Kartat e biznesit të mëndafshta

69.00$ - 139.00$

 • Laminimi luksoz i matit
 • I qëndrueshëm ndaj ujit dhe i qëndrueshëm
 • Zvogëlimi i skajeve të përkryera të pastra
Qartë

Punësoni ekipin tonë për të krijuar dizajnin tuaj.

-

Keni nevojë për më shumë veçori?

Provoni tonën Konfiguruesi i personalizuar i kartës >

Informacion shtesë

Formë

, ,

Lloji i letrës

Këndet

,

sasi

, , ,

Kthesa

2-4 ditë pune

Trashësia

Prodhimi Koha

Përshkrim

Rreth Kartave të Biznesit të Laminuara të Mëndafshta

Dizajnerët grafikë dhe klientët njëkohësisht zgjedhin karta biznesi mëndafshi për një larmi arsyesh. Ne besojmë se cilësitë më të dobishme të metodës së prodhimit të kartave të mëndafshta janë si më poshtë:

Mëndafshi… një përvojë prekëse

Kur një perspektivë mban një kartë mëndafshi në duart e tyre, sa më shpejt që ata i mbajnë gishtat nëpër rezervë ata menjëherë e dinë se ka diçka ndryshe në lidhje me këtë kartë. Sipërfaqja e butë e butë, e ftohtë për prekjen jep një përshtypje të menjëhershme të luksit dhe tërheqjes së nivelit të lartë.

Ngjyra Matjike e Mëndafshit Dallues

Shumë fotografë kërkojnë posaçërisht petëzimin e mëndafshtit për efektin e dëshiruar që ka në fotot e tyre dhe ngjyrat e dizajnit të tyre. Effectshtë efekti zbutës ose zbutës mund të krahasohet me aplikimin e një filtri shumë të hollë në Instagram.

Mëndafshi shton trashësinë dhe qëndrueshmërinë

Stoku ynë standard i mbulimit prej 16 pt është mjaft i konsiderueshëm, por pas aplikimit të petëzimit të mëndafshit trashësia rritet në 18 pt. Ku janë kartat standarde do të fillojnë të rrudhen kur palosen, për shkak të stokut të trashë të letrës, me mëndafshi kartat tani do të jenë shumë të lakueshme, fleksibël dhe deri diku do të rikthehen përsëri në formë.

Mëndafshi jep Edges Perfect

Kartat e shtypura me mbulim të rëndë ose të ngurtë të bojës, veçanërisht ngjyrat e errëta si e zezë dhe blu, në fundin tonë standard mat 16pt mund të tregojnë copëza të copëtuara nga buza e kartave pas prerjes. Zgjedhja e mëndafshit është mënyra më e mirë për të shmangur skajet e copëtuara plotësisht. Fijet e stokut të kartelave janë sanduiç midis dy shtresave të petëzuar, dhe kur shkurtohen, petëzimi do të ruajë integritetin e stokut duke parandaluar çdo fërkim në skajet.

Kontrast mahnitës me Spot UV

Një nga kombinimet më të njohura të prodhimit (veçanërisht me klientët tanë të dizajnit grafik) është që të përdorni petëzimin e mëndafshit në lidhje me spot UV. Megjithëse përdorimi i pikës UV në stokun tonë standard prej 16 mat, krijon një kontrast të bukur vizual dhe prekës, duke shtuar shtresën e mëndafshit e bën atë kontrast edhe më dramatik pasi perspektiva juaj drejton gishtin mbi zonat e lëmuara të shkëlqyera të matit dhe shkëlqimit të kartës suaj.

Vlerësime

0.0
0 nga 5
Bazuar në rishikimet 6
5 yll
100
100%
4 yll
0%
3 yll
0%
2 yll
0%
1 yll
0%
 1. 5 nga 5

  Abigail Baldwin Coyne (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Të dua Print Peppermint!

  (0) (0)
 2. 5 nga 5

  Anonim (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  cilësi e shkëlqyeshme

  (0) (0)
 3. 5 nga 5

  Chris H. (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Kjo është hera e dytë që kam porositur karta biznesi Print PeppermintMe Cilësia e këtyre kartave të biznesit është vërtet e madhe. Komunikimi dhe mbështetja ndaj klientit është e mirë dhe nuk kam asnjë ankesë me blerjet e mia deri më tani. Unë definitivisht porosis më shumë karta biznesi nga Print Peppermint së shpejti.

  (0) (0)
 4. 5 nga 5

  Anonim (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Gjithmonë shërbim i shkëlqyeshëm ndaj klientit dhe produkte me cilësi të lartë!

  (0) (0)
 5. 5 nga 5

  Cindy Fazio (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Kartat e biznesit me petë argjendi dhe veshja UV ishin pikërisht ato që donim. Klienti ynë ishte jashtëzakonisht i lumtur. Peppermint Shtypi bën punë me cilësi të lartë !!

  (0) (0)
 6. 5 nga 5

  Zent (Pronar verifikuar) -

  Shërbim dhe shpejtësi e shkëlqyeshme. Rekomandoni shumë.

  (0) (0)
Jep një vlerësim

anuloj

Vlerësimet e verifikuara të klientëve

Qepje Stubbz
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e lartë dhe përshtatje e shkëlqyer e ngjyrave

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

1 javë më parë
Caroline Boyk
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Duke punuar me Print Peppermint është gjithmonë një gjë e tillë...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

1 javë më parë
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Produkt i mrekullueshëm!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Zgjedhje e mahnitshme!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Bukur!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e madhe dhe çmime të shkëlqyera gjithashtu.

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Porosit për herë të parë dhe jam shumë i impresionuar!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
Lavdi
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Shërbim shumë i dobishëm dhe i përgjegjshëm ndaj klientit; ata...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Më pëlqeu holografia!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Petë e përputhshme nga buza në pjesën e përparme ishte e qetë dhe ...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Shtesë fantastike - dolën fantastike.

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e madhe!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
karta biznesi mëndafshi
Kartat e biznesit të mëndafshta
69.00$ - 139.00$