Само вработен

Неодамнешни написи за самовработување

Како да го развиете (и одржите) тонот на гласот на вашиот бренд

Воспоставувањето тон на гласот на брендот е важно за секоја деловна маркетинг стратегија. Одржувањето на конзистентен глас на брендот помага да се комуницира повеќе за вашиот бизнис со вашата публика. Покрај тоа, тоа ги прави лесно да се поврзат со вашиот бизнис, што го прави корисна состојка за градење успешен бизнис. Еве чекор-по-чекор водич за тоа како да… Прочитај повеќе

10 совети како да направите видеа со професионален изглед за почетници

Слика: приказна преку Freepik Според една студија, видео содржините сочинуваат 82% од интернет сообраќајот оваа година. Тоа значи дека многумина уживаат во гледањето видеа кога прелистуваат на интернет и пронаоѓаат нови информации. Но, зошто толку многу ги сакаат видеата? Видеата се подостапни бидејќи корисниците можат лесно да ја споделуваат содржината на дофат на раката. … Прочитај повеќе

Каде можете да научите оптимизација бесплатно онлајн во 2022 година?

SEO останува крал кога станува збор за развој на веб бренд. Тактиките за оптимизација на пребарувачите можат да ви помогнат да добиете сообраќај и поголема продажба. Не мора секогаш да потрошите илјадници долари за градење на вашите вештини за оптимизација. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да научите SEO бесплатно во 2022 година. Форуми Корисно е да научите SEO… Прочитај повеќе

3 визит-картички на Стив Џобс се продадени за 10,050 долари на аукција

Во 2015 година, приватно училиште во Калифорнија наречено „The Marin School“, стави 3 визит-картички на извршниот директор на Apple на онлајн аукција. Првичната понуда беше 600 долари која набрзо се искачи на 10,050 долари. Извор Училиштето го потврди Тим Ноулс, извршен директор на Stacks (компанија која обезбедува апликација за iPhone за споделување визит-картички) како… Прочитај повеќе

Графички дизајнер - каде да започнете обука и кариера како почетник

Што треба да знаете за да станете графички дизајнер – список на вештини и способности неопходни за професионалец, совети, каде да започнете со обука.

Дали треба да имате завршено високо образование за да бидете дизајнер?

Извор на слика: jobiano.com Дали треба да имате завршено високо образование за да бидете дизајнер? Графичките дизајнери преземаат многу голема улога во дигиталниот свет затоа што создаваат неверојатни визуелни слики што се гледаат секој ден, секоја минута, насекаде низ светот. Овие луѓе создаваат забава, рекламирање, вести и функции во сите форми, вклучувајќи печатење и… Прочитај повеќе

Како да дизајнирате идеална биографија

Слика од VIN JD од Pixabay Алтернативен текст: совршена биографија Една од најважните компоненти на секоја апликација за работа е соодветна биографија или CV. Помага при прикажување на сопствените вештини и искуство и помага да се остави незаборавен впечаток кај работодавецот. За да дизајнирате толку ефикасна и ефикасна биографија, можете да земете совет од која било достапна… Прочитај повеќе

10 начини на кои редизајнот на веб-страницата може да има корист за вашиот мал бизнис

Во време кога речиси сè се одвива виртуелно, ние сме прилично сигурни дека веќе имате веб-страница за вашиот мал бизнис. Но, мораме да прашаме: Кога последен пат сте го редизајнирале? Дали воопшто сте размислувале за тоа, некогаш? Па, без разлика дали имало години или никогаш, време е да го промените! Особено… Прочитај повеќе

7 критични UX вештини и како да ги развиете

Извор Бидејќи UX дизајнот е толку разновидна индустрија, бара специјалисти со вештини од различни области. Ако штотуку почнувате со UX, не обидувајте се да ги научите сите вештини одеднаш бидејќи има бесконечен број од нив. Сепак, меѓу нив може да се идентификуваат главните што ќе доведат… Прочитај повеќе

Водич за почетници за фотографирање на производи

Е -трговија еднаква на продажба еднаква на профит! - целосен мит. Зад завесата е еден критичен фактор за успех наречен фотографија на производи, што можете да го научите сега.

Како да купите готов бизнис и да не бидете измамени

Извор на слика: https://assets.entrepreneur.com/content/3×2/2000/20191127190639-shutterstock-431848417-crop.jpeg?width=700&crop=2:1 Глобалната пандемија ги натера луѓето да си поставуваат прашања во врска со нивните планови. Тоа ги натера да бидат поинтроспективни и да го проценат нивното ментално здравје, среќа и нивоа на стрес. И многумина одлучија дека има начин да се има сопствен бизнис. Особено во овие тешки моменти сите поминуваат, знаејќи дека сте… Прочитај повеќе

Пример за продолжување на 3D аниматор и совети за пишување за 2021 година

Извор 3D анимација е просперитетна кариера. Секој кој бара работа во индустријата за анимација треба да биде подготвен за конкуренција. Како да се издвоите? Го знаете одговорот - добра биографија. За да бидете забележани од потенцијален работодавец, треба да работите на вашите вештини за пишување биографија. Резимето мора да ве претстави како… Прочитај повеќе

Комплетен водич за започнување бизнис за печатење бизнис картичка дома

  Визит картичките се бесмртни. Трендот ќе остане засекогаш. Светот на визит-картички можеби изгледаше застарен заради брзото усвојување на дигитализацијата, но сепак е најбараната услуга. Визит-картичката е една од најважните стратегии за офлајн маркетинг, без оглед колку стануваме дигитализирани. … Прочитај повеќе

ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНИРАНИ ЛОГОДИ: СЕ што треба да знаете

Извор: https://www.inthow.com/tips-to-develop-your-app/ Пред неколку децении, кога компјутерите настапија, тастатурите беа главните алатки за интеракција помеѓу нив и корисниците. Но, тогаш, толку многу се сменија на патот, и сега постојат повеќе начини да испраќате команди и да правите многу работи на вашиот компјутер. Сега, можете да користите тастатура, глувче или тастатура track Прочитај повеќе

10 ефективни совети за оптимизирање на вашето CV за графички дизајнерска кариера

CV на Лук Сатон https://www.behance.net/gallery/12130339/CV-Portfolio-Booklet Обидот да се најде работа како графички дизајнер може да биде предизвик. Понекогаш се чини дека што и да правите, едноставно не можете да го заковате вистинскиот начин на прикажување на вашите способности, искуство, карактеристики што ве прават да се издвојувате од конкурентите. Графичкиот дизајн е растечка индустрија која не планира да го запре своето вознесение, Прочитај повеќе

Деловни картички во времето на Ковид-19

Коронавирусот го смени целиот глобален пејзаж. Влијаеше на деловните субјекти и остави милиони без работа. Сепак, има и многу позитивни случувања поради пандемијата. На пример, компаниите конечно сфатија дека далечна работна сила е способна да се справи со целата работа. Многу работи излегоа од мода во пресрет Прочитај повеќе

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.