Неодамнешни статии за печатење

Зошто на вашиот бренд му се потребни исклучиво приспособени печатени кутии

Земајќи ги предвид сите нешта, кутиите со прилагодено печатење се значајни за здружување нешта, но дополнително и за асортиман на различни вработувања. Овие гајби се направени со инвентивна иновација во асортиман на структури и големини за решавање на проблемите на клиентите. Ништо не го надминува приспособениот одговор на пакетот за обложување на корективни работи, скапоцени камења, електрична машина, храна… Прочитај повеќе

10 златни правила на дизајнер на печатење

Како дизајнер, веројатно веќе сте добро упатени во светот на типографијата и графичкиот дизајн. Но, кога станува збор за печатење на вашите дизајни на хартија, можеби не знаете што е тоа за да изгледаат најдобро. За да помогнеме во овој проблем, сакаме да споделиме со вас 10 златни правила за дизајнер на печатење! Кога … Прочитај повеќе

Најдобри начини на втиснување: Комплетен водич

Втиснувањето на изворот може да додаде естетски шарм на вашите хартиени занаети, професионални визит карти и страници на бележници. Нема единствен начин да се втиснат вашите дизајни. Можете да користите дигитални технологии или нескопосник со секојдневни предмети - опциите се бесконечни. Пред да копаме што значи втиснување, да разбереме што е втиснување и да истражиме некои Прочитај повеќе

Дизајн на букви: 8 совети за успех

Како резба на најделикатната уметност, дизајнирањето на буква бара педантно внимание на деталите. Треба да го прилагодите дизајнот за да одговараат на карактеристичните букви за печатење со букви и графички теми. Летерпрес е античка форма на уметност која има корени датираат од 16 век. Иако првично ограничени на гравури од метал и дрво, Прочитај повеќе

Избор на најдобар вид хартија за печатење

Ако вашата работа вклучува печатење на кој било начин, во ваш најдобар интерес е да го знаете вистинскиот тип на хартија. Дури и ако сте наишле на одличен дизајн, но не знаете што подразбира одлична работа за печатење, постои голема можност вашата напорна работа да се намали. Ова звучи грубо, но Прочитај повеќе

10 вообичаени грешки на дизајнерите за маркетинг на печатење и како да се справат со нив

Откако светот на маркетингот се пресели на Интернет, многу луѓе се уверија дека печатениот маркетинг повеќе не е остварлив начин за привлекување клиенти. Ова може да изгледа вистина на површината, но копајќи малку подлабоко, ќе дознаете дека маркетингот за печатење полека прави преродба. Една од најголемите причини Прочитај повеќе

Како да ја направите вашата визит-картичка вашата најдобра алатка за маркетинг

Денес, визит-картичката е составен дел од зделките. За време на преговорите, трговските партнери секогаш ги разменуваат во случај на прв состанок. Дури е можно да се тврди дека тоа е атрибут на етика во кариерата. Така, во деловно опкружување, вообичаено е да поделите картичка откако вашиот партнер ќе му подари Прочитај повеќе

Во споредба со Интернет, 14 најдобри места за купување деловни картички со насликани рабови

Ако сакате најдобро насликани работни картички за вашите професионални активности, нема да ви треба долго време да пронајдете десетици провајдери на Интернет. Услугите за печатење по барање ја направија оваа индустрија онаа каде што сите мислат дека можат да создадат странична гужва со нудење на овој производ. Некои компании се подготвени да се задоволат со најевтиниот Прочитај повеќе

Сè што треба да знаете за бизнис картичките за Die Cut

Деловни картички - секој ги има, но колку луѓе навистина ги сакаат? Колку луѓе се вистински возбудени да ги делат своите деловни картички кога ќе се појави ситуацијата? За жал, огромното мнозинство на луѓе ги фрлаат деловните картички што ги добиваат во текот на првите неколку дена и не е тешко да се открие зошто. Премногу често, деловно Прочитај повеќе

Про совети за дизајнирање неверојатни пластични деловни картички

Деловните картички уживаа во сериозна револуција во последните неколку децении. Веќе не се печатат овие професионални слики исклучиво на картонски картони со ист, лесен распоред низ целата табла. Ако ја истражувате опцијата за пластични визит-картички, можеби барате нешто што е издржливо или ви помага да се истакнете Прочитај повеќе

Во 2020 година, дали обичните деловни картички се мртви или се уште се важни?

Ивееме во дигитален свет - не може да се негира тоа. Бидејќи сè се префрла од постојно материјално во само постојно буквално, неизбежно се поставува прашање: дали обичајните деловни картички се дури и релевантни веќе? За да одговориме, да истражиме друго прашање: дали луѓето сè уште комуницираат лично кога вршат деловни активности? Се разбира, тие го прават тоа! Особено кога станува збор Прочитај повеќе

11 совети и трикови за создавање холографски бизнис картички

Вие сте хип, трендовски и имате потреба од визит-карта што го рефлектира тоа. Холографските визит-картички се совршено решение за секој убер-модерен професионалец со прст на културниот пулс, но има дефинитивен вистински начин да се направи дизајнирање на овие картички; еве 11 совети за креирање на идеален холографски бизнис Прочитај повеќе

Впечатување наспроти деболирање: Длабоко упатство

Извор на слика: https://www.behance.net/gallery/83389183/The-Gatherers Дали некогаш сте биле во уметничка галерија или музеј и сте чувствувале потреба да допрете текстурирано уметничко дело? Го знаеме чувството и се надеваме дека не ја допревте вредната ликовна уметност. За среќа на вас, користењето текстура не е ограничено само на ликовната уметност. Може да користите текстура во вашите проекти за луѓето да Прочитај повеќе

Службеници за деловни картички - Сеопфатен водич

Визит-картичките се важен дел од денешниот бизнис. Неговите предности се многубројни. На пример, тоа кажува за вашата деловна активност во ваше отсуство, им олеснува на клиентите и намерните клиенти да ве контактираат кога им се потребни вашите услуги. Кажува каде се наоѓа бизнисот. Понатаму, тоа дури им кажува на социјалните медиуми вашите социјални Прочитај повеќе

Како да направите деловни картички: Водич чекор по чекор

Без оглед дали започнувате како професионалец или сте биле во игра некое време, новите визит-картички можат да ја засилат играта. Добро дизајнираната картичка треба да испрати порака за тоа кој сте, што правите и да даде чувство за вашиот стил или личност. Кога некому ќе му ја подадете, треба Прочитај повеќе

Креативни идеи за фотографирање со деловни картички

Како фотограф, ги користите вашите креативност и вештини за фотографирање за да ги снимите најдобрите фотографии. Значи, вашите клиенти очекуваат да бидете, креативни. Затоа, замислете ја нивната загриженост ако ги видат вашите досадни и световни визит-картички. Haveе имате тешко време да ги убедите дека навистина сте креативен и талентиран фотограф. За среќа, Прочитај повеќе

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.