илустрација

Илустрацијата, креирана од илустратор (човечки) е спротивна на фотографијата. Илустрацијата е нацртана со рака со молив, пенкало, маркер, таблет или компјутер. Илустрациите се визуелни објаснувања на различни концепти создадени со цел интеграција во објавените медиуми, како постери, флаери, списанија, книги, наставни материјали, анимации, видео игри и филмови.

Најнови статии за илустрација

Топ 10 веб-страници за бесплатни ресурси за графички дизајн

Само затоа што правите графички дизајн не значи дека треба да платите за секој ресурс или средство што го користите. Всушност, може да направите апсолутно бесплатна цел цел на клиентот. Можеби не е добро како што би било користењето на платени ресурси, но има причина за што се плаќаат тие средства. ... Прочитај повеќе

Архетипи: Како да ја делите вашата визит-карта со стил!

Има ликовна уметност да ги делите вашите деловни картички. Некои стилови се водени од културни, религиозни, дури и сексуални влијанија. Не само што хартијата, мастилото, дизајнот и завршувањето на вашата картичка зборуваат за вредностите на вашата марка, туку и за тоа колку добро ја извршувате испораката на вашата картичка, презентацијата, исто така игра… Прочитај повеќе

Вил Смит - Цртана илустрација на Денот на независноста

Среќен ден за волја на волја Назад во 2016 година, направивме попуст на денот на независноста. Но, за разлика од повеќето други трговци, нашиот маркетинг помалку се фокусираше на патриотизам, а повеќе на копија на рекламата на Вил Смит 🙂 2016: Како сакате да го поминете 4-ти јули? Дали го посетувате семејството и скара со вашите најблиски? Дали ти … Прочитај повеќе

Симпатична нова маскота Peppermint Мачка

Симпатична нова маскота Peppermint Дами и господа мачки, момчиња и девојчиња. Ве молиме, соберете се наоколу и поздравете го Print Peppermintе симпатична нова маскота Peppermint Мачка ^ ↀᴥↀ ^. Тој е сладок. Тој е кул. Тој е тука со празнична порака за сите, „Опуштете се и разладете се“. Мудри зборови во време на стрес. Инспирација од симпатичен јапонски Прочитај повеќе

Кога се чувствувате како генија во шише

Genин во шише Во далечна далечна земја, ако пребарувате доволно силно и копате доволно длабоко ... може да го најдете Genин во Peppermint Светилка. Седејќи тивко во некоја пештера некаде и фрлен од најдобро розово злато. Ова peppermint миризлива ламба чека да биде следниот господар. Според познавањата, ако се најде, Прочитај повеќе

Трим против Блејд

Која е разликата помеѓу резервите на картички од 350gsm, 16pt и 110 lbs? Ништо воопшто! Терминологијата за печатење може да биде збунувачки предмет. И, што може да опише упатство за сечење на печатач, може да значи крај на кариерата за една млада бербер.

Еџ Ed Сликарство?

Ако дојдовте тука во потрага по прекрасните маслени слики на гитаристот U2 на The Edge, тогаш жал ми е што можам да кажам дека погрешно кликнавте на погрешна страница. Но !! Ако дојдовте тука и барате начин да додадете дополнителен талент на вашите деловни картички, тогаш имате среќа!

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.