Фотошоп

Adobe Photoshop е растерски графички уредник создаден од Adobe Инкорпорирани. Фотошоп е актуелниот индустриски стандард за уредување растерски графики и уредување слики. Употребата на софтверот е толку широко распространета, што името стана генеричка трговска марка во индустријата (т.е. „да се фотошопира слика“). Photoshop поддржува неколку режими на боја, вклучувајќи RGB, CMYK, CIELAB, точка боја и дуотон. Photoshop користи свои PSD формати на датотеки.

Најнови статии во Фотошоп

Што е лабораториски простор во боја? И што треба да знаете за тоа?  

Вовед: Можеби сте запознаени со RGB и CMYK. Но, што е лабораториски простор за бои? Без разлика дали сте графички и обоен гик или обичен човек, на ова прашање одговоривме едноставно. Секој може да го разбере. Иако има некои бројки и математичка сложеност, ние денес не одиме таму. Нашиот главен фокус е да… Прочитај повеќе

Го изневерував Apple… зошто мојот Intel NUC Mini PC не цица

Значи ... првата недела работа со компјутер, морам да кажам ... не го мразам. Претпоставувам дека еднаш сфатив дека главното ограничување на напојувањето во лаптопите се должи на нивната потпираност на енергија од батеријата што ме водеше по патот да најдам решение за „преносна работна површина“ што би се вклопило во торбата со тенок преносен Прочитај повеќе

15 бесплатни ресурси за графички дизајн за да го направите вашиот проект поп

15 бесплатни ресурси за графички дизајн за да го направите вашиот проект поп Успешен графички дизајн бара да ги имате вистинските алатки на располагање. Еве 15 ресурси за графички дизајн што ќе го однесат вашиот проект на следно ниво. Квалитетниот графички дизајн може да ги зголеми перформансите на компанијата за 200%. Не е изненадување што графичките дизајнери се бараат Прочитај повеќе

Совети за уредување фотографии како професионалец

Како да уредувате фотографии како професионалец: 5 совети што треба да ги знаете Пребарувајќи совети како да уредувате фотографии како професионалец? Прочитајте за советите што дури и почетниците можат да ги имплементираат денес за да го подобрат квалитетот на нивните фотографии. Четири од пет бизниси се согласуваат дека печатените маркетинг материјали помагаат во зајакнување на нивниот бизнис. Но Прочитај повеќе

Топ 10 избор за софтвер за уредување фотографии во 2019 година

Без разлика дали сте професионален фотограф, нов графички дизајнер или само сакате да ги рафинирате вашите семејни фотографии, ќе ви требаат ефективни алатки. Софтверот за уредување фотографии е многу корисен за манипулирање и подобрување на вашите слики, и тие се достапни во широк спектар за да можете да изберете оној кој најдобро одговара на вашите потреби. ... Прочитај повеќе

Топ 10 веб-страници за најдобрите упатства за фотошоп

Додека некои луѓе одат на четиригодишни универзитети за да добијат скапи дипломи за дигитална уметност од профитни колеџи, вие седите таму со конзерва сода што сте ја купиле од продавницата за долари. Во ред е, можете целосно да научите да заработувате пари со Фотошоп користејќи бесплатни упатства. Кому му е потребна фантастична факултетска диплома за да спои две слики Прочитај повеќе

Список на најдобри веб-страници за бесплатни портфолио-шаблони за 2019 година

Бесплатните шаблони за веб-страници на Фотошоп се навистина најдобрите ресурси за создавање веб-страница. Подолу се најдобрите три најдобри бесплатни шаблони за веб-страници во 2019 година, идеални за дизајнери на UI и UX. Благословени сме што живееме во време кога на врвни веб шаблони може да се пристапи преку Интернет во кое било време кога сакате, а најмногу за for Прочитај повеќе

На крај се обратија гласините за Кајли nerенер од Фотошоп

Дали сте запознаени со Кајли enенер и нејзините привлечни и спектакуларни фотографии од одмор? Дали сте исто така свесни дека некои од тие неверојатни портрети се снимени со употреба на филм? Кајли Кристен enенер е позната медиумска личност, социјалист, модел, како и деловна жена. Таа е една од водечките starsвезди во реалната ТВ серија наречена Прочитај повеќе

Совети и трикови на Натаниел Додсон Фотошоп

Фотошоп е лесна алатка и тешко е да се совлада. За среќа, помошта е достапна со присуството на видеото Натаниел Додсон. Ова е алатка што мора да се има за скоро секоја креативна индивидуа таму, а со тоа следува и релативно стрмна крива на учење. Од друга страна, не треба да биде толку комплицирано како Прочитај повеќе

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.