Kartat e biznesit UV me shkëlqim me pika të ngritura

 • Rritur, thellësi 50 mikronë
 • Spot UV ju mund të ndiheni vërtet!
 • Suede Premium, Soft-Touch Paper

Videot e fundit

Kartat e biznesit UV me shkëlqim me pika të ngritura

Punësoni ekipin tonë për të krijuar dizajnin tuaj.

-

Keni nevojë për më shumë veçori?

Provoni tonën Konfiguruesi i personalizuar i kartës >

Mbështetja telefonike aktualisht disponohet në anglisht ose gjermanisht.

 


Informacion shtesë

Lloji i letrës

Mat me prekje të butë

Formë

standard

Këndet

drejt

sasi

, ,

Trashësia

Shkëlqim Spot i Rritur

,

Prodhimi Koha

Përshkrim

Vend i ngritur uv karta biznesi janë të printuara me ngjyra të plota me thekse me shkëlqim spot të aplikuara në çdo tekst ose element dizajni që zgjidhni.

Këto shtypen në një copë letre të laminuar me kamoshi 20 pt / petëzuar / butë / kadife e cila jep një kontrast perfekt me shkëlqimin e ngritur të pikës.

Këto janë një alternativë e shkëlqyeshme për termografinë, e cila përdoret tradicionalisht për të krijuar një efekt të ngritur të bojës.

Nëse jeni duke kërkuar për mbulim të plotë me rreze UV, atëherë shikoni tonë karta biznesi me shkëlqim.

Vlerësim Kartat e biznesit UV me shkëlqim me pika të ngritura

4.7
4.67 nga 5
Bazuar në rishikimet 6
5 yll
83
83%
4 yll
0%
3 yll
16
16%
2 yll
0%
1 yll
0%
 1. 5 nga 5

  Teejah (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Unë absolutisht e dua mënyrën se si dolën kartat e mia të biznesit! Unë kam porositur nga disa kompani të tjera në internet dhe askush nuk ka qenë në gjendje ta kuptojë atë si duhet. Unë jam mirënjohës që ekipi në Peppermint kuptoi se vizioni im ishte në gjendje ta ekzekutonte atë në mënyrë të përsosur.

  (0) (0)
 2. 5 nga 5

  Jennifer Longfellow (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Kartë e shkëlqyeshme, kompania ishte e shpejtë, e lehtë për t'u përdorur, shumë e përgjegjshme

  (0) (0)
 3. 3 nga 5

  Emma (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Më pëlqen shumë dizajni i Raised Spot UV por nuk më pëlqen zeza e kartës, sfondi dukej i larë në vend të zi të butë.

  (0) (0)
  • Austin Terrill (menaxher Dyqani) -

   Herën tjetër, le të përdorim kompensimin në vend të dixhitalit ose le të kalojmë te Pantone Zezakët PMS.

 4. 5 nga 5

  Anonim (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Cilësi e bukur dhe për një çmim të shkëlqyeshëm. Procesi i porositjes është pak i rëndë por ne jemi gjithmonë të kënaqur me produktin.

  (0) (0)
 5. 5 nga 5

  Jennifer C. (Pronar verifikuar) -

  Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinaleLidhje e jashtme

  Print Peppermint jo vetëm që bën një punë të shkëlqyeshme të shtypjes, por kur goditëm një snafu (email-i i provës humbi në postën e bezdisshme), ata nxituan një grup kartash të përkohshme që të mos humbisnim një afat. Ata janë fantastikë për të punuar dhe për të bërë një shtypje të shkëlqyeshme të punës.

  (0) (0)
 6. 5 nga 5

  Kelly Clark (Pronar verifikuar) -

  Produkti i përfunduar është i bukur! Duket tamam siç kërkon thirrja ime!

  (0) (0)
Jep një vlerësim

anuloj

Merrni një paketë mostër!

Ndjeni letrat tona, shikoni cilësinë tonë

Vlerësimet e verifikuara të klientëve

Anonim
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Unë u mahnita me rezultatin, kur mora...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Charles Kithcart
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
4 / 5
Shumë mirë, ka shumë zgjedhje pa qenë ov...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 4
Aaron
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Shërbim i shkëlqyer, cilësi e shkëlqyer Më e mira ishte: fa...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

Muaj më parë 1
Qepje Stubbz
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e lartë dhe përshtatje e shkëlqyer e ngjyrave

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë
Caroline Boyk
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Duke punuar me Print Peppermint është gjithmonë një gjë e tillë...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Produkt i mrekullueshëm!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Zgjedhje e mahnitshme!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Bukur!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e madhe dhe çmime të shkëlqyera gjithashtu.

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Porosit për herë të parë dhe jam shumë i impresionuar!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë
Lavdi
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Shërbim shumë i dobishëm dhe i përgjegjshëm ndaj klientit; ata...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Më pëlqeu holografia!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

muaj 2 më parë

Artikuj interesantë në lidhje me kartat e biznesit me shkëlqim të lartë UV

Keni nevojë për frymëzim? Shikoni blogun tonë të dizajnit ku trajtojmë të gjitha llojet e temave, nga ajo që do të thotë të jesh sipërmarrës deri te tendencat e reja dhe emocionuese të dizajnit në botën e printimit.

Gjeni frymëzimin tuaj >

Burimet e Dizajnit Grafik

15 Burime Falas të Dizajnit Grafik për ta bërë Projektin tuaj Pop

15 Burime falas të dizajnit grafik për ta bërë projektin tuaj Pop Dizajni i suksesshëm grafik kërkon të keni mjetet e duhura në dispozicionin tuaj. Këtu janë 15 burime të dizajnit grafik që do ta çojnë projektin tuaj në nivelin tjetër. Dizajni grafik cilësor mund të rrisë performancën e kompanisë me 200%. Nuk është për t'u habitur që dizajnerët grafikë kërkohen Lexo më shumë

karta biznesi mëndafshi me fletë ari

Dog Groomer - Logo & Markë

Kohët e fundit kemi përfunduar një paketë të re të markës për një veshje pastrimi lokale të qenve nga Teksasi dhe kemi dashur ta ndajmë me ju. Debbie Gerdes, pronarja, na ngarkoi të dizajnonim një logo të re, të krijonim një gamë të ngjyrave të markës dhe t'i shtypnim disa karta të reja biznesi. Meqenëse ajo është një dashuri kaq argëtuese Lexo më shumë

karta biznesi me shkëlqim

Kartolina Spot Gloss

 • Spot UV në 1 ose 2 Anët
 • Stoku i Kartës së Pt 16 pt
 • Shtypje me ngjyra të plota
Printo më të mirën% title% Online

avokatët e nxehtë juridikë Shembull i Dizajnimit të Kartës së Biznesit

 Black Plate Hotshot Legal është një ndihmë dixhitale për të mësuar për avokatët, një platformë arsimore që thjeshton konceptet komplekse ligjore përmes videove të shkurtra edukative. Shtë një shkollë juridike në internet e llojeve. Disa nga miqtë e mi që janë avokatë priren të përdorin aplikacionin Hotshot Legal në telefonët e tyre çdo ditë, pothuajse fetarisht. Ata i besojnë Lexo më shumë

Kartat e biznesit me shkëlqim UV me pika të ngritura Pyetjet e bëra më shpesh

Si mund të marr rezultate të shkëlqyera në Raised Spot UV Cards?

Mbulimi juaj UV duhet të jetë më pak se 30% nëse doni rezultatet më të mira. Përndryshe, kartat mund të ngecin së bashku. Gjithashtu, përdorni programin e bazuar në vektor për të krijuar skedar maskë. Zona e pranueshme me goditje të holla, modele ose forma të vogla është 70%. Nuk duhet të kalojë 1 "× 1".

Si mund të krijoj një urdhër të ngritur uv?

Të dy punët Spot UV dhe Raised Spot UV mund të konfigurohen në të njëjtën mënyrë. Ju duhet të përfshini një skedar maskë për Raised Spot UV me skedarin e rregullt të printimit nëse dëshironi të krijoni një punë me pika të ngritura UV. Sigurohuni që keni krijuar skedarin maskë në programe të bazuara në vektor, për shembull illustrator. Skedari i maskës UV me pika të ngritura do të tregojë se ku duhet aplikuar veshja UV. Por, përdorni K solid 100% që do të tregojë se ku dëshironi UV. Shmangni përdorimin e shkëlqimeve, hijeve ose imazheve në shkallë gri. E bardha nuk përfaqëson UV.

Si mund të vendos skedarët për petë ose uv spot?

Skedarët e maskave me fletë metalike janë konfiguruar ashtu si skedarët tanë të maskave Spot UV. Skedari mund të jetë vetëm bardh e zi. Të gjitha zonat e zeza duhet të jenë 100 mijë ose vetëm 100% të zeza pa shtuar ngjyra të tjera. E zezë në zonat ku dëshironi petë dhe e bardhë në zonat ku nuk dëshironi folenë. Nëse porosisni një punë me Foil Worx me Spot UV, duhet të siguroni skedarë maskash të veçantë për Foil (maskë petë) dhe UV (maskë spuv), në atë rast do të duhet të sigurohen deri në 6 skedarë. Megjithatë, ju lutemi mbani në mend se petë… Lexo më shumë

Si mund ta tregoj ndryshimin midis Spot UV dhe Raised Spot UV

Spot UV është një shtresë me shkëlqim me një përfundim të sheshtë. Ai shkon pikërisht në vendin ku do të dëshironit që pjesa juaj të ketë një shtresë me shkëlqim. Raised Spot UV është i njëjtë me Spot UV. Por, UV-ja e aplikuar bie në sy se do ta ndjeni nëse prekni kartën. Është ngritur në një thellësi prej 50 mikron.

Sa e lartë ngjitet uv uji i ngritur?

Dizajnet e ngritura të rrezeve UV zakonisht kanë një thellësi prej 50 mikronë. Kaq mjafton që të jesh në gjendje të ndjesh detajet e ngritura në një kartë. Me UV ultraviolet, mund të nxjerrni në pah disa elementë të kartës suaj të biznesit, siç janë logoja, imazhi, emri i markës dhe të tjerët.

Si të konfiguroni skedarët e veprave artistike për uv spot?

Kur krijoni një punë Spot UV, duhet të përfshini një skedar shablloni Spot UV së bashku me skedarin e rregullt me ​​ngjyra të plota. Skedari i shabllonit Spot UV përdoret për të treguar se ku do të vendoset UV. NORMAL CMYK PRINT PRINT PRINT SPOT SKIDA SHBALLIN UV Përdorni 100% K për të treguar se ku dëshironi UV. E bardha do të tregojë mungesë UV. KUJTONI "NËSE ËSHTË E BARDHË, MUND TË SHKRUANI!"

Isfarë është uv spot? Pse e dua? Si është bërë?

Siç mund ta keni dëgjuar, veshja UV i referohet aplikimit të një shtrese të lëngshme të pastër mbi modelet e printuara. Kjo trajtohet nën dritën ultravjollcë, duke e tharë atë në çast. Për disa dizajne, në vend të kësaj është bërë UV-ja me pika. Këtu aplikoni veshjen UV vetëm në zona specifike të dizajnit të printuar. Ju nuk keni nevojë të lyeni të gjithë sipërfaqen e letrës. Përdoret i njëjti proces tharjeje, por efekti i thellësisë që merrni është më i fokusuar në disa elementë të kartës suaj. Për shembull, nëse doni të nënvizoni logon tuaj, pika UV në skajet mund t'i japë asaj një shkëlqim luksoz. … Lexo më shumë

Si mund të vendos një vepër arti Spot Gloss UV?

Kartat tona të biznesit premium plastike janë bërë nga polipropileni cilësor. Të disponueshme në një sërë përfundimesh dhe trashësie, ju mund të zgjidhni kartëvizitat plastike të qëndrueshme që i përshtaten markës tuaj. Polipropileni është 100% i riciklueshëm, kështu që këto karta konsiderohen si opsione miqësore me mjedisin. Për sa i përket trashësisë, 30 kartat tona PT kanë madhësinë standarde të kartës së kreditit. Këto karta plastike janë të trasha dhe të forta, ideale për aktivitete marketingu dhe rrjetëzimi. Këtu janë përfundimet e ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni: E qartë - plotësisht transparente E mbuluar me brymë - gjysmë transparente dhe paksa e tejdukshme E errët - karta të bardha të forta dhe aspak transparente Mbani… Lexo më shumë

Si mund të vendos një vepër arti Spot Gloss UV?

Për një punë të Spot UV, përfshini një skedar shabllon të Spot UV dhe një skedar me printim të rregullt. Skedari i shabllonit të Spot UV tregon zonën e kërkuar për të aplikuar veshjen UV. Spot UV Për cilësi të mirë, duhet të krijoni skedarë maskash në programe që janë të bazuara në vektor (p.sh. Illustrator ose CorelDRAW). Duhet të përdoret vetëm 100% K solid për të specifikuar se ku dëshironi UV. Shkëlqimet, hijet ose imazhet në shkallë gri nuk duhet të përdoren. Asnjë UV nuk tregohet nga e bardha. Mbani mend! Mund të shkruani kur është e bardhë.

Si mund të krijoj vepra arti për Etiketa të Qarta ose të Argjendta Metalike me bojë të Bardhë?

Kur përdorni Clear Labels, ju keni një zgjedhje për të zgjedhur bojën e bardhë si ngjyrën e bazës, në mënyrë që printimet të jenë të errëta në disa zona dhe transparente në disa. Kur përdorni argjend të ndritshëm metalik, materiali i fletës do të fshihet me bojë të bardhë për të bërë ngjyra të forta. Skedarët White Mask janë të dallueshëm nga skedarët tuaj të dhënë të veprave të artit dhe ngjyra e zezë përcakton se ku do të printohet e gjithë boja e bardhë, ashtu si te Spot UV Masks. Mos harroni të krijoni skedarin e maskës në të njëjtën madhësi si skedari i artit me ngjyra. Kjo do të eliminojë problemet e shtrirjes gjatë printimit. Shënim: Maska të bardha… Lexo më shumë

A kërkohet sigurimi i një skedari maskë?

Nëse keni zgjedhur një përfundim që kërkon një të tillë, si: bojë e bardhë, fletë metalike, pika UV, etj - atëherë po! Por nëse nuk dini se si të krijoni një ose keni nevojë për ndihmë, ekipi ynë para shtypjes është i lumtur ta trajtojë atë për ju.

Farë është një skedar maskë?

Si të konfiguroni skedarët e maskave Nëse projekti juaj përfshin stampimin me fletë metalike, pika UV, ngulitje ose prerje, do t'ju duhet të siguroni një skedar maske (për përfundim) së bashku me skedarët tuaj të dizajnit. Shikoni videon tonë Si të Krijoni një skedar pdf bardh e zi ku të gjitha zonat e zeza kanë një vlerë ngjyrash K = 100% (C=0 M=0 Y=0 K=100) Zonat e zeza përfaqësojnë vendin ku dëshironi të jetë përfundimi e vendosur dhe e bardhë do të thotë se nuk do të aplikohet asnjë përfundim. Nëse projekti juaj përmban më shumë se një përfundim, duhet të siguroni skedarë të veçantë maskash për çdo përfundim.

Cili është ndryshimi midis mahnitjes së verbër dhe të regjistruar?

Së pari, çfarë është embossing? Stampa është të impresiononi një dizajn ose dekorim me ose pa një imazh të printuar. I gjithë procesi i stampimit është shumë i mirë dhe mund të përmirësojë pamjen e çdo dizajni. Kur ka një imazh të printuar, quhet reliev i regjistruar dhe kur nuk ka imazh të printuar, referohet si reliev i verbër. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë ndryshimet kryesore midis këtyre dy llojeve të ngulitjes dhe asaj më të preferuar midis të dyve. Stampimi i verbër Kjo është metoda e krijimit të karaktereve, veçanërisht logove pa përdorur bojë. … Lexo më shumë

SHERBIM ME KARENSI

Keni nevojë për diçka të egër?

Bashkohuni për Këshilla dhe Zbritje për Dizajn!

"*"tregon fushat e kërkuara

Email*
Kjo fushë është për qëllime validation dhe duhet të lihet e pandryshuar.

Na gjeni në social

Karta e Biznesit Spot Uv Kreu Opt
Kartat e biznesit UV me shkëlqim me pika të ngritura
89.00$ - 189.00$