Неодамнешни написи за DIY

Комплетен водич за започнување бизнис за печатење бизнис картичка дома

  Визит картичките се бесмртни. Трендот ќе остане засекогаш. Светот на визит-картички можеби изгледаше застарен заради брзото усвојување на дигитализацијата, но сепак е најбараната услуга. Визит-картичката е една од најважните стратегии за офлајн маркетинг, без оглед колку стануваме дигитализирани. … Прочитај повеќе

5 грешки во оптимизацијата треба да се избегнуваат сите трошоци за маркетинг на електронска трговија

Оптимизацијата на пребарувачот помага да се намалат трошоците за стекнување клиенти. Тоа е важен аспект на маркетингот за е-трговија бидејќи помага да се зголеми органскиот сообраќај и деловната видливост. Не е ни чудо што маркетерите за е-трговија применуваат различни тактики за оптимизација за да привлечат што е можно повеќе квалитетни води. Сепак, SEO не може секогаш да работи најдобро за бизнисите со е-трговија. Тоа е Прочитај повеќе

Зошто е важно да инвестирате во професионална веб-страница?

Насловна слика: Извор Не можете да ја негирате важноста на професионална веб-страница. Без разлика дали сте мал бизнис што сакате да привлечете локални клиенти или мултинационална компанија што го проширува вашиот маркетинг, професионалната веб-страница е клучна за маркетинг успехот. Има причина зошто 78% од корисниците изгледаат на Интернет за да се решат за некоја услуга. Додека таму Прочитај повеќе

Уметност на дизајнот: Совети за создавање убави точки на напојување секој пат

(Извор на слика: Envato Tuts) Бројни студии покажаа дека визуелните информации имаат најголем рејтинг на задржување. Едно истражување на МИТ покажа дека презентациите предадени усно имаат приближно 12% стапка на отповикување, додека презентациите презентирани вербално и усно имаат 50% стапка на отповикување. Затоа, не е изненадување што повеќето презентери поминуваат часови во усовршување на своите Прочитај повеќе

14 најдобри книги за дизајн за студенти по дизајн во 2020 година

Студирањето за диплома по дизајн може да биде тешко. Некои студенти може да бидат нервозни затоа што започнуваат нешто ново. Нивната цел е да го завршат факултетот што е можно побрзо додека стекнуваат пријатели и уживаат во животот на универзитет. Тие треба да учат под различни инструктори и да ги достават своите проекти на време. Тие можат да изградат Прочитај повеќе

Како да станете политички блогер во 2020 година

Ако сакате да ги изнесете своите идеи и да изградите публика, отворањето блог е најдоброто нешто што можете да го направите. Тоа е одличен начин да заработите пари, додека одржувате чувство на исполнетост. Но, пред да се нурнете во акција, мора да имате јасно чувство за цел и да знаете точно што Прочитај повеќе

Најдобри бесплатни ресурси за самообразование

Тешко е да се наведат сите придобивки од факултетското образование, но секогаш има еден голем недостаток: достапност. Без разлика дали ви недостасува време, пари или флексибилен распоред, за многу луѓе може да биде предизвик да се занимаваат со високо образование. Сепак, има повеќе можности за учење преку Интернет од кога и да било порано. Учењето за далечинско образование е брзо Прочитај повеќе

7 клучни прашања што треба да ги поставите пред да започнете бизнис после бременоста

Дали сте уморни од тоа да немате време и да размислувате да започнете деловно? Еве некои од прашањата на кои треба да се обидете да одговорите, пред да одлучите да започнете со оваа нова авантура од вашиот живот.

10 Направете го тоа сами посочувајќи на оптимизација за заштеда на пари

Светот на оптимизација не е лесна материја. Тоа е работен процес кој бара многу трпеливост. Вештините и знаењето како се најважни. Преку Интернет, можете да ги научите основите на оптимизација. Да се ​​остане пред новите промени е клучно. Иако тоа може да изгледа слично на многу работа, тоа е затоа што е така, Прочитај повеќе

10 најдобри курсеви и колеџи да научат графички дизајн во САД

Тешко е да се замисли модерниот свет без графички дизајн. Секој производ, услуга или настан има свој идентитет, што им помага на потрошувачите да изберат паметно што им треба. Графичкиот дизајн е достапен начин на живот денес за оние кои сакаат да му ги посветат своите животи. Ако живеете во САД или сакате Прочитај повеќе

Иматели на визит-картички што можете да ги направите дома во минути!

Првите впечатоци се последни, и ова најмногу важи кога станува збор за професионални интеракции. Деловните картички се сигурни дека ќе ги преземат професионалните погледи на еден степен. Како и да е, картичките и соодветните додатоци честопати можат да ве чинат неколку долари. Носителите на деловни картички за „DIY“ се неверојатен начин за демонстрација на имиџот на вашата марка Прочитај повеќе

Најдете н on на социјална мрежа

Придружете се за совети за дизајн и специјални попусти

Внесете број од 10 до 10.
Што е 6 + 4?
Ова поле не е за целите на валидација и треба да останат непроменети.