• Било какви обични сече
 • Ласер / ласерско сечење
 • Додадете фолија, релјеф, УВ-точка

Неодамнешни видеа

Укинување на бизнис картички

149.00$ - 399.00$

Ангажирајте го нашиот тим да го креира вашиот дизајн.

Телефонската поддршка моментално е достапна на англиски или германски јазик.


4.9
Врз основа на рецензии на 257
Паркер Д.
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Квалитет на печатење убиец!

пред 3 недели
Треј Вилсон
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Уживаше.

пред 1 месец
Керолин Нагел
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Квалитет, услуга, поддршка за корисници. Не можете да посакате ништо повеќе! Овие луѓе прават одлична работа!

пред 2 месеци
Џена
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Совршенство!

пред 2 месеци
Џена
Потврден сопственикПотврден сопственик
5 / 5

Не ми се верува колку е висок квалитетот, искрено. За малку ќе заплачев кога го отворив пакетот!

пред 2 месеци

Дополнителни информации

Тип на хартија

Сјајно, бисерно, свилено мат, мат со мек допир, необложено

Дебелина

, ,

Облик

Обична форма

Квантитет

100, 250, 500, 1000

Производство Време

Опис

Деловни картички - секој ги има, но колку луѓе навистина ги сакаат? Колку луѓе се вистински возбудени да ги делат своите деловни картички кога ќе се појави ситуацијата?

За жал, огромното мнозинство на луѓе фрлаат визит-картички што ги добиваат во првите неколку дена, и не е тешко да се види зошто. Премногу често, визит-картичките се само беспрекорни правоаголници полни со информации за контакт, но немаат личност.

Среќно, Print Peppermint има решение да ве извлече од досадната рутина на визит-картичката. Се вика Die Cutting, и штом еднаш дознаете за тоа, никогаш повеќе нема да гледате на деловни картички на ист начин.

Кои се визит-картичките?

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет
Image Извор: https://creativemarket.com/Graphicsegg/2272404-Coffee-Shop-Round-Business-Card

Едноставно кажано, обичај деловни картички со мраз, се оние што се специјално исечени во необична форма. Ова не значи само дека тие се квадрати или кругови наместо правоаголници - тие можат да се исечат буквално на која било форма што можете да си ја замислите.

Некои особено сложени форми бараат ласерско сечење, но тоа не е проблем. Која форма најдобро одговара на вас и на вашата деловна активност, може да се постигне со пресечена визит-карта.

Дали картичките за умре треба да бидат отпечатени на тенок хартија?

писмо-деловни картички

Можеби ќе замислите дека за да добиете многу прецизно сечење на обликот, треба да се користи извонредно тенка хартија (што ќе резултира со исклучително тенка визит-карта). На крајот на краиштата, сите имаа фрустрирачко искуство кога се обидоа да исечат снегулки од густа хартија. Сепак, ова не е случај со сечење.

Бидејќи нашиот систем за сечење на матрици е многу софистициран, вие не мора да правите компромис за посакуваната дебелина кога ќе се одлучите за овие супер прилагодени картички. Всушност, можете да изберете помеѓу 18 и 32 точки со дебелина за да имате картичка што навистина одговара на вас и на вашите потреби.

Може ли картичките за умирање да бидат отпечатени од обете страни?

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет
Image Извор: https://creativemarket.com/Marvels/190260-Die-Cut-Business-Card

Прилагодените деловни картички со мраз се многу точно како и секоја друга визит-картичка, само многу покул. Значи, да - можете да печатите и на предниот и на задниот дел на деловната картичка. Ова ги прави опциите за дизајнирање особено широки, бидејќи можете да направите предниот дел од картичката да изгледа како предметот што сте го исекле за да личи, и да ги ставите вашите информации за контакт на задната страна.

Кога сериозно размислувате за сопствена визит картичка, ќе видите дека нема ограничување за тоа Print Peppermint може да создава. Од каубојски чизми и намалување на лого до „продадени“ ознаки, навистина нема што да не можеме да сториме кога станува збор за овие прилагодени картички.

Дали картичките за „Die Cut Cut“ се екстремно скапи?

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет
Почнувајќи од 159 $ за 500 картички

Доволно изненадувачки, обичајните деловни картички, не се толку скапи како што би замислиле. Ова е особено точно кога ќе го земете предвид фактот дека можете да се консултирате со некој од нашите дизајнери за време на процесот на поставување без дополнителни трошоци.

Плус, мора да земете фактор во одредени непарични придобивки од прилагодената картичка за режење. Ако многу поголем број луѓе висат на вашата визит-картичка, зарем тоа не вреди за поголем трошок? Тешко е да се постави вредност на препознавањето на брендот и врвната свест за умот, но секако е повеќе од тоа што чини да се купат обични деловни картички со мраз.

Нема концепт премногу комплициран за Print Peppermint за да се справиме, затоа удрете не со вашите најкреативни идеи за сопствени визит-картички и ние ќе испорачаме беспрекорно Без оглед колку е комплексна вашата идеја за мртва површина, ние сме повеќе од задоволни што ќе ја оживееме за вас.

Визит-картичките со исечени матрици се печатат во целосна боја во процес на 4 бои на двете страни (освен ако не е поинаку наведено). Овие картички се достапни во дебелини кои се движат од 18pt до 80pt. Можеме да ја исечеме секоја прилагодена форма што можете да ја замислите, па дури и да понудиме ласерско сечење за посложени дизајни. Ако ви треба помош околу дизајнот или правилното поставување на вашата датотека, нашите дизајнери со задоволство ќе ви помогнат да ги креирате вашите датотеки без трошоци. Исто така види: Пластични картички исечете ги, Исечете метални картички, Умрете ги дрвените картички

Провери го! Во оваа споредба, ние се соочивме со главите против големите момчиња Фикстефото.

Бизнис картички Die Cut - ресурси

Нашите конкуренти за деловни картички Die Cut:

7 прегледува Укинување на бизнис картички

5.0
Врз основа на рецензии на 7
5 ѕвезда
100
100%
4 ѕвезда
0%
3 ѕвезда
0%
2 ѕвезда
0%
1 ѕвезда
0%
 1. Секогаш најквалитетни работни места од Print Peppermint!

  (1) (0)
 2. Изгледаат фантастично! Ви благодариме за консултацијата.

  (1) (0)
 3. Не можев да побарам повеќе. Многу задоволен

  (1) (0)
 4. НЕВЕРОЈАТНА РАБОТА

  (0) (0)
 5. Одлично дело! Навистина како деловните картички што се намалуваат!

  (0) (0)
 6. Неверојатна работа! Топ Квалитет!! Одам кај печатари за картички !!

  (0) (0)
 7. Квалитетот на печатење и хартија се одлични.

  (0) (0)
Додадете преглед

Откажи

Поставете ги вашите датотеки со следните спецификации:

 • Крвари: сите датотеки мора да имаат крварење од 1/8 инчи на секоја страна
 • Безбедна област: чувајте го целиот критички текст и уметнички дела во внатрешноста на облогата
 • Бои: доставете ги вашите датотеки во режим на боја CMYK ако печатите процес во 4 бои
 • Бои: доставете ги вашите датотеки со точни Pantone (U или C) боите избрани во датотеката.
 • резолуција: 300 dpi
 • Фонтови: фонтовите мора да се претворат во криви/контури
 • Транспаренси: израмнете ги сите проѕири
 • Видови датотеки: Претпочитано: PDF, EPS | Прифатено е и: TIFF или JPEG
 • Профил на ICC: Јапонија обложена 2001 година

Превземи: Уметнички водичи PDF

Земете примерок пакет!

Почувствувајте ги нашите трудови, видете го нашиот квалитет

Галерија за инспирација

Интересни написи поврзани со визит-картичките на Die Cut

Ви треба инспирација? Проверете го нашиот блог за дизајн каде се занимаваме со секакви теми, од тоа што значи да се биде претприемач до нови и возбудливи дизајнерски трендови во светот на печатењето.

Најдете ја вашата инспирација >

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Сè што треба да знаете за бизнис картичките за Die Cut

Деловни картички - секој ги има, но колку луѓе навистина ги сакаат? Колку луѓе се вистински возбудени да ги делат своите деловни картички кога ќе се појави ситуацијата? За жал, огромното мнозинство на луѓе ги фрлаат деловните картички што ги добиваат во текот на првите неколку дена и не е тешко да се открие зошто. Премногу често, деловно Прочитај повеќе

ласерски умре

Стрип-инспирирани Ласер деловни картички кои се инспирирани од Lazer: SexAndMonsters.com

Денешното распаѓање на визит-картата ви го донесе SEXANDMONSTERS.COM „Сексот и монтерите“ навистина звучи возбудливо, нели? Нивниот дел од најчесто поставуваните прашања ја раскажува нивната приказна: Прочитај повеќе

палептрофија антилопа

Умирајте скулптури на животни со PaperTrophy.com

Здраво дечки! Остин овде, креативен директор во Print Peppermint. Неодамна купив неколку неверојатни скулптури од животински мразови од берлинската компанија за дизајн papertrophy.com Иако малку скапи, мислев дека ќе бидат совршени парчиња за фокус за украсување на спалните соби на моите деца. Собранието траеше околу 4 часа преклопување и лепење и бараше повеќе напор Прочитај повеќе

Печатете го најдобриот% наслов% на Интернет

Виртуелна картичка во форма на гитара во форма на прилагодена умира

Посебна визит-карта во форма на гитара Понекогаш добиваме проект во кој навистина ни овозможува да ги свиткаме мускулите. Внесете Ебензер, сопствената Мисисипи, Бен Критатен, Визит-карта во форма на гитара, во форма на гитара. 28-та свилена мат и украсена со ладна фолија! Овој обичен рез е во форма на глава на Прочитај повеќе

Die Cut визит-картички Најчесто поставувани прашања

Дали нудите ласерско сечење?

Да, ние нудиме услуги за сечење со ласерски матрици. Исто така познато како дигитално сечење со матрици, ласерското сечење со матрици вклучува ласери со голема моќност кои испаруваат, горат или сечат дизајн од кој било даден материјал. Во споредба со традиционалните техники, ласерското сечење нуди поголема прецизност и брзина. Можете да креирате уникатни форми користејќи кој било материјал што ќе ви текне. Дури и кога користите мали и тесни материјали за вашите проекти за печатење, можете да очекувате дека ласерите ќе испорачаат одлично ниво на детали за сечење. Благодарение на системите за ласерско сечење, ние сме во состојба да им обезбедиме на клиентите производи со висок квалитет по пристапна цена.

Како можам да поставам уметнички дела за производ што умре?

Пронајдете добра програма за дизајн на вектори, како што е Adobe InDesign или Illustrator за да креирате датотека со маски за вашите проекти со пресеци. Еве како можете да подготвите уметнички дела за сечење: Чекор 1: Започнете нов проект за дизајн. За да поставите датотека за печатење за сечење со матрица, вашиот дизајн мора да биде направен во режим CMYK и со 300 dpi. Што се однесува до големината, сè зависи од вас. Чекор 2: Направете црна линија околу вашето уметничко дело. Направете дупликат од целиот ваш дизајн и поставете го директно над постоечкиот. Мора да ги споите сите… Прочитај повеќе

Што е подот, како сечило на слој и како се поставува?

Сечењето со матрица се однесува на уметноста на сечење прилагодени или однапред дефинирани форми од хартија од карти или флаер. Повеќеслојното сечење со матрица го повторува овој процес користејќи друга картичка за да му даде на дизајнот на печатењето поголема длабочина и димензија. За да го поставите секој слој на повеќеслојно сечење со матрица, треба да креирате PDF-датотека со маска за исечени матрици. Користете само индустриски стандардни програми како што се Adobe InDesign и Illustrator да создадат уметност базирана на вектор. Еве како можете да креирате датотека со маска: Чекор 1: Започнете да го правите вашиот дизајн на цврста бела позадина. Нашите шаблони подготвени за печатење можат да ви помогнат да започнете. Чекор 2:… Прочитај повеќе

Какви облици на визит-картички ви нудат?

Нудиме 7 стандардни облици на визит-картички. Ние, исто така, можеме да работиме прилагодено ако повеќе сакате вашата визит-карта да се истакне отколку да се вклопите во купот картички што вашите потенцијални клиенти ги носат дома после конференција. Со нашата услуга за сечење матрици, можете да ја претворите секоја форма што можете да ја замислите во реалност. Еве ги сите ваши опции: американски стандард: 3.5”x2.0” квадрат: 2.5”x2.5” Мини: 1.5”x3.5” Европски: 2.125”x3.375” Заоблен агол: 2”x2” или 2.5” 2.5” преклопени: 3.5”x4” или 2”x7” Круг: кругови со дијаметар од 2” или 2.5” Овални: 2”x3.5” Сечење со матрица. Секоја прилагодена форма

Кои стандардни форми ви нудат за магнетни деловни картички?

Print PeppermintМагнетните визит-картички во целосна боја доаѓаат во три основни форми: стандардна, заоблена и овална. Ако сакате да ја истакнете вашата компанија, ние исто така можеме да ви помогнеме да креирате единствена картичка преку нашиот магнетен градител со прилагодена форма. Нудиме и неверојатни визит-картички во форма на квадрат кои секако ќе го направат вашиот бренд незаборавен. Стандардна големина 2 x 3.5 инчи, стандардната големина е визит-картичка во форма на правоаголна форма. Магнетниот материјал е дебел 17-pt. Тој е флексибилен, но издржлив. Што се однесува до неговата фасада, таа се одликува со водоотпорна залиха, обложена со сјајна УВ завршница. Заоблениот исто така… Прочитај повеќе

Што е: Умирај?

Писма, дизајни и исечоци во металот што се користи за втиснување, печат. Умрењето е исто така друга алтернатива.

Што е: Сечење на умирање?

За сечење хартија или табла, умирачки за жени и мажи помагаат да се постигне тоа во која било форма.

Печатете преку Интернет Најдобри визит картички со режа, со холографска фолија и визит-картички со втиснување деловни картички
Укинување на бизнис картички
149.00$ - 399.00$