Неодамнешни написи за дизајн

6 работи што секој студент по дизајн треба да ги знае во 2021 година

Управување со вашата работа во училиште за дизајн може да биде многу застрашувачка задача за вас како студент на колеџ. Сепак, мора да работите многу напорно и да вложите дополнителни часови за да успеете и да бидете на врвот на часот. Оваа статија ќе светне на неколку совети кои ќе ви помогнат да го добиете најдоброто Прочитај повеќе

10 ефективни совети за оптимизирање на вашето CV за графички дизајнерска кариера

CV на Лук Сатон https://www.behance.net/gallery/12130339/CV-Portfolio-Booklet Обидот да се најде работа како графички дизајнер може да биде предизвик. Понекогаш се чини дека што и да правите, едноставно не можете да го заковате вистинскиот начин на прикажување на вашите способности, искуство, карактеристики што ве прават да се издвојувате од конкурентите. Графичкиот дизајн е растечка индустрија која не планира да го запре своето вознесение, Прочитај повеќе

Најдобри начини на втиснување: Комплетен водич

Втиснувањето на изворот може да додаде естетски шарм на вашите хартиени занаети, професионални визит карти и страници на бележници. Нема единствен начин да се втиснат вашите дизајни. Можете да користите дигитални технологии или нескопосник со секојдневни предмети - опциите се бесконечни. Пред да копаме што значи втиснување, да разбереме што е втиснување и да истражиме некои Прочитај повеќе

8 совети за UX / UI за помош на вашата стратегија за дигитален маркетинг

Извор на слика: Canva Ако се прашувате дали постои врска помеѓу корисничкото искуство (UX), корисничкиот интерфејс (UI) и дигиталниот маркетинг, тогаш одговорот е извонредно да. UX и UI го одредуваат успехот на вашите дигитални маркетинг кампањи. Елементите UX / UI издвојуваат успешна маркетинг кампања од не толку успешна. Ако, на пример, Прочитај повеќе

Рециклирана хартија: Брз водич за одржливи дизајнери

Според ЕПА на Соединетите држави, девствената хартија предизвикува 74% и 35% повеќе загадување на воздухот и водата од рециклираната хартија и помага да се спречи уништувањето на шумите. Сепак, еден недостаток на користење рециклирана хартија е отпад од тиња. Процесот на деинкинирање што се користи при обработка на рециклирана хартија може да резултира во 20% тиња по маса по рециклирана хартија. Што рециклира… Прочитај повеќе

Топ 5 софтвер за графички дизајн во 2020 година

Развојот на модерната технологија им дава на графичките дизајнери толку многу софтвер што честопати создава проблем при изборот. И, како што знаете, правилниот избор на софтвер ќе влијае не само на креативните можности, туку и на брзината на развојот на проектот, па дури и на успехот на самиот дизајнер. Кој производ треба Прочитај повеќе

14 најдобри книги за дизајн за студенти по дизајн во 2020 година

Студирањето за диплома по дизајн може да биде тешко. Некои студенти може да бидат нервозни затоа што започнуваат нешто ново. Нивната цел е да го завршат факултетот што е можно побрзо додека стекнуваат пријатели и уживаат во животот на универзитет. Тие треба да учат под различни инструктори и да ги достават своите проекти на време. Тие можат да изградат Прочитај повеќе

12 причини зошто добар дизајн е добар бизнис

Опис: Дали сè уште размислувате дали да инвестирате или не во деловен дизајн? Проверете ја оваа статија за да дознаете како вашиот бизнис може да има корист од добриот дизајн и како да го отклучите целиот свој потенцијал. Кои се индикациите за добар бизнис? Одговорите варираат од претприемач до претприемач. Вистината е дека добар бизнис Прочитај повеќе

10 начини да го направите вашиот квадратен простор повеќе динамичен

Ако сте започнале да управувате со вашата веб-страница користејќи Squarespace, одредени совети се неопходни за подобрување на дизајнот на страницата. Подобрениот дизајн на веб-страница сигурно ќе го зголеми ангажманот на брендот кога ќе се заврши како што треба. Како можете да ја направите веб-страницата на Squarespace подинамична? Еве ги најдобрите техники што треба да ги знаете како сопственик на бизнис или маркетинг: Користете анимирани слајд шоуа Прочитај повеќе

10 најдобри курсеви и колеџи да научат графички дизајн во САД

Тешко е да се замисли модерниот свет без графички дизајн. Секој производ, услуга или настан има свој идентитет, што им помага на потрошувачите да изберат паметно што им треба. Графичкиот дизајн е достапен начин на живот денес за оние кои сакаат да му ги посветат своите животи. Ако живеете во САД или сакате Прочитај повеќе

Про совети за дизајнирање неверојатни пластични деловни картички

Деловните картички уживаа во сериозна револуција во последните неколку децении. Веќе не се печатат овие професионални слики исклучиво на картонски картони со ист, лесен распоред низ целата табла. Ако ја истражувате опцијата за пластични визит-картички, можеби барате нешто што е издржливо или ви помага да се истакнете Прочитај повеќе

11 совети и трикови за создавање холографски бизнис картички

Вие сте хип, трендовски и имате потреба од визит-карта што го рефлектира тоа. Холографските визит-картички се совршено решение за секој убер-модерен професионалец со прст на културниот пулс, но има дефинитивен вистински начин да се направи дизајнирање на овие картички; еве 11 совети за креирање на идеален холографски бизнис Прочитај повеќе

5-те најпаметни логоа на сите времиња

5-те најумни логоа на сите времиња Ако сакате да создадете единствено лого на брендот за вашиот бизнис, но се чувствувате заглавени, проверете 5 од најпаметните логоа досега за да се инспирирате. Дали знаевте дека идентитетот на вашата марка е еден од водечките фактори за зголемување на продажбата? На крајот на краиштата, имајќи Прочитај повеќе

Принципите што стојат зад психологијата на дизајнот на логото

Принципи зад психологијата на дизајнот на логото Секој може да дизајнира лого. На крајот на краиштата, скоро секој бизнис има еден. Но, она што го прави едно лого да се држи над друго. Кликнете овде за да ја разберете психологијата на логоата. Зад големите компании ширум светот се крие моќ и значење. Дали некогаш сте размислувале зошто FedEx користи Прочитај повеќе

Топ 5 трендовски фонтови што треба да внимавате во 2019 година

Топ 5 тренд фонтови што треба да ги внимавате во 2019 година Без оглед дали креирате лого или дизајнирате бизнис, сакате да изгледа современо. За таа цел, проверете ги овие трендовски фонтови за 2019 година. Некои фонтови, како Хелветика, се испробани и вистински класици. Немаат датум на истекување. Другите, како Стрип Санс, ќе Прочитај повеќе

Совети за внатрешна фотографија за создавање на слики вредни за списание

Фотографија во ентериер: 5 совети за создавање слики достојни за списание Барате да ја добиете вашата игра со фотографија во ентериер? Продолжете да читате за да ги најдете советите што ви требаат за да ги направите сликите на вашата веб-страница вистински поп. Лесно е да се користи берзанска страница за фотографии, но зошто би потрошиле пари кога можете да ги заработите? Има многу … Прочитај повеќе

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.