• Луксузно мат ламиниране
 • Отпорен на вода и издржлив
 • Совршено чисто исекување на работ

Неодамнешни видеа

Свила картички

69.00$ - 139.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.


4.9
Врз основа на рецензии на 251
Слика бр. 1 од Микеле К.
1
Микеле К.
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Не можам да бидам позадоволен од тоа како испаднаа картичките на мојот клиент! Втиснувањето на фолијата е свежо, чисто и прецизно. Акциите на картичките се богати, а дебелината навистина го издигнува дизајнот. Мојот клиент сакаше „луксузен изглед“ и овие картички ги надминаа нашите очекувања!

Заверен преглед

пред 1 месец
Слика бр. 1 од Вања Шушњар
1
Вања Шушњар
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Картичките од златна фолија се прекрасни! Тие изгледаат толку луксузно и се токму она што го барав. Тие имаат мек допир налик на велур што се чувствува поубаво од просечната мат визит-картичка што е бонус! Заљубена сум! Ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Никол Нафтали
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Добивам толку многу комплименти за моите нови картички! Услугата беше фантастична и го сакам финалниот производ - ви благодарам!

Заверен преглед

пред 1 месец
Викторија Лук
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

одличен

Заверен преглед

пред 1 месец
Рос ОРурк
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Мало крварење на бојата, бидејќи предната страна беше бела, а задната црна.

Заверен преглед

пред 2 месеци

Дополнителни информации

Облик

Стандарден, квадрат, мини

Тип на хартија

Свила мат

Катчиња

Директно, заоблено

Квантитет

100, 250, 500, 1000

Сврти се

2-4 работни дена

Дебелина

Производство Време

Опис

За ламинат деловни картички за свила

Графички дизајнери и клиенти исто избираат свилени деловни картички од различни причини. Ние веруваме дека повеќето корисни квалитети на методот за производство на картички од свила се следниве:

Свила… тактилно искуство

Кога некоја перспектива држи свилена картичка во свои раце, веднаш штом ќе ги тргнат прстите низ берзата, тие веднаш знаат дека има нешто поразлично за оваа картичка. Свиленото мазно, ладно на допир површина дава моментален впечаток за луксуз и привлечност од високо ниво.

Разлика боја на матна свила

Многу фотографи специјално бараат свилени ламиниране за посакуваниот ефект што го има на нивните фотографии и боите на нивниот дизајн. Тоа е ефект на осакатување или омекнување може да се спореди со примена на многу суптилен филтер на Инстаграм.

Свилата додава дебелина и издржливост

Нашиот стандарден фонд за покривање од 16 пит е доста значителен, но откако ќе се нанесе свилен ламинат, дебелината се зголемува на 18 pt. Каде се стандардните картички ќе почнат да се распламтуваат кога се склопуваат, поради густата хартиена залиха, со свила картите сега ќе бидат многу свитливи, флексибилни и до одреден степен ќе се повлечат во форма.

Свилата дава совршени рабови

Картите испечатени со тешко или цврсто покритие со мастило, особено темни бои како црна и сина боја, на нашата стандардна финиш од 16 мат може да покажат како да се отсечени од работ на картичките, откако ќе се исечат. Изборот на свила е најдобриот начин да ги избегнете целосно исечените рабови. Влакната на состојбата со картички се сендвичи меѓу двата слоја на ламинатот, а кога ќе се исечат, ламинатот ќе го зачува интегритетот на залихите, спречувајќи какво било расипување на рабовите.

Зачудувачки контраст со Spot UV

Една од најпопуларните комбинации за производство (особено кај нашите клиенти за графички дизајн) е да се користи ламиниране на свила во комбинација со spot UV. И покрај тоа што користењето на УВ-точка на нашата стандардна 16 мат-матична маса создава прекрасен визуелен и тактилен контраст, додавањето на свилен слој го прави тој контраст уште подраматичен, бидејќи вашата перспектива го врти прстот над мазните мат и сјајни области на сјајот на вашата картичка.

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

 • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
 • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
 • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
 • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
 • резолуција: 300 dpi
 • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
 • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
 • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
 • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

Галерија за инспирација

свилени деловни картички
Свила картички
69.00$ - 139.00$