Најнови статии за инспирација

Протресете го како полароидна слика: Врвните совети за полароидна фотографија

Заборавете на селфињата и „правете го тоа за„ грам “. Во последно време, наместо тоа, светот прашина ги отстранува старите училишни полароид камери. Според ова истражување, продажбата на овие инстант камери достигна 148 проценти пораст во периодот од една година. Овој тренд на старата школа можете да го оживеете и за забава во ретро стил. Потребно е само еден single Прочитај повеќе

Одете на деловните картички инспирирани од холограф на Луна

At Print Peppermint ги сакаме сите наши клиенти! Толку се инспирираме гледајќи како млади претприемачи и основачи на почетни компании создаваат колатерал за нивната компанија. Се чувствуваме многу благословени што сме дел од овој процес. Еден таков клиент во кој навистина се за inубивме е: Одете Луна, клиентот, ако барате Прочитај повеќе

Пример за бизнис картички инспириран од Star-Trek - Geordi La Forge

Ова е еден од примерите за визит-картичка од нашиот бесплатен пакет примерок. Да, знам дека чинеше еден долар, но тоа главно се со цел да се спречи злоупотребата на нашата страница. Дизајн Значи, прво сакам да зборувам за дизајнот. Таро, нашиот прекрасно талентиран водечки дизајнер избра тема за Starвездени патеки за ова конкретно парче Прочитај повеќе

Најдобри дизајни за пакување од страна на студенти за графички дизајн

Пакувањето ги одржува работите добро организирани. Тоа не е ако е пакетче за вашите бонбони, попречувач за валкани алишта или шише кое ги чува состојките во вашата кујна, работите во кои ставате работи се многу важни. Дизајнот на пакувањето на производот е создавање на надворешната површина на вашиот производ. Тоа зема предвид Прочитај повеќе

Пентавардите за 2019 година се најдобри за дизајн во пакување ширум светот

Пентавардс 2019 се одржа во Лондон минатиот септември, 12 и победниците беа издвоени на гала церемонија. Со стотици врвни и реномирани дизајни на амбалажи во светот, како и креативни умови, беше присутен. Пентавардс ги додели наградите 113 бронза, 118 сребрени, 58 златни, 5 платина и 1 дијамант. Другите специјални награди вклучуваат Бренд на Прочитај повеќе

Тинејџер почина Тинејџер: Нејзиниот најдобар пријател создава дизајн на маици

Веќе е помалку од една недела кога почина illил Хурст, тинејџерка од Лоренсбург. Illил починала поради сообраќајна несреќа, а околу неколку дена подоцна, соблекле животна помош, и и биле донирани органи на телото. Денес нејзината татковина и се восхитува поради нејзиното дело со розовата боја. Illил Хурст Прочитај повеќе

Членови на универзитетот во Тенеси на Маршинг Бенд носат маици дизајнирани од „Булиран фан“

Член на марширачката група на Универзитетот во Тенеси е првиот што ја носи страсно познатата кошула против силеџиство, инспирирана од навивач од четврто одделение, задеван за неговата домашно изработена маица. Групата „Гордоста на Саутленд“ беше облечена во наведените маици под нивните униформи за време на играта на Универзитетот во Тенеси минатата сабота над Прочитај повеќе

Расипана деловна картичка - Фелиз ентериери

Денес воведуваме нов сегмент на нашиот блог наречен „Визит-картичката се расипува“, вчера вчера… (драматични тапани). Во секоја епизода, ќе направиме краток преглед на клиентот, дизајнот на парчето, спецификациите за печатење на парчето и дигиталните датотеки што беа користени за производство на картичката. ... Прочитај повеќе

10 идеи за етикети со производи и инспирации

Како сопственик на мал бизнис или производител, вашата егзистенција често зависи во голема мера од можноста да привлечете клиенти и да комуницирате со вашиот бренд. Единствениот најдобар начин да се постигнат овие цели е да се создаде вездена етикета на производи што ги инспирира и мотивира вашите клиенти. Како можете да создадете волшебна етикета? Дизајнирање на волшебна Прочитај повеќе

6 Цитати за графички дизајн за да го инспирирате вашиот следен проект

6 Цитати за графички дизајн за да го инспирирате вашиот следен проект Барате инспирација за вашиот следен проект? Проверете ги овие 6 цитати за графички дизајн што ќе ја разгорат вашата креативна страст! На сите ни се случува - вие седнувате подготвени да го искористите следниот совршен проект. Но, тогаш, сфаќаш дека не знаеш каде Прочитај повеќе

ПСА: Сите сме важни

Сите сме важни. Нашите срца се насочени кон сите оние кои го изгубија семејството, пријателите и колегите поради какви било предрасуди. Без разлика дали станува збор за расна, сексуална или религиозна разлика, треба да разбереме дека сите сме во суштина исти. Сите сме создадени од материја и материјата е во сè. На сите ни треба Прочитај повеќе

Умирајте скулптури на животни со PaperTrophy.com

Здраво дечки! Остин овде, креативен директор во Print Peppermint. Неодамна купив неколку неверојатни скулптури од животински мразови од берлинската компанија за дизајн papertrophy.com Иако малку скапи, мислев дека ќе бидат совршени парчиња за фокус за украсување на спалните соби на моите деца. Собранието траеше околу 4 часа преклопување и лепење и бараше повеќе напор Прочитај повеќе

Симпатична нова маскота Peppermint Мачка

Симпатична нова маскота Peppermint Дами и господа мачки, момчиња и девојчиња. Ве молиме, соберете се наоколу и поздравете го Print Peppermintе симпатична нова маскота Peppermint Мачка ^ ↀᴥↀ ^. Тој е сладок. Тој е кул. Тој е тука со празнична порака за сите, „Опуштете се и разладете се“. Мудри зборови во време на стрес. Инспирација од симпатичен јапонски Прочитај повеќе

Кога се чувствувате како генија во шише

Genин во шише Во далечна далечна земја, ако пребарувате доволно силно и копате доволно длабоко ... може да го најдете Genин во Peppermint Светилка. Седејќи тивко во некоја пештера некаде и фрлен од најдобро розово злато. Ова peppermint миризлива ламба чека да биде следниот господар. Според познавањата, ако се најде, Прочитај повеќе

Свадба колатерал w / златен фолија запечатена памучна картичка

Карта што ја отпечативме оваа година за еден наш драг клиент. Хартија: 50 pt Необложена памучна (триплекс) Завршна обработка: Hotешка маркичка - Злато Клиент: Бејли Аро Фотографија | baileyaro.com  

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.