• УВ-обложена со висок сјај
 • Одлично за фотографии и светли бои
 • Печатење со целосна боја, обете страни

Неодамнешни видеа

Сјајни деловни картички

29.00$ - 89.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.


4.9
Врз основа на рецензии на 257
Прикажани 5 од 257 прегледи (3 starвезди). Видете ги сите 257 критика
Рос ОРурк
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Мало крварење на бојата, бидејќи предната страна беше бела, а задната црна.

пред 4 месеци
Mael
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Ладен примерок, за жал, свиткан за време на транспортот

пред 1 година
Слика # 1 од Jordanордан М.Слика # 2 од Jordanордан М.Слика # 3 од Jordanордан М.
3
Јордан М.
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Нарачани 250qty, 20pt деловни картички со Soft Touch. Следејќи ги нивните совети, но црното сè уште е немино според мене. Чувството за нив е слично на она што другите компании го нарекуваат (свила) визит-картички. Убаво и мазно, а отпечатоците од прсти не остануваат на картичката.

Инаку, регистрацијата за печатење е многу чиста (користев VECTOR графика), златните линии CMYK изгледаат точни, Spot Gloss изгледа одлично и е многу тесна на скоро сите картички. Сликата воопшто не претставува сјаен сјај, но можам да ве уверам, тоа е работа.

Разберете дека некои од вашите картички НЕМА да бидат совршени, тоа е само дел од процесот. Линиите за отсекување, регистрацијата на место за сјај, итн... може да бидат малку исклучени на некои картички. СЕКОГАШ нарачајте малку повеќе отколку што ви треба за да можете да ги изберете најдобрите од цреша, а остатокот да го фрлите. Тоа е неопходно зло.

НО, случајно ги поставив и овластував датотеките WRONG за да не можам да ги користам. Iе ги користам како приврзаници за емајл иглички. НО не знам како изгледа нивниот сјајен сјај без печатење зад него. Јас сум идиот. Многу скапа грешка. Особено кога размислувате, дури и ако биле сите точни, сепак треба да исфрлите некои што не се совршено испечатени и исечени рамномерно.

Мој совет до купувачите на никој, НЕ НАРАЧУВАЈТЕ КОГА СЕ РАЗГЛЕДУВА !!! Направете некој двојно да ја провери вашата работа пред да испратите работи.

пред 2 години
Emma
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Го сакам дизајнот на Raised Spot UV, но не ми се допадна црнилото на картичката, позадината изгледаше измиено наместо мазно црно.

пред 3 години
Френки
Потврден сопственикПотврден сопственик
3 / 5

Ги нарачав моите ознаки од нив пред тие да ја понудат функцијата дупка / обележување без никакви проблеми порано. Кога ги нарачав прицврстените ознаки, дупките беа центрирани и сè што беше во нив беше совршено. Нашата нарачка, што ја зголемив двојно во количина за ефикасност на цената, ги има сите дупки малку лево и верувам дека дизајнот е отпечатен наназад. Како што споменавме во „лошите страни“, остатокот од дупчење седи на предниот дизајн наспроти задниот дел.

пред 3 години

Дополнителни информации

Облик

Стандарден, квадрат, мини

Катчиња

Директно, заоблено

Квантитет

100, 250, 500, 1000

Тип на хартија

Сјајна

Дебелина

Производство Време

Опис

Сјајните визит-картички се карактеризираат со сјај, UV со висок сјај, од двете страни.

УВ-уредот е чиста течна обвивка која лечи нагоре од вашиот дизајн со печатено мастило, давајќи исклучително сјајна завршница.

UV-то е одлично за фотографски дизајни или дизајни со многу боја.

Дали баравте сјај на самото место or подигнати сјајни картички?

3 прегледува Сјајни деловни картички

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе даде коментар за „Сјајни бизнис картички“

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

 • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
 • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
 • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
 • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
 • резолуција: 300 dpi
 • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
 • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
 • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
 • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

Галерија за инспирација

Печати преку Интернет Најдобро печати Најдобро% наслов% Он-лајн
Сјајни деловни картички
29.00$ - 89.00$