Бизнис

Основање, градење, растење и управување со бизнис е оданочување на работата, а не за слабо срце. Ако секој можеше да го стори тоа, нели? Во овој дел, ние истражуваме многу аспекти на бизнисот, вклучувајќи теми како маркетинг, цени, рекламирање, здравје и менаџмент. Како извршен директор или основач, вие го носите товарот на подемите и падовите на пазарот, и животот и станувате посилни надминувајќи ги сите проблеми што ќе ви ги фрли светот.

Неодамнешни деловни написи

Лого на Google: 10 совети што можете да ги научите од дизајнот на Google за вашиот бизнис

Во 2015 година, Google го смени логото. Според објавата на блогот на Гугл, тоа требало да претставува нови начини на кои луѓето комуницирале со Гугл. Размислете за тоа: Google веќе не е само едноставен пребарувач. Google сега е огромна колекција на страници, апликации и услуги достапни на вашиот уред подготвен за Интернет. Се разбира, менување Прочитај повеќе

Деловни картички во времето на Ковид-19

Коронавирусот го смени целиот глобален пејзаж. Влијаеше на деловните субјекти и остави милиони без работа. Сепак, има и многу позитивни случувања поради пандемијата. На пример, компаниите конечно сфатија дека далечна работна сила е способна да се справи со целата работа. Многу работи излегоа од мода во пресрет Прочитај повеќе

Најдобри домени TLD за деловно работење низ целиот свет

Кога креирате деловна страница, клучно е да се користи одличен домен од највисоко ниво (TLD). Ја гради довербата на потенцијалните клиенти преку блискоста и добрата репутација. Исто така може да го подобри присуството на страницата преку Интернет во споредба со најмалку популарните TLD. Некои TLD се популарни за употреба на хостинг малициозни страници и се сметаат за навредливи преку Интернет, Прочитај повеќе

Како да направите разгледница влијателно моќна

Кредити за слика Од почетокот на поштенските услуги, разгледниците се главна цел за испраќање пораки и испратени до индивидуални адреси. Не помина долго и компаниите и корпорациите го реализираа својот потенцијал за рекламирање на нивниот бизнис, а најраната разгледница која содржи печатено рекламирање беше далеку во декември 1848 година. Оттогаш, разгледниците имаа Прочитај повеќе

Услуги за центар за повици за мали бизниси: Модели на квалитетна услуга

Извор: ПоддршкаYourApp Колку е важно да испорачате извонредна услуга за клиентите за вашата марка? Според „Мајкрософт“, 96% од потрошувачите се чувствуваат добра услуга за клиентите е од суштинско значење при изборот или останувањето лојален на брендот. Испитаниците побарале да наведат што најмногу ги фрустрирало поради лошата услуга со клиенти, го идентификувале следново како нивна главна грижа: Повторувајќи се на Прочитај повеќе

12 причини зошто добар дизајн е добар бизнис

Опис: Дали сè уште размислувате дали да инвестирате или не во деловен дизајн? Проверете ја оваа статија за да дознаете како вашиот бизнис може да има корист од добриот дизајн и како да го отклучите целиот свој потенцијал. Кои се индикациите за добар бизнис? Одговорите варираат од претприемач до претприемач. Вистината е дека добар бизнис Прочитај повеќе

Трендови на технологија во 2020 година што ќе ги променат нашите животи засекогаш

Craелба да останете конкурентни, да ги зголемите приходите, да градите бренд и доверба, да го подобрите искуството на клиентите, треба да бидете дигитални такт. Во оваа статија, ќе разгледаме 5 технолошки трендови 2020 што наскоро ќе ги променат нашите животи и деловни активности. Подготвени или не, технолошката револуција е тука. Значи, да ги превидиме највисоките барани решенија што треба да се ... Прочитај повеќе

Иматели на визит-картички што можете да ги направите дома во минути!

Првите впечатоци се последни, и ова најмногу важи кога станува збор за професионални интеракции. Деловните картички се сигурни дека ќе ги преземат професионалните погледи на еден степен. Како и да е, картичките и соодветните додатоци честопати можат да ве чинат неколку долари. Носителите на деловни картички за „DIY“ се неверојатен начин за демонстрација на имиџот на вашата марка Прочитај повеќе

Дали деловните картички се маркетинг / рекламирање на трошоците?

Голем број одговорности спаѓаат под ментално еластичните раменици на сопствениците на деловни активности. Пријавувањето даноци е едно од овие и бара доволно разбирање. Кога ги пресметувате даночните пријави за вашата компанија, мора да бидете добро запознаени со тоа што претставува деловен трошок. Службата за внатрешни приходи обезбеди Прочитај повеќе

Предности на авто-одговорните пораки надвор од канцеларијата со примери

Ако треба да се оддалечите од вашата канцеларија повеќе од еден ден, тогаш автоматското одговарање за пораки надвор од канцеларијата за вашата сметка за е-пошта е корисно. Ги спречува луѓето да очекуваат веднаш да добијат одговор додека уживате на одмор или се обидувате да се опоравите за време на болен ден. Целта на автоматскиот одговор за надвор од канцеларијата Прочитај повеќе

Етикета за деловни картички - Што треба да знаете

Во деловниот свет, важно е да поседувате визит-карта. Но, не завршува тука. Едно е да поседувате визит-картичка, а друго е да разменувате визит-картички и да ја совладувате важната етикета што доаѓа со неа. Многу луѓе денес се фокусираат на само поседување на убава визит-картичка и Прочитај повеќе

Скенер за визит-картички: Дали навистина ви треба еден во 2019 година? Само сними слика

Како професионалец, ќе запознаете тони луѓе и секој пат кога ќе запознаете некој нов, ќе разменувате визит-картички. Тоа значи, за неколку години, ќе завршите со стотици визит-картички. Се разбира, сите карти нема да бидат корисни и на крај ќе ги фрлите. Сепак, ќе има Прочитај повеќе

Дали „деловните картички близу мене“ се добра идеја?

Претпоставувајќи дека сте биле на пазарот за визит-картички со добар квалитет, големи се шансите да наидете на некои резултати од пребарувањето преку Интернет, кои ви кажуваат дека има одлични деловни картички покрај мене, за да ги добиете картичките отпечатени по намалена цена. И тогаш кога ќе кликнете на врската, ќе видите список на некои компании Прочитај повеќе

15 одлични места за закачување на флаери за вашиот бизнис

15 најдобри места за закачување флаери за вашиот бизнис Нарачавте еден куп флаери за вашата деловна активност. Сега, каде ги закачувате? Прочитајте за да ги научите најдобрите места за закачување флаери за вашиот бизнис. Едно е да дизајнирате неверојатен флаер за вашиот бизнис и друго е да го прикажете во… Прочитај повеќе

Топ 10 придобивки од маркетингот на флаер за вашиот бизнис

Топ 10 придобивки од маркетингот со флаери за вашиот бизнис Дали сте пробале да користите флаери за вашиот бизнис? Ако не, треба. Прочитајте за да дознаете за топ 5 придобивките од флаер маркетингот за вашиот бизнис. Клучни зборови за оптимизација: провери. Реклами преку Интернет: проверете. Интерактивна веб-страница: Проверете. Ги покривте сите маркетинг стратегии за да ви помогнеме да добиете Прочитај повеќе

Како да дизајнирате деловно летање Луѓето, всушност, ќе прочитаат

Како да дизајнирате деловни флаери Луѓето вистински ќе ги прочитаат вашите деловни флаери се само губење пари ако луѓето ги исфрлат. Кликнете тука за да дознаете како можете да дизајнирате деловни флаери што луѓето навистина сакаат да ги читаат. За оние кои тврдат дека пишаниот збор е мртов, печатарската индустрија изјавува дека е време да се преиспита дека that Прочитај повеќе

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.