Kartat e biznesit

Lëreni kartën tuaj të flasë me shumë përfundime të veçanta krijuese, letra premium dhe metoda të printimit luksoz.

Bleni kartat e biznesit sipas madhësisë dhe formës

Shkoni për një drejtkëndësh standard klasik ose bëhuni të egër me prerjen e personalizuar dhe forma dhe madhësi të tjera argëtuese.

Bleni kartat e biznesit me letër

Bëhuni ndryshe me përzgjedhjen tonë të kuruar me përpikëri të letrave dhe materialeve premium si: të trasha, me shtresa, me prekje të butë, plastikë, dru, metal dhe më shumë!

Provoni konfiguruesin tonë të personalizuar të kartave të biznesit!

Ndërtoni kartat e biznesit të ëndrrave tuaja! Përshtatja e gjithçkaje!

 1. Zgjidhni formën tuaj
 2. Zgjidhni letrën tuaj
 3. Shtoni përfundimet tuaja

Bëjeni biznesin tuaj të dallohet me Print PeppermintShërbimet e Printimit të Kartave të Biznesit

Po kërkoni printim të kartave të biznesit? Print Peppermint është në shërbimin tuaj! Shërbimet tona të aksesueshme dhe cilësore të printimit janë këtu për të mbështetur të gjithë pronarët e bizneseve që t'i japin një prekje profesionale imazhit të tyre dhe të marrin një kartëvizitë që i përfaqëson ata vërtet.

Print Peppermint ofron shërbime gjithëpërfshirëse printimi që synojnë të mbështesin pronarët e bizneseve dhe sipërmarrësit me gjithçka që u nevojitet.

Ne kemi qenë në biznes që nga viti 2010 dhe me kalimin e viteve kemi krijuar një reputacion të fortë për shërbime cilësore dhe të besueshme të printimit të kartave të biznesit që mund t'i përdorni në çdo kohë. Shërbimet tona janë këtu për t'ju frymëzuar, për t'ju ndihmuar të çoni idenë tuaj të përafërt në nivelin tjetër, ose thjesht t'ju ndihmojnë të përdorni shërbimet cilësore të printimit për shabllonin aktual të kartës suaj të biznesit!

Ne ju inkurajojmë të shikoni përzgjedhjen tonë të modeleve të kartave të biznesit, ose për të na kontaktuar drejtpërdrejt për një kuotim personal mbi typorositni!

Kartat personale të biznesit: kujt i duhen ato?

Meqenëse është një botë dixhitale, mund të besoni se shumica e bizneseve kanë lëvizur nga kartëvizita tradicionale, por nuk është kështu. Kartat e biznesit kanë ende një rol të jashtëzakonshëm për të luajtur në peizazhin e sotëm.

Kur bëhet siç duhet, një kartëvizitë mund të ketë një efekt të mahnitshëm në biznesin tuaj të përgjithshëm, si p.sh.

 • Klientë ose partnerë potencialë mbresëlënës
 • Forcimi i imazhit dhe drejtimit të markës suaj
 • Ideale kur merrni pjesë në ngjarje
 • Ofroni një mënyrë të thjeshtë që njerëzit t'ju mbajnë mend dhe t'ju kontaktojnë
 • Veçoni veten nga konkurrenca dhe merrni më shumë shikueshmëri
 • Një mënyrë e përballueshme për të rrjetëzuar dhe promovuar biznesin tuaj
 • Ju ofrojnë një pamje më profesionale, madje edhe zyrtare, etj.

Si rezultat, të gjithë mund të përfitojnë nga printimi i kartave të biznesit! Pa marrë parasysh nëse jeni:

 • Pronar i një biznesi të madh, të mesëm apo edhe të vogël
 • Dikush që sapo ka filluar si sipërmarrës
 • Një profesionist i pavarur që kërkon t'i bëjë gjërat më zyrtare
 • Një konsulent ose përfaqësues i kompanisë që kërkon të lidhet lehtësisht me klientët e mundshëm

Dhe më shumë!

Pavarësisht nëse është një kartëvizitë klasike ose thjesht një kartë emri që u lejon njerëzve të dinë se si t'ju kontaktojnë lehtësisht, printimi i kartave të biznesit është ende një shërbim i rëndësishëm sot dhe do të jetë për një kohë të gjatë. Investimi në to nuk do të jetë kot!

Printimi i kartave të biznesit pranë meje?

Kërkimi i shërbimeve të printimit të kartave të biznesit do të japë shumë opsione, disa prej të cilave mund të jenë edhe afër zyrës ose shtëpisë tuaj.

Megjithatë, përpara se të zgjidhni një kompani printimi me tulla dhe llaç, shikoni disa nga përfitimet unike të ofruesve të shërbimit të printimit në internet si p.sh. Print Peppermint mund të ofrojë:

 • Çmime më të përballueshme – Meqenëse nuk kemi të njëjtat kosto të përgjithshme si kompanitë e printimit të tullave dhe llaçit, ne jemi në gjendje të ofrojmë shërbimet tona me tarifa shumë konkurruese, gjë që është një avantazh i madh për të gjithë klientët tanë. Kjo u lejon atyre të marrin numrin e saktë të kartave të biznesit që u nevojiten vërtet për të bërë një ndryshim, duke mos bërë kompromis në dizajn ose cilësi;
 • Komoditet - Mund të gjeni dizajnin tuaj të preferuar (ose të ngarkoni atë që tashmë e keni), të shtoni detajet dhe ta dërgoni porosinë në pak minuta, nga komoditeti i zyrës ose dhomës tuaj të ndenjes. Ne e kuptojmë se jeni të zënë dhe po përpiqeni të rritni biznesin tuaj, ndaj jemi siguruar që shërbimet tona të printimit të kartave të biznesit të jenë sa më të aksesueshme;
 • Zgjedhje e shkëlqyer në dizajne, letër, ngjyra dhe më shumë - Ne kemi vendosur të frymëzojmë të gjithë klientët tanë të mundshëm që të marrin kartën e biznesit të ëndrrave të tyre, kështu që edhe nëse nuk e dini se si duhet të duken kartat tuaja, përzgjedhja jonë e gjerë e modeleve mund t'ju ndihmojë të gjeni pak frymëzim. Për më tepër, të gjitha kartat mund të përshtaten sipas dëshirës tuaj, duke siguruar që rezultati përfundimtar të përmbushë gjithmonë pritshmëritë tuaja;
 • Porosit nga kudo - Nuk keni një shërbim printimi të kartave të biznesit pranë jush? Nuk ka rëndësi! Ju nuk keni nevojë të udhëtoni nga printimi i kartës suaj të biznesit Print Peppermint. Thjesht bëni porositë tuaja nga vendlindja juaj dhe ne do t'i dërgojmë kartat tuaja direkt në pragun tuaj;
 • Mbështetje e mahnitshme ndaj klientit - La Print Peppermint Ekipi i mbështetjes së klientit është gjithmonë i disponueshëm për t'iu përgjigjur pyetjeve tuaja, për t'ju ndihmuar të rregulloni saktë porosinë tuaj dhe për të ofruar mbështetje dhe udhëzime të ekspertëve të përshtatur për nevojat tuaja. Dizajnerët tanë, stafi i shtypshkronjës dhe menaxherët kanë zgjidhur mbi 170,000 bileta të mbështetjes së klientit midis tyre, kështu që mos hezitoni t'u drejtoheni sa herë që nevojitet!
 • Mostrat – A duhet të dini “ndjesinë” e kartës përpara se të angazhoheni? Ose uant për të marrë një ide më të mirë se si duken kartat në jetën reale? Pastaj zgjidhni tonën mostrat e kartave të biznesit dhe pranojkeni një grup të kuruar kartash të ndryshme. Kjo ju ndihmon të vlerësoni cilësinë e shërbimeve tona të printimit të kartave të biznesit dhe t'ju japë një ide më të mirë se cili stil, ngjyra apo edhe prekjet e fundit funksionojnë më mirë për vizionin tuaj të markës.

PeppermintShërbimet e printimit të kartave të biznesit janë përshtatur posaçërisht për të ndihmuar të gjithë të gjenerojnë karta mahnitëse me vështirësi minimale. Ju mund t'i personalizoni kartat sipas dëshirës tuaj dhe potencialisht të bëni porositë tuaja në vetëm pak minuta.

Nëse kjo tingëllon saktësisht si ajo që ju nevojitet, no, shikoni modelet tona unike dhe bëni porositë tuaja sot!

Modelet për kartat e biznesit: Ku të gjeni dizajne falas të kartave të biznesit

Modelet e kartave të biznesit mund të jenë mjaft të dobishëm kur jeni duke kërkuar frymëzim për kartat tuaja. Për fat të mirë, ka shumë vende të ndryshme ku mund të gjeni dizajne mahnitëse të kartave të biznesit në stile të ndryshme, paleta ngjyrash, shkronja, madje edhe stile printimi!

Dhe vendi i parë për të filluar është pikërisht këtu Print Peppermint faqe interneti! Aktualisht kemi më shumë se 40 opsione të krijuara nga dizajnerët tanë të kartave, të tilla si:

 • Qoshe të rrumbullakosura
 • UV Spot
 • Fletë metalike
 • UV e ngritur
 • Buzë e pikturuar
 • holographic
 • Pambuku ose liri

Dhe më shumë!

Print PeppermintPërzgjedhja e modeleve të kartave të biznesit me siguri do të frymëzojë çdo pronar biznesi ose sipërmarrës në përcaktimin e pamjes së markës së tyre, kështu që ju inkurajojmë të shfletoni katalogun tonë dhe të shihni se cili dizajn flet më shumë për ju!

Nga dizajnet moderne dhe minimaliste te ngjyrat e theksuara, fontet tërheqëse dhe stilet elegant të printimit, çdokush mund të gjejë përshtatjen e duhur për një kartëvizitë në dyqanin tonë.

Dhe nëse jeni të shqetësuar për përdorimin e një shablloni të krijuar tashmë, mos u shqetësoni: ne ofrojmë opsione të personalizimit të kartave që do t'ju ndihmojnë t'i përshtatni kartat e biznesit sipas nevojave tuaja specifike.

Përshtatja e kartës së biznesit

Print Peppermint ofron personalizimin e kartave të biznesit në mënyrë specifike sepse ne e kuptojmë se sa e rëndësishme është që një kartëvizitë t'ju përfaqësojë vërtet ju dhe atë që përfaqësoni.

Dhe kjo është e vështirë për t'u arritur me dizajne të përgatitura paraprakisht që ndjekin një stil specifik, prandaj kur blini karta biznesi në dyqanin tonë, mund të zgjidhni një sërë opsionesh personalizimi për t'i bërë me të vërtetë kartat tuajat:

 • Forma, të tilla si kartat standarde, katrore apo edhe mini
 • Qoshe të drejta ose të rrumbullakosura
 • Lloji i letrës, të tilla si pa veshur, mëndafsh, me shkëlqim dhe më shumë
 • Ngjyra petë

Dhe më shumë!

At Print Peppermint, ju mund të bëni vërtet një kartëvizitë që përfaqëson 100% ju dhe biznesin tuaj. Dhe nëse modelet tona të dizajnit nuk ju përshtaten, mos u shqetësoni – ne kemi opsione të tjera të shkëlqyera për t'ju ndihmuar të përdorni stilin dhe dizajnin që ju nevojitet vërtet!

Dizenjoni një kartë biznesi

Vizioni i ndërtues i kartave të biznesit premium është e lehtë mjet online që mund t'ju ndihmojë të krijoni një kartëvizitë krejt të re nga e para. Nëse keni ndonjë ide se si duhet të duken kartat, ose po kërkoni më shumë opsione, patjetër drejtohuni te ky ndërtues!

Thjesht vizitoni faqen dhe zgjidhni elementet që funksionojnë më mirë për vizionin tuaj:

 • Forma: Zgjidhni midis drejtkëndëshit, katrorit, rrethit, mini, apo edhe formave të personalizuara;
 • Trashësia dhe madhësia e letrës
 • Filtri i letrës: Zgjidhni ngjyrat dhe llojin e letrës për kartën tuaj të biznesit për të marrë pamjen dhe ndjesinë e saktë që dëshironi për kartat;
 • Prekje përfundimtare: Zgjidhni nga një larmi përfundimesh elegant, si p.sh. stampimi me fletë metalike, qoshet e rrumbullakosura, printimi i shtypshkronjës, palosja dhe më shumë!

Ndërtuesi ynë i kartave të biznesit për klientët jua bën të lehtë krijimin ose ngarkimin e dizajnit tuaj dhe marrjen e kartave tuaja të biznesit të personalizuar! Jo vetëm kaq, por nëse doni një mendim profesional për dizajnin tuaj, thjesht kontrolloni kutinë PRO Art Review në fund të faqes.

Kjo do t'ia dërgojë dizajnin tuaj drejtorit tonë të artit, i cili do ta shqyrtojë personalisht dhe do të japë rekomandime se si ta përmirësojë atë - nëse është e nevojshme. Ne nuk ngatërrohemi me perfeksionin!

Për më tepër, nëse keni nevojë për më shumë mbështetje për eksportin në dizajnimin e kartave tuaja, Print Peppers ofron shërbime të specializuara të dizajnit të kartave të biznesit me një kthesë të shpejtë dhe një mjet për kthimin e paravetë garantuar. Thjesht plotësoni këtë formular dhe na tregoni më shumë për vizionin tuaj, dhe ekipi krijues do të hartojë kartat e biznesit nga e para, bazuar në udhëzimet tuaja!

Si të bëni karta biznesi në shtëpi dhe falas

Ne e kuptojmë se ndërsa po përpiqeni të rritni biznesin tuaj, shumica e fondeve tuaja mund të shkojnë në operacionet dhe reklamat tuaja. Kjo është arsyeja pse ne gjithashtu u ofrojmë klientëve tanë mundësinë që të ngarkojnë kartat e tyre të biznesit në faqen tonë dhe t'i printojnë ato.

Në këtë mënyrë, ju në thelb paguani vetëm për shërbimet e printimit, dhe jo shërbimet e dizajnit. Nëse nuk keni ndonjë përvojë në dizajn, mos u shqetësoni: ka shumë burime në internet si Canva.com që ju lejojnë të krijoni lehtësisht dizajne mahnitëse.

Këtu janë disa përfitime të këtyre shërbimeve:

 • Ato ofrojnë shumë shabllone falas për kartat e biznesit dhe përpjekjet e tjera të marketingut (postimet e mediave sociale, logot, postera, etj.) që mund t'i përshtatni në lidhjen tuaj për ta bërë kartën të përshtatshme;
 • Mjetet janë intuitive dhe të lehta për t'u përdorur edhe nëse nuk keni përvojë në dizajn;
 • Punoni me një katalog fotografish, elementësh grafikë dhe shkronjash falas për t'i përshtatur kartat me vizionin tuaj të saktë
 • Krijoni dhe gjeneroni kartën tuaj të biznesit sipas dëshirës tuaj në pak minuta, falas!

Kur jeni të kënaqur me dizajnin tuaj, mundeni thjesht na dërgoni me email dizajnin tuaj dhe zgjidhni të gjitha prekjet përfundimtare, dhe ne do të kujdesemi për pjesën tjetër!

Depoja e Zyrës Kartat e Biznesit në të njëjtën ditë kundrejt Print Peppermint

Nëse jeni duke kërkuar për karta biznesi me çmim të lirë, kartat e depos së zyrës në të njëjtën ditë janë sigurisht një zgjedhje popullore.

Megjithatë, krijimi i kartës suaj të biznesit nuk është një vendim për të cilin duhet të nxitoni. Vetë karta është përfaqësuese e jush dhe e biznesit tuaj, që do të thotë se dizajni në mënyrë ideale duhet të flasë vërtetë me vlerat tuaja kryesore dhe drejtimin e markës.

Ndërsa ne nuk ofrojmë printim të kartave të biznesit në të njëjtën ditë, ne ofrojmë:

 • Çmime të përballueshme - Opsionet tona të personalizimit ju ndihmojnë të kontrolloni saktësisht se sa do të kushtojë kartëvizita. Nëse keni më shumë pyetje rreth tarifave tona, ju inkurajojmë të kontaktoni dhe të merrni një ofertë të personalizuar nga ne;
 • Kthimi i shpejtë dhe i besueshëm - Ne marrim masa të mëdha për të siguruar cilësinë e të gjitha materialeve tona të printuara, dhe kartat e biznesit nuk bëjnë përjashtim. Ndonëse kjo do të thotë që kartat tuaja mund të mos dorëzohen në të njëjtën ditë kur bëni porosinë tuaj, mund të besoni se ne kujdesemi për të gjitha projektet në kohën e duhur dhe ekipi ynë i mbështetjes së klientit mund t'ju mbajë të informuar për çdo përditësim. Ju do t'i merrni kartat tuaja në gjendje të pacenuar kur t'ju nevojiten!
 • Ekspertizë dhe mbështetje profesionale - Ne i kushtojmë vëmendje detajeve dhe sigurojmë që të jeni plotësisht të kënaqur me dizajnin përpara se ta dërgojmë për printim. Nëse zgjidhni shërbimin tonë të dizajnit, mund të jeni të sigurt se do të merrni kartën e biznesit që i përshtatet në mënyrë të përkryer kompanisë suaj!

Dhe më shumë!

Print PeppermintEkipi i stilistëve dhe ekspertëve të printimit janë këtu për t'ju dhënë një dorë dhe për t'ju ndihmuar të merrni kartën e biznesit që ju nevojitet për të ndihmuar në rritjen e biznesit tuaj.

Pavarësisht nëse sapo po filloni dhe po kërkoni për frymëzim për dizajnin e kartave të biznesit, ose dëshironi të rinovoni kartat tuaja ekzistuese për t'iu përshtatur më mirë drejtimit të markës suaj, shërbimet tona të printimit mund t'ju ofrojnë pikërisht atë që ju nevojitet!

Nëse dëshironi të dini më shumë për shërbimet tona, ne jemi gjithmonë në dispozicion për një bisedë, kështu që rezervoni një telefonatë të shkurtër me ne ose na dërgoni një email me të gjitha pyetjet tuaja.

Për të filluar printimin e kartës suaj të biznesit, na tregoni më shumë për projektin tuaj dhe merrni ofertën tuaj të personalizuar pa angazhim dhe një konsultë falas për ju vizion krijues.

Ne mezi presim ta kthejmë vizionin e kartës suaj të biznesit në realitet!

Artikuj interesantë në lidhje me kartat e biznesit

Keni nevojë për frymëzim? Shikoni blogun tonë të dizajnit ku trajtojmë të gjitha llojet e temave, nga ajo që do të thotë të jesh sipërmarrës deri te tendencat e reja dhe emocionuese të dizajnit në botën e printimit.

Gjeni frymëzimin tuaj >

10 shkronja për shtypjen e kartave të biznesit

10 shkronja të shkëlqyera për shtypjen e kartave të biznesit.

Kur dizajnoni kartën e biznesit perfekt për ju ose biznesin tuaj, ka shumë gjëra që duhet të merrni parasysh - ngjyrat, cilësia e letrës, logot, çfarë informacioni të përfshini, si dhe detaje të tjera. Në veçanti, një nga aspektet më të neglizhuara të dizajnit të kartës së biznesit është ndoshta zgjedhja e shkronjave. Zgjedhja e shkronjës së duhur mund të jetë Lexo më shumë

Vlerësimet e verifikuara të klientëve

Qepje Stubbz
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e lartë dhe përshtatje e shkëlqyer e ngjyrave

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

1 javë më parë
Caroline Boyk
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Duke punuar me Print Peppermint është gjithmonë një gjë e tillë...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

1 javë më parë
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Produkt i mrekullueshëm!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Zgjedhje e mahnitshme!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Bukur!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e madhe dhe çmime të shkëlqyera gjithashtu.

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Porosit për herë të parë dhe jam shumë i impresionuar!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
Lavdi
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Shërbim shumë i dobishëm dhe i përgjegjshëm ndaj klientit; ata...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Më pëlqeu holografia!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Petë e përputhshme nga buza në pjesën e përparme ishte e qetë dhe ...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Shtesë fantastike - dolën fantastike.

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e madhe!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3

FAQ - Kartat e Biznesit

A janë kartat e biznesit mini një ide e mirë?

Epo ... ne mendojmë kështu! Dhe ja pse: 1. Ata janë të mirë për mjedisin (kurseni letër dhe bojë) 2. Ata janë të ndryshëm, diçka më shumë sesa standardi 2 ″ x 3.5 ″ 3. Ato mund të përdoren si thasë (thjesht përdorni një grusht dore) të rrëzoj një vrimë) 4. Ata janë të përulur dhe të lezetshëm 5. Ata marrin më pak Lexo më shumë

A janë kartat e biznesit plastike të papërshkueshëm nga uji?

Po. Kartat e biznesit plastikë janë në trend tani, pasi ato janë më të qëndrueshme dhe me pamje unike sesa kartat tradicionale të letrës. Zakonisht të bëra prej plastike PVC fleksibël, por të ashpër, këto karta biznesi do të duken të mprehta edhe nëse e ekspozoni atë në ujë, kafe dhe lëngje të tjera. Dhe e mban formën e saj edhe nëse mbahet në një Lexo më shumë

A futen kartat e biznesit katrore në një kuletë?

Po. Duke pasur parasysh se ato janë më të vogla se kartat e biznesit me madhësi tipike 3.5 inç, kartat katrore mund të përshtaten mirë në një portofol. Dhe jo vetëm kaq, kartëvizitat katrore futen brenda një xhepi me fob (xhepi i vogël në xhinse) ose në xhepin e këmishës. Por mos mendoni se madhësia më e vogël do të thotë se është më pak… Lexo më shumë

Si quhen kartat e biznesit në anglisht, gjermanisht, spanjisht dhe gjuhë të tjera?

Në anglisht, ato quhen "karta biznesi". Auf Deutsch werden sie "Visitenkarten" genannt. En español, se llaman “tarjetas de presentación”. En français, on les appelle des “cartes de visite”. Në Frëngjisht العربية, يطلق عليهم بطاقات العمل. Në italiano si chiamano “biglietti da visita”. हिंदी में, उन्हें व्यवसाय कार्ड कहा जाता है।

Sa të mëdha janë kartat e biznesit?

Madhësia jonë standarde standarde është 1.5 ″ inç x 3.5 ″ inç Por, nëse kjo nuk i përshtatet nevojave tuaja, ne mund t'i presim kartat tuaja me porosi në çdo madhësi, filloni një porosi të personalizuar këtu.

Sa zgjasin kartat e letrës me shtresa (me shumë papafingo)?

Këto karta janë krijuar për të zgjatur me vite. Sidoqoftë, ekspozimi ndaj temperaturave të larta mund të çojë në rezultate të padëshirueshme. Prandaj, ju këshillojmë të mos i ekspozoni këto karta në kushte shumë të ftohta ose të nxehtit dhe tejet të thata ose të lagështa.

Përdorimi i Microsoft Word për të bërë karta biznesi

Kartat e biznesit lënë një përshtypje të qëndrueshme. Një kartëvizitë ose mund të bëjë ose të dëmtojë biznesin tuaj. Mund të tërheqë më shumë klientë drejt jush ashtu siç mund t'i bëjë klientët të ikin nga ju. Vlera e një kartevizite nuk mund të minohet pasi avantazhet peshojnë më shumë se disavantazhet. Aktualisht, shumë biznese të reja janë… Lexo më shumë

Cilat janë kartat e biznesit të laminuara?

Fillojmë me një kapak të ngurtë 16 pt, më pas pas printimit, e vendosim letrën midis dy shtresave të holla të filmit të pastër mat. Por pse, ju pyesni? Petëzim i butë me prekje shton: një ndjesi të butë në prekje me një ndjesi shtesë të forcës dhe qëndrueshmërisë, rezistenca ndaj ujit, rezistencë ndaj përkuljes dhe gërvishtjeve, skaje të pastra, të prera (pa fërkime) të dëshirueshme të nivelit të lartë… Lexo më shumë

Cilat janë kohërat e kthesës për kartat e biznesit?

Radha e prodhimit për kartat tona standarde me fletë metalike zgjat 3-4 ditë pune + transport (zakonisht 1 ose 2 ditë pune). Kartat tona të biznesit me fletë premium kanë një kthesë prodhimi prej 7-9 ditë pune + transport (zakonisht 1 ose 2 ditë pune).

A mund të printoj në kartat tuaja plastike njëanshëm?

Po - mund të printoni në të dy anët në kartat tuaja plastike. Ju mund të shtypni në të dy anët e kartave tuaja të bardha të trasha 20 pt dhe 30 pt. Mund të bëni të njëjtën gjë në kartat plastike të qarta ose të ftohta prej 30 pt. Sidoqoftë, nuk mund të printoni në të dy anët në karta 20 pt të qarta ose të ngrira.

Si mund të hartoj një kartëvizitë?

Si të dizenjoni një kartë biznesi: Një udhëzues hap pas hapi Dizajni nga: Shakil Rahman "Dizajni i mirë është si një frigorifer - kur funksionon, askush nuk e vëren, por kur nuk e bën, sigurisht që kundërmon." – Irene Au Triliona karta po shtypen pikërisht në këtë moment. Por vetëm një pjesë e vogël prej tyre… Lexo më shumë

Si mund të vendos një vepër arti Spot Gloss UV?

Kartat tona të biznesit premium plastike janë bërë nga polipropileni cilësor. I disponueshëm në një gamë përfundimesh dhe trashësie, ju mund të keni zgjedhjen e kartave të biznesit të qëndrueshme plastike që i përshtaten markës tuaj. Polipropileni është 100% i riciklueshëm, kështu që këto karta konsiderohen mundësi eko-miqësore. Për sa i përket trashësisë, 30 kartat tona PT paraqesin kredinë standarde Lexo më shumë

Cila është madhësia e një karte biznesi në Pixels

Ka qenë, ndoshta, një kohë kur të gjitha kartat e biznesit kishin të njëjtën madhësi (të paktën të gjitha kartat e biznesit në të njëjtin rajon gjeografik), por ajo kohë ka ardhur dhe ka shkuar. Sot, megjithëse një madhësi "standarde" ekziston ende, ka edhe shumë opsione të tjera të zakonshme të madhësisë. Pra, si mund të dini saktësisht se sa pikselë… Lexo më shumë

Cilat forma të kartës së biznesit ju ofroni?

Ne ofrojmë 7 forma standarde të kartave të biznesit. Ne mund të bëjmë gjithashtu punë me porosi nëse preferoni të dalloni kartën tuaj të biznesit sesa të përzieni me grumbullin e kartave që klientët tuaj po marrin në shtëpi pas një konference. Me shërbimin tonë të prerjes, ju mund të ktheni çdo formë që mund të ëndërroni në një… Lexo më shumë

Pse karta ime e biznesit plasaritet nëpër skajet?

Kur kartat e biznesit çajnë rreth skajeve, zakonisht ndodh sepse karta mund të përmbajë vlera të larta boje, si në ngjyrat e errëta. AFËRGJA E KARTELËS SË BIZNESIT Skajet e plasaritura Kjo ndodh herë pas here në një fraksion më të vogël letrash gjatë ekzekutimit. Përdorni ngjyra më të lehta për ta shmangur këtë ose përdorni sa më pak bojë kur përdorni… Lexo më shumë

Më shumë gjëra që do t'ju pëlqejnë