Kartat e biznesit me shkëlqim UV

69.00$ - 149.00$

 • Njoftime me pika UV në 1 ose 2 Anët
 • Mat 16 pt ose mat mëndafshi 18 pt
 • Shtoni qoshe të rrumbullakëta
Qartë

Punësoni ekipin tonë për të krijuar dizajnin tuaj.

-

Keni nevojë për më shumë veçori?

Provoni tonën Konfiguruesi i personalizuar i kartës >

Informacion shtesë

Formë

, , ,

Lloji i letrës

,

Këndet

,

Shkëlqim vendesh

,

sasi

,

Trashësia

Prodhimi Koha

Përshkrim

Cilat janë Kartat e Biznesit Spot UV?

Pavarësisht nëse jeni të vetëdijshëm për këtë apo jo, ju padyshim keni trajtuar një kartëvizitë që paraqiste një larje të plotë të veshjeve me shkëlqim UV. Kjo është për shkak se kartat e biznesit me shkëlqim të lartë UV janë lloji më i zakonshëm i kartave që prodhohen në botë.

Vend uv, siç mund ta keni menduar, do të thotë që veshja UV zbatohet vetëm në zona të caktuara ose "pika" në kartën e biznesit. Kjo zakonisht përdoret për të krijuar një kontrast vizual dhe të prekshëm të dëshirueshëm midis shkëlqimit dhe mjediseve mat ose të veshura.

Kur dorëzoni një porosi spoti për kartën e biznesit UV, ju ose krijuesi juaj grafik duhet të siguroni atë që ne e quajmë "maskë spoti" së bashku me skedarin tuaj të rregullt të shtypjes CMYK.

Skedari i maskës me njolla është thjesht një PDF bardh e zi, ku çdo gjë që tregohet në të zezë kryesore (100% K) do të veshet me UV dhe gjithçka që tregohet në të bardhë nuk do të bëhet. Ka kuptim? Nëse jo, ju lutemi shikoni skedën e përgatitjes së skedarit.

Meqenëse "spot uv" do të thotë të aplikoni shkëlqim të pastër në pika të caktuara në kartelë, pjesa bazë duhet të ketë një fund mat, në mënyrë që të krijojë atë kontrast të bukur për të cilin njihet kjo përfundim.

Nëse karta ishte tashmë e veshur plotësisht me shkëlqim, trajtimi në vend do të ishte i pakuptimtë.

Pyetjet e shpeshta UV

Shembuj të përdorimit: Në videon e përshkruar më sipër, spot UV është përdorur për të krijuar një model të përsëritur të sfondit që siguron vetëm thellësinë e duhur për të bërë logon të hidhet menjëherë nga karta. Përdorime të tjera mund të përfshijnë përdorimin e spotit UV për të nënvizuar një logo ose emër të punonjësve.

Shpesh, dizajni i mirë ka të bëjë me krijimin e kontrastit, ka të bëjë me udhëzimin e syve të shikuesit tuaj dhe tregimin e një historie bindëse duke kombinuar forma, foto, ngjyra dhe tipografi.

Kartat e biznesit Spot UV janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për bizneset që dëshirojnë të krijojnë vërtet theks vizual. UV UV gjithashtu shërben për të krijuar një kontrast strukturor ose prekës gjithashtu.

Kur perspektiva juaj kalon gishtin mbi kartën tuaj për herë të parë, ndjesia e ndryshueshme e stokut të butë të sheshtë mat dhe shkëlqimi i shkëlqimit UV do t'i bëjë ata të dinë se ju jeni dikush që i kushton vëmendje detajeve.

Burimet e Kartave të Biznesit Spot UV:

Nëse jeni duke kërkuar për më shumë informacion se si të përdorni UV spot në mënyrë krijuese me modelin tuaj të ri të kartës së biznesit, shikoni lidhjet / artikujt më poshtë:

3 konkurrentët tanë kryesorë për këtë produkt

Ne jemi aq të sigurt në cilësinë dhe raportin e çmimeve të produkteve tona, saqë ju kemi kursyer kohën e hulumtimit të ofertave të tjera.

Vlerësim Kartat e biznesit me shkëlqim UV

5.0
5.00 nga 5
Bazuar në rishikimet 5
5 yll
100
100%
4 yll
0%
3 yll
0%
2 yll
0%
1 yll
0%
 1. 5 nga 5

  Mark Kaman (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Print Peppermint vazhdimisht ofron një përmbledhje të shkëlqyeshme grafike dhe shërbim të mirë për klientët.

  (1) (0)
 2. 5 nga 5

  Jason Sigman (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Porosia ishte e mbushur plot dhe duket e mrekullueshme!!

  (0) (0)
 3. 5 nga 5

  Xhoi L. (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Kartoni doli shkëlqyeshëm! Të gjithë i duan!

  (0) (0)
 4. 5 nga 5

  Anonim (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Cilësi e bukur dhe për një çmim të shkëlqyeshëm. Procesi i porositjes është pak i rëndë por ne jemi gjithmonë të kënaqur me produktin.

  (0) (0)
 5. 5 nga 5

  Shauna (Pronar verifikuar) -

  Kur klientët e mi kishin nevojë të porositnin më shumë karta biznesi, unë e dija se doja t'i bindja ata të provonin Print Peppermint. I kisha përdorur për një kohë me klientët e tjerë dhe isha gjithmonë i kënaqur me produktin përfundimtar. Meqenëse ky klient ishte me një buxhet të ngushtë, unë desha të shoh ndryshimin midis kostos Print Peppermint dhe Vistaprint (ndërmarrja që ata përdorën për kartat e tyre të fundit). Me zbritjen e re të klientit, ne morëm Print Peppermint karta për më pak sesa ato që do të kishim paguar në Vistaprint. Dhe më lejoni të them vetëm, produkti është shumë më i mirë dhe klientët ishin ekstazë. Në rast se dikush po mendon, nuk është vetëm produkti që është i mahnitshëm, por njerëzit që punojnë atje dhe shërbimi ndaj klientit është TOP NOTCH.

  (0) (0)
Jep një vlerësim

anuloj

Vlerësimet e verifikuara të klientëve

Lisa C
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Unë kisha karta të personalizuara për klientin tim dhe ai është TH...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

Ditë më parë 1
Anonim
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Nuk do të printoj askund tjetër!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Anonim
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Çdo projekt që kam printuar përmes Print Peppe...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Anonim
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Unë jam gjithmonë aq i impresionuar me cilësinë! 10/10 r...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Anonim
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

shërbimi ndaj klientit ishte i fortë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 4
Fabiola
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Erdhi ekzekutimi i dizajnit që kisha në mendje ...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 4
Anonim
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Etiketat perfekte i duan ata!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

Muaj më parë 1
Anonim
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
I dua të gjitha mostrat. Më tregoi një vallë të madhe...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

Muaj më parë 1
Anonim
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
I dua të gjitha mostrat. Më tregoi një vallë të madhe...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

Muaj më parë 1
Anonim
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
I dua të gjitha mostrat. Më tregoi një vallë të madhe...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

Muaj më parë 1
ahmad torabi
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Paketë e bukur e mostrave :)

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

Muaj më parë 1
Jason Sigman
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Porosia ishte e mbushur plot dhe duket e mrekullueshme!!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë
spot karta biznesi
Kartat e biznesit me shkëlqim UV
69.00$ - 149.00$