Постери

Направете прилагодени постери за промовирање на вашиот бизнис, производ или настан. Забележете се со големи и екстра-големи димензии. Краткорочно и најголемо искористување.

Страни во целосна боја (1 или 2)
Лесна хартија или залиха со тешки картички
Разновидност на големини + изборно монтирање

Интересни написи поврзани со постери

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Печати на Интернет Најдобро $ _wp_attachment_metadata_image_meta = наслов $

5 совети за правилно печатење на постер

Слика на заглавието - Извор Дури и со сите технолошки достигнувања, постојат работи што никогаш нема да престанат да бидат релевантни. Во овој случај, јас се осврнувам на постери. Можеби има некои сомнежи дека овој метод е сè уште ефикасен или ако рекламирањето преку Интернет ја смени играта засекогаш, но во реалноста, постерите сепак имаат важно место, Прочитај повеќе

Печатете преку Интернет Најдобро Како да закачите постери без да го оштетите Wallидот - или постерот

Како да закачите постери без да го оштетите Wallидот - или постерот

Правилните постери можат целосно да ја трансформираат просторијата од лесна и клиничка во персонализирана и пука од карактер. Кој не сака да го покажува својот еклектичен вкус на музика со постери од бендот, или да ја свиткува својата кинеска моќ со гроздобер постер филм? Проблемот е во тоа што, иако скоро сите обесија постер или два во своите Прочитај повеќе

печатен маркетинг материјал

7 причини зошто ви требаат печатени материјали за маркетинг за брендирање

Во написот на Форбс за врвните маркетинг трендови за 2019 година, креативноста е идентификувана како клучен тренд. Во време кога се чини дека веб маркетингот и дигиталниот е патот напред, креативните компании изнаоѓаат отпечатоци. Издвојувањето во однос на бучавата во позадина е резултат од сонот за вашата стратегија за маркетинг. Ти Прочитај повеќе

Постери Најчесто поставувани прашања

Како да направите рамка?

Го добиваме ова прашање од време на време и да бидеме искрени, не сме експерти за кадрирање, но одвоивме малку време да најдеме одлични написи и упатства бидејќи кучето не сака да наоѓа решенија за нашите клиенти! Пишан преглед Првата статија, од блогот Ден Гарден, ви дава преглед на некои различни методи што можете да ги користите за да го обликувате и на крајот да закачите постер. Прочитајте го овде Популарно видео туторијал Во случај кога читањето не е ваша работа и сакате повизуелно објаснување, еве го нашиот омилен видео туторијал за кадрирање постери, учтивост на Роберт… Прочитај повеќе

Како да висат постери?

Разбираме дека сте зафатени луѓе. Така, потрошивме малку време собирајќи некои од нашите омилени ресурси за закачување постери. Ајде да играме џелат! Бесилка прави одлична работа во ова видео на YouTube што покажува како да ги закачите вашите постери до максимум: Вики-Вики како работите денес? Сега, ако вашите деца спијат, а вие се обидувате да ја намалите јачината на звукот, тогаш прочитајте ја оваа статија на Викихоу, која исто така прави добра работа и дава чекор-по-чекор водич за разубавување на вашите ѕидови со жлебни постери. Збор од нашиот конкурент Сè уште не сум сигурен, проверете го блогот… Прочитај повеќе

Како да направите постер во powerpoint?

За љубовта кон Jeebus, ве молиме не користете Microsoft Powerpoint. Во 2019 година, има толку многу професионални и лесни начини за поставување на дизајнот на вашиот постер. Ако немате пристап или знаење, или оној чуден братучед кој може да ви покаже како да го користите индустрискиот стандард Adobe пакет, т.е. Photoshop, Illustrator или InDesign, тогаш направете си услуга и одете на веб-страницата на Canva. Canva е прилично лош... Canva е онлајн алатка за графички дизајн со влечење и спуштање што му овозможува на секој лесно да состави мега професионални дизајни за печатење и употреба на веб. Тие исто така обезбедуваат неверојатен букет дизајн… Прочитај повеќе

Како да направите постер?

Дизајн Испечатете го Рамка Закачете го Проверете на одделните статии што го покриваат секој од овие клучни чекори за „повторно да го направите вашиот постер одличен!

Како да отпечатите плакат?

Опција 1: Печатење постери дома Постои лесен начин за печатење големи слики како постери дома. Се вика „Поплочување“. Adobe Acrobat, меѓу другите софтвери, ви го овозможува тоа. Бидејќи веќе напишаа одличен туторијал на оваа тема, нема да ви трошам време. (Прочитајте ја статијата) Сега, се разбира, постојат алтернативи за печатење на вашиот дигитален домашен печатач. Опција 2: Плакати печатени на екранот сам Можете (и треба) да се обидете барем еднаш во животот да направите некои постери печатени на почетниот екран. Има само нешто магично во истурањето на течноста за емулзија врз… Прочитај повеќе

Која е стандардна големина на постер?

Па, кога растев и се обидував да натерам повеќе од мајка ми и (3) другарки да дојдат да го видат мојот бенд, го излепувавме градот со постери од 11" x 17". Според мое набљудување, постерите од 11" x 17" се најчестата големина на постер во САД за различни промотивни потреби, а не само за викенд-панк рок шоуто на Енди. Но, во семејството на производи на постери, постојат и други стандарди како што е Стандардна големина на филмски постер од 24" x 36". Како што може да замислите, имаше голема придобивка за студиата и театрите што ги стандардизираа… Прочитај повеќе

Дали треба крварење за моите датотеки за дизајн со голем формат?

Коропласт, ПВЦ, пена јадро, магнети за автомобили, штандови за банери и големи постери: Потребно ни е крварење од 0.5 инчи од сите страни. Ако нарачате од 24 инчи на 18 инчи, големината на вашата датотека треба да биде 25 инчи на 19 инчи за да се овозможи крварење. Лабави банери на отворено, банери за затворени простории и платнени банери: Бараме да не се ставаат траги за крварење или сечење. Направете ја вашата датотека до нарачаната големина (или пропорционална). Ако нарачате полиња, оставете безбедна зона од 2 инчи на сите страни. Очекувајте да изгубите помеѓу 1/8 инчи до 2 инчи по страна со банери. Полиестерски банери: Потребна ни е 0.5 инчи… Прочитај повеќе

Кога и како треба да ги скалирам моите уметнички дела за да ја задржам датотеката во управувана големина?

Иако скалирањето на вашето уметничко дело може да го направи податливо по големина, не е секогаш потребно да се менуваат спецификациите за големина. Треба да користите помали размери само ако датотеката е преголема. Еве различни типови уметнички дела и материјали за печатење и како да се размери секој од нив: Vector Art Grand4mat може да печати големи банери на отворено до 150 стапки x 16 стапки, но повеќето софтвери во денешно време создаваат уметност само до 228 инчи. Исто така, софтвер за читач на PDF и конвертор како Adobe Acrobat имаат максимална големина на преглед од 200 инчи. Ова значи дека може да изгубите дел од парчето. … Прочитај повеќе

ГОРДО СЕ СЛУЖУВА

Треба нешто диво?

Придружете се за совети и попусти за дизајн!

Е-пошта
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.

Најдете н on на социјална мрежа