Основи за деловни картички

Во овој дел зборуваме за основите на деловните картички, вклучително и како да дизајнирате, да изберете совршена хартија, да додадете специјални завршни работи и многу повеќе. Такво мало парче со 2 ″ x 3.5 ″ изгледа лесно на површината, но има многу размислување што оди во овие мали маркетинг парчиња. Деловните картички се најпопуларните и најбараните делови за печатење на Интернет денес.

Неодамнешни статии за основни визит-картички

Деловни картички во времето на Ковид-19

Коронавирусот го смени целиот глобален пејзаж. Влијаеше на деловните субјекти и остави милиони без работа. Сепак, има и многу позитивни случувања поради пандемијата. На пример, компаниите конечно сфатија дека далечна работна сила е способна да се справи со целата работа. Многу работи излегоа од мода во пресрет Прочитај повеќе

Сè што треба да знаете за бизнис картичките за Die Cut

Деловни картички - секој ги има, но колку луѓе навистина ги сакаат? Колку луѓе се вистински возбудени да ги делат своите деловни картички кога ќе се појави ситуацијата? За жал, огромното мнозинство на луѓе ги фрлаат деловните картички што ги добиваат во текот на првите неколку дена и не е тешко да се открие зошто. Премногу често, деловно Прочитај повеќе

5 основни елементи на ефективна визит-карта

Исто како и со кој било друг професионален документ како биографија или мотивационо писмо, не сите деловни картички се создадени еднакви. Постојат определени ДО и ДОНИ кога станува збор за дизајнирање на вашата визит-картичка, затоа проверете дали сте го вклучиле секој од овие критични елементи пред да направите нарачка. Вашето име и информации за контакт Ова Прочитај повеќе

4 совети за да започнете со дизајнирање на вашата деловна картичка, започна!

Тоа е 21 век - никогаш немало повеќе опции кога станува збор за прилагодување на вашите деловни картички. Од паметни трикови за дизајн кои освојуваат насмевка до креативни бои и форми кои ги заслепуваат очите, има многу што да се земе предвид при дизајнирањето на вашите визит-картички. Тоа, рече, да се фатиме за ситни-ситни во дизајнерската работа Прочитај повеќе

Како да дизајнирате деловни картички од златна фолија: Крајниот водич

Не е тајна дека огромното мнозинство на деловни картички се фрлаат скоро веднаш. Веројатно може да се гарантирате за овој факт од прва рака, бидејќи повеќе од веројатно сте фрлиле фер удел. Што ако сакате да се осигурате дека врските што ги правите се држат на вашата картичка, сепак? Како можеш да издржиш Прочитај повеќе

Службеници за деловни картички - Сеопфатен водич

Визит-картичките се важен дел од денешниот бизнис. Неговите предности се многубројни. На пример, тоа кажува за вашата деловна активност во ваше отсуство, им олеснува на клиентите и намерните клиенти да ве контактираат кога им се потребни вашите услуги. Кажува каде се наоѓа бизнисот. Понатаму, тоа дури им кажува на социјалните медиуми вашите социјални Прочитај повеќе

Етикета за деловни картички - Што треба да знаете

Во деловниот свет, важно е да поседувате визит-карта. Но, не завршува тука. Едно е да поседувате визит-картичка, а друго е да разменувате визит-картички и да ја совладувате важната етикета што доаѓа со неа. Многу луѓе денес се фокусираат на само поседување на убава визит-картичка и Прочитај повеќе

Како да направите деловни картички: Водич чекор по чекор

Без оглед дали започнувате како професионалец или сте биле во игра некое време, новите визит-картички можат да ја засилат играта. Добро дизајнираната картичка треба да испрати порака за тоа кој сте, што правите и да даде чувство за вашиот стил или личност. Кога некому ќе му ја подадете, треба Прочитај повеќе

Кои се најдобрите компании за печатење креативни деловни картички преку Интернет?

Ако започнавте деловен тематски кафуле во центарот на градот, можеби ќе сакате да набавите стилска и откачена визит-карта за да продолжите со неа. Исто така, ако сте креативен шеф на фирма за реклами, можете да си дозволите да одите по патеката за ризици и да добиете дизајнерска визит-карта. За среќа, денес, можете да добиете Прочитај повеќе

Дали „деловните картички близу мене“ се добра идеја?

Претпоставувајќи дека сте биле на пазарот за визит-картички со добар квалитет, големи се шансите да наидете на некои резултати од пребарувањето преку Интернет, кои ви кажуваат дека има одлични деловни картички покрај мене, за да ги добиете картичките отпечатени по намалена цена. И тогаш кога ќе кликнете на врската, ќе видите список на некои компании Прочитај повеќе

Бесплатни деловни картички… зошто цицаат и не треба да губите време

Да, бесплатните визит-картички се премногу примамливи и кој не би ги посакал доколку бидат ограничени за готовина? Нови претприемачи и сопственици на мали бизниси честопати гледаат на овие бесплатни картички како начин да заштедат пари, верувајќи дека заштедените пари можат да се инвестираат во бизнисот. Колку и да сакаме да се согласиме со Прочитај повеќе

5 начини да направите деловни картички кои се истакнуваат

5 начини да направите деловни картички што се издвојуваат Визит-картичките се пари за дузина ... освен ако не знаете како да ги направите вашите уникатни. Кликнете овде за да добиете 5 начини да креирате визит-картички што се издвојуваат. Дали деловните картички сè уште се ефикасни во денешниот модерен маркетинг? Да се ​​најде деловни картички што се издвојуваат е клучно за добивање Прочитај повеќе

Што да се стави на визит-карта: 4 парчиња информации што мора да ги имате

Што да ставите на визит-карта: 4 информации што мора да ги имате Доколку сте во процес на дизајнирање визит-картички, веројатно сте се запрашале што да ставите на визит-картичка. Кликнете тука за да добиете одговор на ова прашање. Добрата деловна картичка никогаш не излегува од мода. Многу опседнати со стилот, погледнете Прочитај повеќе

Како да ги изберете најдобрите фонтови за вашата визит-карта

Како да ги изберете најдобрите фонтови за вашата бизнис картичка Дали дизајнирате визит-карта, но не сте сигурни кои фонтови да ги изберете? Прочитајте за да дознаете како да ги изберете најдобрите фонтови за вашата бизнис картичка. Верувале или не, деловните картички сепак се важни во денешното дигитално време. Тоа е едно од најважните Прочитај повеќе

Топ 10 придобивки од метални деловни картички

Топ 10 придобивки од метални визит-картички Дали размислувавте да купите метални визит-картички? Ако не, треба. Прочитајте за да ги дознаете придобивките од картичките за метал. Секој ден се печатат повеќе од 27 милиони деловни картички во САД, што е еднакво на приближно 10 милијарди деловни картички отпечатени секоја година. Значи Прочитај повеќе

Не навивајте во ѓубре: 15 совети за дизајнирање визит-картички за да ви помогнеме да занаетш чувар

15 совети за дизајнирање деловни картички кои ќе ви помогнат да заработите победник Како можете да бидете сигурни дека вашата деловна картичка ќе се види? Со тоа што ќе биде незаборавно. Елегантен. Креативно. Еве 15 совети за дизајнирање деловни картички што треба да ги разгледате! Имаше 30.2 милиони мали бизниси во САД во 2018 година. Ако имате бизнис во Прочитај повеќе

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.