Si të zhvilloni (dhe të ruani) tonin e zërit të markës suaj

duke ruajtur zërin tuaj

Krijimi i një tonin zëri të markës është i rëndësishëm për çdo strategji marketingu biznesi. Ruajtja e një zëri të qëndrueshëm të markës ndihmon për të komunikuar më shumë për biznesin tuaj me audiencën tuaj. Përveç kësaj, i bën ata të lidhen lehtësisht me biznesin tuaj, duke e bërë atë një përbërës të dobishëm për ndërtimin e një biznesi të suksesshëm. Këtu është një udhëzues hap pas hapi se si të… Lexo më shumë

5 mjetet kryesore në internet për shndërrimin e fotografive në skedarë teksti

Mjetet OCR në internet janë një shtesë e jashtëzakonshme për arsenalin e çdo shkrimtari sot. Pra, si dhe cilat duhet të përdorin në 2022? Shndërrimi i fotove në tekste të redaktueshme është një shtesë e jashtëzakonshme për çdo biznes apo rezervë shkrimtari. Këto mjete mund ta bëjnë jetën më të lehtë duke i kthyer imazhet në tekste të redaktueshme për përdorime të ardhshme dhe më shumë. Sipas… Lexo më shumë

10 këshilla për të bërë video me pamje profesionale për fillestarët

kapja e ekranit të redaktimit të videos

Imazh: histori nëpërmjet Freepik Sipas një studimi, përmbajtja video përbën 82% të trafikut të internetit këtë vit. Kjo do të thotë që shumëve u pëlqen të shikojnë video kur shfletojnë internetin dhe gjejnë informacione të reja. Por pse i pëlqejnë kaq shumë videot? Videot janë më të aksesueshme sepse përdoruesit mund ta ndajnë përmbajtjen lehtësisht në majë të gishtave të tyre. … Lexo më shumë

Krijimi i printimeve dixhitale që mahnitin audiencën tuaj

Burimi:https://artisanhd.com/blog/professional-printing/uploading-online-digital-art/ Një nga hapat më të mëdhenj në karrierën e një artisti dixhital është zhvendosja e artit tuaj nga ekrani në shtëpitë e fansave që ju duan. . Lejimi i artit tuaj të krijuar në mënyrë dixhitale të lulëzojë si printime me cilësi të lartë është një mënyrë fantastike jo vetëm për të ulur barrën e krijimit të artit të ri, por edhe për të lejuar… Lexo më shumë

Ku mund të mësoni SEO falas në internet në 2022?

SEO mbetet mbret kur bëhet fjalë për zhvillimin e një marke ueb. Taktikat e optimizimit të motorëve të kërkimit mund t'ju ndihmojnë të fitoni trafik dhe më shumë shitje. Jo gjithmonë duhet të shpenzoni mijëra dollarë për të ndërtuar aftësitë tuaja SEO. Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të mësoni SEO falas në 2022. Forumet Është e dobishme të mësoni SEO ... Lexo më shumë

Peppermint + Bashkëpunim tutorial për fotografimin e produktit Botvidsson

A keni menduar ndonjëherë se si të fotografoni objekte të vogla letre dhe të kapni teksturën dhe detajet? Epo… Heroi ynë i fotografisë së produktit Martin Botvidsson bëri një tutorial se si të fotografoni objekte të vogla letre, si kartëvizitat e reja të shtypshkronjës që sapo printuam për të. Nëse jeni një fotograf aspirues, bëjini vetes një nder dhe kontrolloni këtë djalë… Lexo më shumë

Ja çfarë duhet të dini për Fletimin si projektues

https://lh5.googleusercontent.com/l4QK5nWqu3jKUcy326jz-Lr7MfS9rJRdjwKnkL2edE-yR8NZMdwm6-vpw8GhW7hG-TcEGBKbYrrCMVnijVcxSGKrrQMQ1OmzSXb-sSbadVKIAk0pW7mrn0GahyWtF_E8R01nWrTK

Dizajnerët grafikë duhet të krijojnë dizajne për shumë qëllime, nga një logo e vogël te një dizajn baneri dhe gjithçka në mes. Veshja me fletë gjithashtu ka nevojë për një dizajn dhe kështu një projektues. Por dizenjimi i kësaj vepre arti nuk është i njëjtë me dizajnimin normal. Ka disa gjëra për të cilat duhet të kujdeseni gjatë dizajnimit dhe… Lexo më shumë

Bëhuni një dizajner grafik profesionist - udhërrëfyesi që duhet ndjekur

Dizajni grafik modern është më shumë sesa thjesht vizatim me mjete të ndryshme softuerike. Ai po krijon imazhe të reja të formave, linjave, ngjyrave dhe fjalëve për të shprehur idetë. Ju do të gjeni krijime të tilla kudo, pasi imazhet vizuale na dorëzojnë për të dhënë informacionin dhe për të ngjallur emocione. Pasi perceptimi vizual i botës është gjëja më thelbësore… Lexo më shumë

13 Frymëzimi i dizajnit të aplikacioneve celulare për dizajnerët UI/UX

https://miro.medium.com/max/700/0*LrWWTC_A9IV-ZMNX.png

Çfarë është një dizajn i aplikacionit celular? Aplikacionet celulare janë shumë të kërkuara për shkak të rritjes së numrit të përdoruesve të smartfonëve. Bizneset po ndërtojnë praninë e tyre në internet përmes ndërtimit të aplikacioneve celulare pa të meta. Krijimi i një aplikacioni celular është thelbësor, por për ta bërë atë të përshtatshëm për përdoruesit, duhet të keni një dizajn të jashtëzakonshëm aplikacioni celular. Dizajni është një… Lexo më shumë

3 kartat e biznesit të Steve Jobs u shitën për 10,050 dollarë në ankand

Në vitin 2015, një shkollë private në Kaliforni e quajtur “The Marin School”, vendosi 3 kartëvizita të CEO të Apple në një ankand online. Oferta fillestare ishte 600 dollarë, e cila shpejt u rrit në 10,050 dollarë. Burimi Shkolla konfirmoi Tim Knowles, CEO i Stacks (një kompani që ofron një aplikacion iPhone për ndarjen e kartave të biznesit) si… Lexo më shumë

Stampimi me fletë ari vs Pantone Bojëra metalike kundër letrës me fletë metalike vs fletë metalike të ftohtë kundër Scodix

Mësoni se si të shtoni fletë ari në kartat tuaja të biznesit, ftesat e dasmave dhe ngjitësit si një dizajner grafik profesionist! Austin, nga Print Peppermint, krahason 6 nga mënyrat më të mira për të shtuar fletë ari në printimet tuaja, duke përfshirë: stampimin me fletë të nxehtë vs PantoneBojë metalike vs fletë e brendshme vs fletë metalike Scodix vs letra me fletë metalike vs… Lexo më shumë

10 këshilla për dizajnin e letrës për ta çuar markën tuaj në nivelin tjetër

C:\Users\Techstirr\Downloads\At-Work-Hero.jpg

Mes gjithë zhurmës dixhitale, media e shkruar ende nuk e ka humbur hijeshinë e saj. Letra është vendi ku shpalosen idetë dhe tregohet historia e markës suaj. Ju ende shkëmbeni kartëvizita kur takoni dikë të ri, apo jo? Plus, asgjë nuk mund ta mposht atmosferën e leximit të një reviste me kafe pranë. Gazetat janë ende fillimi… Lexo më shumë

Trendet e teknologjisë në internet për printim 2022

Web to Print po sheh rritje masive. Kjo teknologji po ndihmon bizneset e printimit për të krijuar mundësi të rëndësishme në botën online. Pa nevojën për procesin tradicional dhe kompleks të zhvillimit të një faqe interneti, bizneset mund të përdorin Web to Print Stores për të lançuar dyqanin e tyre. Këto dyqane të gatshme vijnë me të gjitha tiparet thelbësore të bizneseve… Lexo më shumë

A duhet të keni një diplomë kolegji për të qenë një stilist?

Burimi i imazhit: jobiano.com A ju duhet të keni një diplomë kolegji për të qenë një stilist? Dizajnerët grafikë marrin një rol shumë të madh në botën dixhitale, sepse ata krijojnë pamje të mahnitshme që shihen çdo ditë, çdo minutë, në të gjithë botën. Këta njerëz krijojnë argëtim, reklama, lajme dhe veçori në të gjitha format, duke përfshirë të shtypura dhe… Lexo më shumë

Na gjeni në social

Bashkohuni për Këshilla Dizajni dhe Zbritje Speciale

Ju lutemi shkruani një numër nga 1010.
Çfarë është 6 + 4?
Kjo fushë është për qëllime validation dhe duhet të lihet e pandryshuar.