наплатувате за дизајнот на банерот?

Еве линкови до два од нашите пакети за цени на услуги за дизајн на банери. Кликнете на линковите подолу. Категорија за дизајн на банери: Услуги за дизајн Трговско шоу Дизајн на банери Категорија: Услуги за дизајн Ангажирајте ги нашите графички дизајнери да го распоредат вашиот следен креативен проект.

Би сакал граници на мојот банер или знак, дали е кул?

За жал, границите се не-не за печатење. Границите се проблематични бидејќи сите подлоги варираат за секоја серија. Ова го прави речиси невозможно прецизното сечење. За Grand4mat, силно се препорачува да не додавате граници на вашиот дизајн. Ако инсистирате да ги вклучите, одете на граници дебели околу 2 инчи. Сепак, имајте предвид дека доколку испратите… Прочитај повеќе

Кои се придобивките и апликациите на блокерите и банерите за мрежи?

Надворешните банери треба да бидат доволно силни за да се спротивстават на елементите. Тие исто така треба да бидат доволно големи и светкави за да привлечат внимание. Значи, ако сакате банер кој може да изгледа одлично дури и по долгорочна изложеност на сурови средини, имате две опции: блокади и мрежести банери. Блокаут банери прават двострано печатење… Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу стандарден и премиум преклопен банер навистина?

Банерите што се повлекуваат се совршени за саеми, конференции и настани во продавниците, каде што треба да привлечете внимание, да изградите свест за брендот и да промовирате производи. Тие обично се лесни, компактни и лесни за поставување. Имате две опции за избор: стандардни и премиум банери кои се повлекуваат. Стандардните банери што се повлекуваат се лесни, но стабилни. Тие се исто така… Прочитај повеќе

Која големина треба да биде мојот текст ако сакам да го прегледам мојот банер или знак за двор од далечина?

Големината на вашиот текст најмногу ќе зависи од два фактори: саканата големина на печатење и растојанието од кое сакате текстот да може да се чита. Проверете ја табелата со скала и резолуција подолу, која служи како водич за вашите проценки:

На кој тип на материјали за банер печатите?

8 oz Mesh Outdoor Vinyl: Ова е полесен винил што овозможува ветерот да поминува низ и дел од видливост. 10 милји Премиум внатрешен винил: Одличен за POP дисплеи кои брзо и удобно ги прикажуваат вашите производи и услуги. Резолуција за печатење со квалитет на уметност. Винил за отворено Scrim од 13 oz: има решетка со навој низ банерот за зголемена… Прочитај повеќе

Дали ми треба крварење за производи од голем формат?

За овие типови материјали, назначете најмалку половина инч на секој агол. На пример, ако имате материјал за печатење од 24 инчи x 18 инчи, големината на вашата датотека треба да биде 25 x 19 инчи. Ова треба да биде доволно за маргините на крварење. Банери на отворено и затворено и банери од платно Не треба да поставувате… Прочитај повеќе

Дали треба крварење за моите датотеки за дизајн со голем формат?

Коропласт, ПВЦ, пена јадро, магнети за автомобили, штандови за банери и големи постери: Потребно ни е крварење од 0.5 инчи од сите страни. Ако нарачате од 24 инчи на 18 инчи, големината на вашата датотека треба да биде 25 инчи на 19 инчи за да се овозможи крварење. Лабави банери на отворено, банери за затворени простории и платнени банери: Бараме да нема крвавење или… Прочитај повеќе

Што се џебови и пол џебови?

Честопати се закачуваат транспаренти од повисока точка за да им биде повидливо на минувачите. На банерите може да се додадат додатоци како што се џебови на столбови и шипки за да се уверат дека се држат безбедно на место кога се закачени. Громовите се мали прстени прицврстени во полите на банерот и нудат разновидни… Прочитај повеќе

Кога и како треба да ги скалирам моите уметнички дела за да ја задржам датотеката во управувана големина?

Иако скалирањето на вашето уметничко дело може да го направи податливо по големина, не е секогаш потребно да се менуваат спецификациите за големина. Треба да користите помали размери само ако датотеката е преголема. Еве различни видови уметнички дела и материјали за печатење и како да се зголеми секој од нив: Vector Art Grand4mat може да печати големи банери на отворено до… Прочитај повеќе

Зошто пеколот е мојата датотека толку голема?

Ако го креирате вашиот дизајн на банер во растерска програма како на пр Adobe Photoshop, вашата датотека ќе биде голема. Во зависност од вашиот дизајн, ова може да биде неопходно, сепак, предлагаме да користите софтвер за дизајн базиран на вектор, како на пр Adobe Илустратор. Сè додека вашиот дизајн не содржи растерски елементи, како… Прочитај повеќе

Повеќе работи што ќе ги сакате