Shtypja e shkronjave. Mishërimi i elegancës.

Vendosni tonin për markën tuaj me printimin e mrekullueshëm të botës së vjetër, sipas porosisë Pantone Ngjyrat PMS, të printuara në letër luksoze të butë, por shumë të trashë 100% pambuk.

Shërbimet mahnitëse të shtypjes së letrës nga Print Peppermint

Shërbimet e dizajnit dhe printimit kanë bërë një rrugë të gjatë gjatë viteve, por ka diçka për të thënë për klasikët.

Nëse jeni duke kërkuar ndonjëherë t'i bëni printimet tuaja të kenë një shtresë shtesë stili, elegance dhe tërheqëse, mos kërkoni më larg se printimi me shtypshkronjë. Kjo metodë u shfaq për herë të parë në shekullin e 15-të dhe është ende një zgjedhje popullore sot, dhe për arsye të mira.

Nëse tani jeni duke kërkuar për një partner të besueshëm printimi, i cili mund t'ju ndihmojë të përdorni shërbimet e shkëlqyera të printimit me shkronja, ne jemi Print Peppermint janë të lumtur të ndihmojnë. Ne ofrojmë një gamë të gjerë materialesh të shtypura të shtypura që mund t'ju ndihmojnë të keni ndikim në biznesin tuaj, të befasoni të ftuarit e dasmës, artikuj shkrimi dhe më shumë!

Ne ju inkurajojmë të shikoni katalogun tonë të shtypjes së shtypshkronjës dhe të na kontaktoni drejtpërdrejt për të marrë një kuotë me porosi sipas porosisë tuaj!

Çfarë është Printimi Letterpress?

Printimi i shtypjes së shkronjave është një lloj printimi reliev që përfshin shtypjen e një sipërfaqeje të ngritur të mbuluar me bojë mbi një copë letre.

Burim

Pas aplikimit të bojës, letra mbetet me një përshtypje të rëndë e cila mund të ndihet ndërsa kaloni duart nëpër letër. Kjo jo vetëm që krijon një efekt vizual mahnitës, por edhe një përvojë taktike.

Ka pak debat se kur është krijuar shtypshkronja e shtypit ose forma e saj fillestare. Disa studiues kanë gjetur shenja të këtij stili në Kinë në vitet 1000, ndërsa të tjerë kryesisht e vlerësojnë Johannes Gutenberg për krijimin e tij në 1440.

Pavarësisht se kur filloi kjo metodë printimi, është e qartë se qasja unike ndaj printimit do ta çimentonte atë si një nga stilet më të mira të printimit edhe në këto kohë moderne dhe dixhitale. Interesante, megjithëse shtypja e shtypshkronjës bëhet duke përdorur mjete dhe makineri të posaçme, rezultati ende mbart një efekt artizanal dhe të punuar me dorë, gjë që ka të ngjarë të jetë pjesë e arsyes pse shtypshkronja nuk do të largohet së shpejti.

Printimi i letrave: Si funksionon?

Printimi është një formë arti delikate, edhe sot me mjete moderne. Por sidomos me shtypjen e shkronjave, është edhe më evidente!

Për të krijuar vetëm një printim, të gjitha materialet duhet të kalojnë në 3 faza:

 • Përbërja - Kjo është ajo ku Print Peppermint ekipi vendos me përpikëri teksti i dëshiruar në një galeri të tipit. Çdo formular duhet të vendoset shkronjë për germë dhe rresht pas rreshti, kështu që përfshin shumë saktësi dhe gjithë vëmendjen e ekipit tonë;
 • Imponimi - Ai përfshin vendosjen e faqeve në pozicionin e tyre më optimal për të marrë efektin e dëshiruar të printimit. Përsëri, është një çështje që përfshin shumë saktësi dhe vendosjen me kujdes të letrës për të siguruar që printimi i shtypshkronjës të dalë ashtu siç pret klienti;
 • Shtypja - Kjo është ajo ku boja aplikohet në llojin dhe kalon nëpër shtypës për të krijuar printimin. Bojëja shtypet në letër dhe dizajni në thelb përfundon.

La Print Peppermint ekipi beson se i gjithë shtypja është një formë arti, por ne e lëmë dashurinë tonë për praktikën të udhëheqë me të vërtetë punën tonë kur bëhet fjalë për printimin e shtypshkronjës.

Dhe ky përkushtim dhe vëmendje ndaj detajeve shfaqet në cilësinë e materialeve tona të printuara. Pavarësisht nga rasti apo lloji i printimit që dëshironi, rezultati do të jetë gjithmonë sipas pritshmërive tuaja!

Nëse jeni të interesuar të shfletoni modelet tona, mos ngurroni të shfletoni katalogun tonë këtu!

A përdor akoma shtypshkronja moderne shtypshkronjën antike?

Makinat e shtypura antike mund të gjenden ende sot në disa mjedise, por shumica e shërbimeve të printimit do të përdorin një mjet modern për të ndihmuar në këtë proces. Megjithatë, makinat moderne të shtypura mbështeten ende në bazat tradicionale të procesit, duke dhënë rezultatin përfundimtar atë atmosferë mahnitëse të artit të bukur dhe mjeshtërisë.

Megjithatë, në Print Peppermint, ne besojmë se klasikët kanë ekzistuar për një kohë kaq të gjatë për një arsye. Kjo është arsyeja pse ne përdorim një makinë vintage Heidelberg Windmill Letterpress për të gjitha shërbimet tona të shtypjes së letrës, për të mishëruar vërtet më të mirën që kjo teknikë ka për të ofruar.

Në përgjithësi, ne mbështetemi vetëm në mjetet dhe materialet më të mira që industria ka për të ofruar për t'u siguruar që të gjitha produktet tona të printimit të dalin saktësisht siç i parashikoni!

Përfitimet e printerit dhe shtypjes së letrave të modës së vjetër

Nëse nuk jeni ende të sigurt nëse stili i shtypjes me shkronja është për ju, këtu janë disa përfitime të mahnitshme të këtij stili që mund t'ju bindin ta përdorni atë për projektin tuaj të ardhshëm të printimit:

 • Është mishërimi i "më pak është më shumë" - Për shkak të efekteve të vetë printimit, shtypja e letrës mund të lërë një përshtypje të guximshme (punë e fjalës së fjalës) edhe me dizajnin më të qetë dhe minimalist! Nuk do t'ju duhet të punoni shumë për t'u siguruar që materialet tuaja të dalin në pah. Kjo metodë printimi garanton se do;
 • Mund të printoni në një sërë letrash - Harrojeni copën e bardhë të mërzitshme të letrës. Teknika e printimit me shtypshkronjë ju lejon të jeni më kreativ me zgjedhjet tuaja të letrës dhe madje të përmirësoni përvojën prekëse të materialeve tuaja;
 • Rezultatet kanë një tërheqje unike për ta - Nëse dëshironi të shmangni efektin "prodhues masiv" të printimit modern dhe të shkoni drejt diçkaje më unike dhe të punuar me dorë, printimi me shtypshkronjë është zgjidhja ideale. Ndërsa cilësia është e qëndrueshme në të gjithë tabelën, çdo printim do të ketë dallime delikate që krijojnë një efekt elegant dhe luksoz DIY;
 • Efekti i prekshëm është i jashtëzakonshëm – Shumica e njerëzve e konsiderojnë printimin si art pamor, dhe kjo është shumë e vërtetë. Megjithatë, teknika e shtypjes së letrës ofron një përvojë shtesë për çdo artikull të vetëm: prekje. Ju mund të gjurmoni dhëmbëzimin e secilës shkronjë ose skicën e dizajnit me gishtat tuaj. Mund të jetë një efekt i mrekullueshëm sidomos nëse doni të lini përshtypje të mirë, si në rastin e ftesave të dasmave apo edhe kartave të biznesit;
 • Stili funksionon për shumë lloje printimesh - Letterpress është një teknikë që mund të përdoret për shumë lloje të ndryshme printimesh. Nëse dëshironi përfitimet e printimit të shtypshkronjës, mund ta keni atë për çdo gjë, nga ftesat deri te artikujt e shkrimit, ruani datat, kartat e biznesit, varni etiketat dhe më shumë!

Shtypja e shkronjave është një stil i përjetshëm që mund të shtohet në mënyrë perfekte në çdo dizajn, për çdo rast. Dhe nëse dëshironi që materialet tuaja të kenë këtë prekje elegance dhe tërheqëse, Print Peppermint këtu për t'u siguruar që printimet tuaja të dalin pikërisht ashtu siç i imagjinoni!

Shtypja jonë e vjetër Heidelberg Windmill Letterpress ndihmon në rikrijimin e të gjitha përfitimeve të printimit me shtypshkronjë dhe më shumë!

Pllaka Letterpress Custom

Print Peppermint ka në dispozicion shumë shabllone shtypshkronjësh për t'ju ndihmuar të krijoni dizajne mahnitëse dhe t'i realizoni idetë tuaja.

Megjithatë, nëse keni diçka shumë specifike në mendje, ose dëshironi të shtoni logon tuaj në printimet tuaja, ne ofrojmë gjithashtu shërbime të personalizuara të printimit të pllakave të letrave që mund të ndihmojnë.

Jo vetëm kaq, por ne mund të shtojmë shtresa shtesë në dizajnet tuaja me disa zbukurime mahnitëse:

 • Prerje me porosi e ngordhur
 • Edges pikturuar
 • Stampim me petë në ar dhe 25 ngjyra të tjera
 • Skajet e stampuara me petë
 • Reliev dhe skalitje e verbër
 • Palosja dhe shënimi

Dhe më shumë!

Plus, me tonën shërbime të dizajnit grafik me qira, ju mund të zhbllokoni një dizajn vërtet unik dhe të hollë të printimit të shtypshkronjës pa marrë parasysh llojin e materialit që ju nevojitet ose qëllimin e tyre!

Kartat e personalizuara, Ftesat, postera dhe më shumë!

Print Peppermint është një ofrues shërbimi lider në industri dhe ne kemi arritur të ndërtojmë një reputacion të fortë falë të menduarit tonë të jashtëzakonshëm dhe përkushtimit ndaj këtij zanati.

Nëse jeni duke kërkuar për shërbime të besueshme të shtypjes së shtypit, ne mund t'ju ndihmojmë të krijoni një shumëllojshmëri produktesh të ndryshme:

 • Kartat e biznesit
 • Ftesa Dasmash Leterpress
 • Letterpress Ruaj Datat
 • Kartolina Letterpress (Kartolina Urimi)
 • Letrapress Hang Tags
 • Kartolina Letterpress
 • Dosjet e Prezantimit Letterpress
 • Fletushka për shtyp
 • Postera Letterpress

Falë shërbimeve tona të personalizuara të printimit me shkronja shkronjash, ju mund të vini në jetë logon, imazhin ose idenë tuaj unike në një mënyrë vërtet elegante. Edhe nëse nuk keni ide, mund të frymëzoheni duke krijuar dizajnin tuaj direkt në faqet e produktit, ose të keni Print Peppermint ekipi ju ndihmon me diçka të re!

Shërbimet tona janë ideale si për ata me ide kreative shumë specifike në mendje, ashtu edhe për ata që kanë nevojë për pak frymëzim për dizajnin e tyre. Pavarësisht se në cilën anë e gjeni veten, mos hezitoni të na kontaktoni drejtpërdrejt dhe të merrni një ofertë falas për projektin tuaj.

Embossing kundër Letterpress: Cili është ndryshimi?

Me kaq shumë stile printimi në dispozicion, mund të jetë e lehtë të humbësh në detaje dhe madje të ngatërrosh disa prej tyre. Për shembull, nëse keni dëgjuar më parë për shtypjen e stampimit, ka të ngjarë që tani të pyesni veten:

Cili është ndryshimi midis relievit dhe shtypjes së shkronjave?

Përgjigja e shkurtër është boja.

Renditja dhe skalitja janë dy stile printimi që përdorin pllaka të nxehtësisë dhe presionit për të krijuar një përshtypje në letër pa bojë. Renditja krijon një efekt të ngritur, ndërsa zbërthimi e shtyp letrën poshtë.

Këto dy stile mund të shtojnë një prekje të mrekullueshme delikate në një dizajn. Për shembull, mund të përdorni metodën e ngulitjes dhe të skalitjes për të shtuar logon tuaj në një dizajn, pa e mbipopulluar domosdoshmërisht printimin tuaj. Pika qendrore është dizajni kryesor, ndërsa ngulitja ose skalitja shton një shtresë tjetër që i bashkon të gjitha.

Për më tepër, shtypja e shkronjave dhe stampimi mund të përdoren së bashku për të bërë një dizajn vërtet të veçantë.

Nëse jeni duke kërkuar për më shumë ide, Print Peppermint ofron shërbime të përballueshme të projektimit. Përdorni ekspertizën tonë dhe natyrën krijuese për të hyrë në dizajnin që do t'ju përshtatet me një T!

Makina e vjetër e stampimit: Shtoni një shtresë tjetër në printimin tuaj

Nëse nuk mund të vendosni midis gërvishtjes, skalitjes ose shtypjes tradicionale, dijeni se mund të mos keni nevojë!

"Makina jonë e vjetër e stampimit" mund të krijojë pamjen perfekte të ngulitjes ose gërvishtjes që dëshironi, ndërsa shtypja jonë e vjetër Heidelberg Windmill Letterpress do të shtojë prekjen klasike të shtypjes së shkronjave.

La Print Peppermint Ekipi i dizajnit mund t'ju ndihmojë të përdorni këto dy teknika printimi për të krijuar një pamje të ekuilibruar dhe tërheqëse vizualisht që funksionon për shumë qëllime të ndryshme:

 • Lini një përshtypje të fortë në një ngjarje rrjeti
 • Surprizoni të ftuarit e dasmës ose eventit tuaj me diçka unike
 • Mbështetni përpjekjet tuaja të markës për biznesin tuaj
 • Promovoni ofertat tuaja me diçka që mund të ketë një ndikim të guximshëm

Dhe më shumë!

Merrni frymëzim duke kontrolluar sherbimet e printimit te shtypshkronjes Që Print Peppermint duhet të ofrojë!

Llojet e bojës së shtypur

Ne ofrojmë më shumë se 25 ngjyra të ndryshme për shërbimet tona të printimit të shtypshkronjës. Jo vetëm kaq, por për shkak të teknikës sonë, mund të jeni të sigurt se çdo ngjyrë që zgjidhni do të shtypet në mënyrë perfekte në letër.

Print Peppermint përdor vetëm Pantone Ngjyrat e bojës PMS, një nga më të mirat që industria ka për të ofruar. Ekipi ngarkon 1 ngjyrë në të njëjtën kohë për të siguruar një shtypje të saktë të çdo ngjyre boje dhe që teksti ose dizajni juaj të dalë në mënyrë të përsosur çdo herë.

Pavarësisht nëse dëshironi të përdorni një ngjyrë të vetme apo të jeni më kreativë dhe të përzieni, ekipi ynë do të përdorë të njëjtin proces.

Për më tepër, për të ndihmuar në shfaqjen e zgjedhjeve tuaja të ngjyrave, ne printojmë gjithçka në letra luksoze 100% pambuk nga disa prej shitësve më të mirë në botë:

 • Gmund
 • Kordenoze
 • Crane & Co
 • Waterford Saunders

Dhe më shumë!

Pse Shërbimet e Shtypjes Letterpress në Print Peppermint Janë Zgjedhja juaj kryesore

Print Peppermint ka qenë në industri që nga viti 2010, dhe me kalimin e viteve ne kemi rritur shumë dashurinë dhe vlerësimin tonë për artin e printimit.

Shërbimet tona të shtypshkronjës së shtypshkronjës kanë një vend të veçantë në zemrat tona. Ndoshta edhe më shumë se printimi i rregullt, ka një lidhje shumë më personale me të gjithë procesin dhe vërtet e vë vëmendjen tonë ndaj detajeve në provë me çdo kartëvizitë, poster ose material tjetër që printojmë.

Ja pse duhet të zgjidhni gjithmonë Print Peppermint për të gjitha nevojat tuaja për printim:

 • Ne synojmë të mbështesim qëllimet tuaja dhe të ndajmë ekspertizën tonë me ju
 • Ne ofrojmë mbështetje të jashtëzakonshme ndaj klientit për t'u siguruar që të merrni gjithmonë rezultatet që dëshironi
 • Ne jemi të sinqertë dhe gjithmonë do të përpiqemi t'ju ndihmojmë të përmirësoni planet tuaja
 • Ne jemi një ekip i gjallë dhe krijues
 • Ne ofrojmë shërbime printimi të përballueshme, në dobinë tuaj

Dhe më shumë!

Nëse jeni gati të merrni printimet tuaja të shtypit në Print Peppermint, na kontaktoni sot për të na treguar më shumë rreth projektit tuaj dhe për të marrë një kuotë të personalizuar!

Artikuj interesantë në lidhje me shtypjen e letrës

Keni nevojë për frymëzim? Shikoni blogun tonë të dizajnit ku trajtojmë të gjitha llojet e temave, nga ajo që do të thotë të jesh sipërmarrës deri te tendencat e reja dhe emocionuese të dizajnit në botën e printimit.

Gjeni frymëzimin tuaj >

Peppermint + Bashkëpunim tutorial për fotografimin e produktit Botvidsson

A keni menduar ndonjëherë se si të fotografoni objekte të vogla letre dhe të kapni teksturën dhe detajet? Epo… Heroi ynë i fotografisë së produktit Martin Botvidsson bëri një tutorial se si të fotografoni objekte të vogla letre, si kartëvizitat e reja të shtypshkronjës që sapo printuam për të. Nëse jeni një fotograf aspirues, bëjini vetes një nder dhe kontrolloni këtë djalë… Lexo më shumë

6a06cccf2ce5fb1a2563895b6b2708e6.jpg

Gazetat më të mira për shtypjen e shkronjave në botë!

Kreditë e imazhit: steelpetalpress.com Printimi i shtypshkronjës ka qenë atje për dekada. Është një stil printimi që përfshin përdorimin e tipit të ngritur për të krijuar një përshtypje në një fletë letre, leckë ose ndonjë material tjetër. Kjo jep efektin e të pasurit tekst me një teksturë të trashë dhe të hollë që i shton thellësi dizajnit të tij gjithashtu… Lexo më shumë

i shtypur-Biznes-cards

Dizajni i shkronjave të shtypura: 8 këshilla për sukses

Ashtu si gdhendja e artit më delikat, hartimi i një shtypshkronje kërkon vëmendje të përpiktë të detajeve. Ju duhet ta përshtatni modelin që të përputhet me shtypshkronjat e bojës dalluese dhe temave grafike. Letterpress është një formë e lashtë arti që ka rrënjë që nga shekulli i 16-të. Megjithëse fillimisht ishte i kufizuar në gravura prej metali dhe druri, Lexo më shumë

Vlerësimet e verifikuara të klientëve

Qepje Stubbz
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e lartë dhe përshtatje e shkëlqyer e ngjyrave

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

1 javë më parë
Caroline Boyk
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Duke punuar me Print Peppermint është gjithmonë një gjë e tillë...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

1 javë më parë
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Produkt i mrekullueshëm!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Zgjedhje e mahnitshme!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Bukur!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e madhe dhe çmime të shkëlqyera gjithashtu.

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
JUDIT
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Porosit për herë të parë dhe jam shumë i impresionuar!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 2
Lavdi
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Shërbim shumë i dobishëm dhe i përgjegjshëm ndaj klientit; ata...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Më pëlqeu holografia!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5
Petë e përputhshme nga buza në pjesën e përparme ishte e qetë dhe ...
Trego më shumë

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Shtesë fantastike - dolën fantastike.

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3
Whitney D.
pronar i verifikuarpronar i verifikuar
5 / 5

Cilësi e madhe!

Shqyrtim i verifikuarShqyrtim i verifikuar - pamje origjinale

javë më parë 3

Pyetjet e shpeshta - Printimi i shtypit të letrave

Një udhëzues për shtypjen me shkronja të shtypura: Çfarë është dhe pse është i rëndësishëm?

Udhëzues për shtypjen e shkronjave Burimi: Design Shack Printimi me shkronja me shkronja është një formë arti që ekziston që nga viti 1450. Merita për krijimin e saj shkon tek një argjendari gjerman, Johannes Gutenberg. I njohur gjithashtu si shtypje reliev ose shtypje tipografike, shtypja e shkronjave është më shumë se një formë arti; eshte tradite. Pjesë të ndryshme të botës kanë kontribuar në metodat, teknikat… Lexo më shumë

Si të bëni gati një makinë shtypëse letrash

Përgatitja e shtypshkronjës dhe formularit që do të shtypet është puna më e rëndësishme e shtypësit. Procesi konsiston në rregullimin e përshtypjes në mënyrë që të gjitha pjesët e formularit të shtypen me një presion të fortë dhe të barabartë. Parimi i përgatitjes është i ngjashëm për të gjitha llojet e shtypshkronjave, të hapura… Lexo më shumë

Farë është shtypja me shkronja dhe pse është badass?

Shtypja e shkronjave i referohet printimit të tekstit dhe imazheve me reliev, ku lloji prej druri ose metali i celularit është shtypur në një sipërfaqe të ngritur, të ngjashme me një pullë gome. Johannes Gutenberg mund t'i atribuohet shpikjes së shtypshkronjës në vitin 1440, por në fakt ajo ka qenë shumë më herët se kaq. Në fakt, printimi nga tipi i lëvizshëm… Lexo më shumë

Pse është shtypja me shkronja kaq e kushtueshme?

Shtypja e shkronjave është një proces i lodhshëm – nga rregullimi i modeleve tuaja duke përdorur blloqe të tipit individual, deri në fazën e bojës dhe stampimit. Ai përfshin pajisje dhe një nivel të caktuar mjeshtërie që jo shumë printera do ta kishin. Duke qenë se është i punuar me dorë, shtypja e letrës lejon kontrollin dhe personalizimin kur bëhet fjalë për tipografi të shkëlqyer. Ajo që ju merrni është… Lexo më shumë

FAR IZSHT SIZA E FOND SMS SAL VETM DUA PERDORIM?

Kur jeni duke kërkuar për një madhësi të shkronjave për punën tuaj të shtypjes, ka shumë faktorë që duhet të merrni në konsideratë për të kryer punën për ju. Këta faktorë përfshijnë stilin e shkronjave, peshën e rreshtit, procesin e shtypjes, lexueshmërinë dhe madhësinë. Në këtë artikull, ne do të kalojmë nëpër Lexo më shumë

Whatfarë lloji të letrave të zeza ofroni?

Kartat e zeza të biznesit janë vizualisht mahnitëse. Pamja dhe tekstura e pasur, luksoze e letrës së zezë bën që logot, modelet dhe trajtimet me fletë ose stampim të dallohen. Nëse jeni duke kërkuar për letra të zeza me porosi, ne mund të diskutojmë një ofertë specifike dhe ta porosisim atë për ju. Ne gjithashtu kemi koleksionin tonë standard që përfshin: Të pasura të pa veshura… Lexo më shumë

Udhëzues për peshën dhe trashësinë e bazës së letrës @ Print Peppermint

Mendoni për kartëvizitën më të mirë që ju është dorëzuar ndonjëherë. Përtej asaj se si dukej, si u ndje? A ishte e rëndë, e dendur apo e papërkulur? Dizajni grafik është sigurisht jashtëzakonisht i rëndësishëm kur bëhet fjalë për krijimin e kartave të biznesit, por nuk është e vetmja gjë që duhet marrë parasysh. Pesha dhe trashësia e bazës së letrës kanë më pak të bëjnë me… Lexo më shumë

Na gjeni në social

Bashkohuni për Këshilla Dizajni dhe Zbritje Speciale

Ju lutemi shkruani një numër nga 1010.
Çfarë është 6 + 4?
Kjo fushë është për qëllime validation dhe duhet të lihet e pandryshuar.