New: Peppermint Studio — Try it →

    FORMAAT

    Visitekaartformaat: standaardafmetingen in inch, mm en cm

    De drie standaarden (VS 3.5 × 2 in (88.9 × 50.8 mm), Europees 85 × 55 mm, creditcard ID-1) op schaal, plus pixels, afloop, hoeken en elk afwijkend formaat.

    Door Austin Terrill, oprichter van Print Peppermint · Bijgewerkt · 7 min lezen

    Eenheden
    Op deze pagina

    Het standaard visitekaartje is 3.5 × 2 inch (88.9 × 50.8 mm, 8.89 × 5.08 cm) in de VS en Canada. In het VK en het grootste deel van Europa is het 85 × 55 mm (3.35 × 2.17 in). Een creditcard, ISO 7810 ID-1, is 85.6 × 53.98 mm. Ontwerpbestanden krijgen 1/8 in (3 mm) afloop aan elke kant.

    De drie standaarden, over elkaar · op schaal

    US 3.5 × 2 in · EU 3.346 × 2.165 in · ID-1 3.37 × 2.125 in

    Fig. 1. Amerikaanse, Europese en creditcardformaten vanuit hetzelfde nulpunt. De Amerikaanse kaart is 3.9 mm breder; de Europese kaart is 4.2 mm hoger.
    Standaardformaat visitekaartje: de maten in één oogopslag
    VS en CanadaVK & EuropaCreditcard (ID-1)
    Inches3.5 × 23.35 × 2.173.37 × 2.125
    Millimetres88.9 × 50.885 × 5585.6 × 53.98
    Centimetres8.89 × 5.088.5 × 5.58.56 × 5.40
    Pixels bij 300 ppi1050 × 6001004 × 6501011 × 638
    Met afloop3.75 × 2.25 in91 × 61 mm1 mm op metaal; bepaald door de template van elk product
    Vormverhouding1.75 : 11.55 : 11.59 : 1
    Deel je je kaarten vooral uit in Europa, laat ze dan drukken op 85 × 55. Het getuigt van zorg, en ze passen in de kaarthouders daar.

    Standaardformaat visitekaartje in inches

    Het standaardformaat voor visitekaartjes in de VS is 3,5 inch breed en 2 inch hoog (88,9 × 50,8 mm). Canada gebruikt hetzelfde formaat. Elke Amerikaanse kaarthouder, portemonneevak en Rolodex is erop gebouwd, en het is het standaardformaat van elke papieren kaart die we maken: je hoeft het niet te kiezen.

    Draai hem een kwartslag en het blijft het standaardformaat. Een staande (portret) kaart is 2 × 3.5 inch (50.8 × 88.9 mm): dezelfde snijmaat, dezelfde prijs, alleen een andere opmaak. Zie je "2 × 3" genoemd, dan is dat geen visitekaartformaat. De korte zijde is 2 inch, de lange zijde 3.5.

    Alle formaten bekijken →

    Formaat visitekaartje in mm en cm

    In millimeters is een Amerikaans standaard visitekaartje 88,9 × 50,8 mm. De meeste drukkers ronden dat af op 89 × 51 mm, en beide maten werken in een ontwerpbestand. In centimeters is het 8,89 × 5,08 cm, vaak geschreven als 8,9 × 5,1 cm. De Europese standaard is een rondere 85 × 55 mm (8,5 × 5,5 cm). Die maat gebruik je als je ontwerpt voor het VK, Duitsland, Frankrijk of het grootste deel van de EU.

    Afmetingen van visitekaartjes in mm, cm en inch
    FormaatMillimetresCentimetresInchesWaar het standaard is
    Amerikaanse standaard88.9 × 50.8 (≈ 89 × 51)8.89 × 5.083.5 × 2VS, Canada
    Europese standaard85 × 558.5 × 5.53.35 × 2.17VK, grootste deel van de EU
    ISO 7810 ID-1 (creditcard)85.6 × 53.988.56 × 5.403.37 × 2.125Bankpassen, ID-kaarten; metalen kaarten
    Japan (meishi)91 × 559.1 × 5.53.58 × 2.17Japan
    Vierkant63.5 × 63.56.35 × 6.352.5 × 2.5Ons standaard vierkant
    Onze mini88.9 × 38.18.89 × 3.813.5 × 1.5Onze standaard mini (ook slim of skinny genoemd); 1 × 3 in (25,4 × 76,2 mm) op aanvraag

    Omrekeningen gebruiken precies 1 in = 25,4 mm. Afgeronde maten (89 × 51 mm) zijn prima voor ontwerpbestanden. Wij snijden op de exacte maat.

    Europees visitekaartformaat (en de rest van de wereld)

    Het Europese visitekaartjesformaat is 85 × 55 mm, ongeveer 3.35 × 2.17 inch. Het is smaller en hoger dan de Amerikaanse kaart, met ongeveer 4 mm in beide richtingen. Dat klinkt als niets, tot je een Amerikaanse kaart in een Europese kaarthouder probeert te schuiven: hij is een paar millimeter te breed, dus hij steekt uit of past niet.

    Er is geen wereldwijde standaard, alleen conventies. Dit zijn de conventies waar we het vaakst naar worden gevraagd:

    Visitekaartformaten per land en regio
    RegioMillimetresInchesOpmerkingen
    VS, Canada88.9 × 50.83.5 × 2De Noord-Amerikaanse standaard
    VK, grootste deel van Europa85 × 553.35 × 2.17Ook wel het „Europese formaat”
    Japan91 × 553.58 × 2.17Meishi; iets breder dan Europees
    Australië, Nieuw-Zeeland90 × 553.54 × 2.17
    Scandinavia90 × 553.54 × 2.17
    India89 × 513.5 × 2Het VS-formaat

    Wat we drukken: elke papieren kaart die we maken heeft standaard het Amerikaanse formaat, en dat is het formaat in onze configurators. Het Europese formaat van 85 × 55 mm maken we op bestelling: stuur ons een offerteaanvraag met je formaat en we bevestigen het voordat je betaalt.

    Vraag Europees formaat aan →

    Visitekaartformaat

    "Visiting card" is de benaming in India en een groot deel van Zuid-Azië. "Name card" is gangbaar in Oost- en Zuidoost-Azië. In India is het gebruikelijke formaat 3.5 × 2 inch (89 × 51 mm), gelijk aan de Amerikaanse standaard, dus een bestand van 3.5 × 2 werkt voor beide.

    Is een visitekaartje even groot als een creditcard?

    Nee, maar het lijkt er genoeg op om verwarring te geven. Een creditcard volgt ISO 7810 ID-1: 85,6 × 53,98 mm (3,37 × 2,125 in), 0,76 mm dik, met hoeken afgerond op 3,18 mm. Een Amerikaans visitekaartje is 3,3 mm breder en 3,2 mm korter. Betaalpassen hebben hetzelfde ID-1-formaat, net als veel badges en perskaarten.

    Metalen visitekaartjes worden gemaakt op creditcardformaat. Papieren kaartjes volgen het standaard visitekaartjesformaat, en plastic visitekaartjes zijn er in meerdere formaten.

    Creditcardformaat: ISO 7810 ID-1-afmetingen
    MeasurementWaarde
    Formaat in mm85.6 × 53.98 mm
    Formaat in cm8.56 × 5.40 cm
    Formaat in inches3.37 × 2.125 in
    Lengte (bank- of creditcard)85,6 mm (3,37 in)
    Dikte0,76 mm (0,030 in, ongeveer 30 pt)
    Hoekradius3,18 mm (1/8 in)
    Creditcardformaat in pixels, 300 ppi (druk)1011 × 638 px
    Creditcardformaat in CSS-pixels (96 per inch, op scherm)324 × 204 px

    dikte van een creditcard

    Hand met een blanco wit katoenen visitekaartje boven een effen geborsteld stalen kaartje op creditcardformaat

    Visitekaartjesformaat voor je ontwerpbestand (pixels, punten en afloop)

    Je bestand is altijd groter dan je kaart. Het extra deel is afloop: achtergrondkleur of beeld dat aan elke kant 1/8 inch (3 mm) voorbij de rand loopt, zodat een kleine verschuiving bij het snijden nooit een wit randje achterlaat. Houd tekst en logo's minstens 1/8 inch (3 mm) binnen de rand. Dat is het veilige gebied.

    Afmetingen van visitekaartjetemplate met afloop en veilige zone
    US 3.5 × 2 inEuropees 85 × 55 mm
    Snijmaat (afgewerkte kaart)3.5 × 2 in · 88.9 × 50.8 mm85 × 55 mm · 3.35 × 2.17 in
    Bestandsformaat met afloop3.75 × 2.25 in · 95.3 × 57.2 mm91 × 61 mm
    Veilige zone voor tekst3.25 × 1.75 in79 × 49 mm
    Pixels bij 300 ppi, snijmaat1050 × 600 px1004 × 650 px
    Pixels op 300 ppi, met afloop1125 × 675 px1075 × 720 px
    In punten (ontwerpsoftware)252 × 144 pt (270 × 162 pt met afloop)241 × 156 pt
    Op scherm (CSS px, 96/in)336 × 192 px321 × 208 px

    Eén valkuil: "pt" in InDesign of Illustrator is een typografische punt, 1/72 inch, dus een kaart van 3,5 × 2 inch (88,9 × 50,8 mm) is 252 × 144 pt. Als een drukker zegt dat een kaart "16 pt" of "32 pt" is, gaat het om een andere punt: een duizendste inch dikte. Hetzelfde woord, twee maten.

    En een fout die ik steeds zie: AI-beeldtools en sommige templates gebruiken standaard een kader van 16:9 of 3:2. Een visitekaartje is 1.75:1. Is je mockup in het verkeerde kader gemaakt, dan wordt de lay-out samengedrukt of bijgesneden op het echte formaat. Onze ontwerpers bouwen elk bestand vóór de proef opnieuw op ware grootte, zodat je het ziet voordat er iets wordt gedrukt.

    drukklare bestandenminimale lettergroottewat we controleren bij de proef

    Afwijkende formaten: vierkant, mini, smal, staand, gevouwen en meer

    Een kaart die niet in de houder past, is een keuze, en soms een goede. Een vierkante kaart valt op in een stapel juist omdat hij niet in de rij past. Weet wel welke formaten we als standaardoptie maken en welke op maat zijn.

    Afwijkende formaten visitekaartjes in inches en millimeters
    FormaatInchesMillimetresHoe we het makenVanaf
    Verticaal / staand2 × 3.550.8 × 88.9Standaardformaat, gedraaid; geen prijsverschilGelijk aan standaard
    Vierkant2.5 × 2.563.5 × 63.5Standaardformaat mogelijk bij Standaard en Op maatVanaf € 79 voor 25
    Mini (smal, slank)3.5 × 1.588.9 × 38.1StandaardformaatVanaf € 49 voor 100
    Dun (andere drukkers)3.5 × 1.7588.9 × 44.5Eigen formaatPrijs aanvragen
    Klein / micro1 × 3 (3 × 1 liggend) of 2.75 × 1.125.4 × 76.2 or 70 × 281 × 3 in (25,4 × 76,2 mm) op verzoek; 2,75 × 1,1 (69,9 × 27,9 mm) op maatPrijs aanvragen
    Cirkel2 diameter50.8 diameterGestanstBekijk rond en ovaal
    Ovaal2 × 3.550.8 × 88.9GestanstBekijk rond en ovaal
    Gevouwen (vouw boven)3.5 × 4 plat → 3.5 × 2 gevouwen88.9 × 101.6 → 88.9 × 50.8Gerild en gevouwen, 4 bedrukbare panelen€ 215 for 250
    Gevouwen (zijvouw)7 × 2 plat → 3.5 × 2 dicht177.8 × 50.8 → 88.9 × 50.8Op maatPrijs aanvragen
    Oversized3.5 × 2.5 or 4 × 2.588.9 × 63.5 or 101.6 × 63.5Op maatPrijs aanvragen
    Eigen vormtot 5 × 7tot 127 × 178Gestanst. Grotere vormen hebben een eigen stansofferte nodigBekijk gestanste kaarten

    Prijzen gecontroleerd 1 Oct 2026.

    Voor het formaat van elke vorm, en wanneer een vorm zijn plek verdient, zie onze gids over vormen visitekaartjes.

    Zijn visitekaartjes 4 × 6? Nee. 4 × 6 inch (101,6 × 152,4 mm) is een ansichtkaart. Bekijk uitnodiging, platte kaart en Ansichtkaartformaten.

    Bovenaanzicht van zes visitekaartjes in verschillende uitvoeringen en formaten op zwarte steen

    Hoeken

    Rechte hoeken zijn standaard en kosten niets. Afgeronde hoeken zijn een aparte snijbewerking. Twee radiussen dekken bijna alles op papier. Metalen, houten en NFC-kaarten krijgen standaard een radius van 3 mm, zoals een bankpas. Kunststof biedt 1/8 of 1/4 inch (3,2 of 6,4 mm).

    Hoekradius van visitekaartjes in inches en millimeters
    RadiusInchesMillimetresWaar we het gebruiken
    Soft1/83.2Papieren kaarten (de optie met afgeronde hoeken bij Custom Thick); oogt als een zacht detail
    Rounder1/46.35Onze Standard kaartjes met afgeronde hoeken: duidelijk een ontwerpkeuze
    Creditcardformaat≈ 1/83Metaal, hout en NFC, standaard (een ID-1-bankpas is 3,18 mm)

    Goed om te weten voordat je kiest: vergulde (folie)randen werken met rechte of ronde hoeken. Geverfde randen kunnen ook een ronde hoek volgen, maar ons productieteam bevestigt dat eerst per opdracht.

    Visitekaartjes met geverfde rand →formaat visitekaartje met ronde hoeken

    Close-up van drie dikke witte katoenen visitekaartjes met vierkante, kleine en grote afgeronde hoeken

    VALKUIL

    De formaatfout waardoor mensen opnieuw moeten drukken

    Het ligt bijna nooit aan het kaartformaat zelf. Het ligt aan een bestand van precies 3.5 × 2 inch (88.9 × 50.8 mm) waarbij de achtergrond bij de rand stopt. Bij het snijden van stapels kaarten verschuift het mes een fractie van een millimeter, en die fractie zie je als een wit haarlijntje aan één kant. De oplossing is gratis: maak het bestand 3.75 × 2.25 inch (95.25 × 57.15 mm) en laat de achtergrond over de rand doorlopen.

    De tweede is regionaal: kaartjes op Amerikaans formaat drukken voor een Europese beurs. Ze werken, maar ze zijn een paar millimeter breder dan de kaarthouders daar. Deel je de meeste kaartjes uit in Europa, druk dan op 85 × 55.

    Hoe dan ook controleert een mens je bestand voordat er iets gedrukt wordt. Ontbreekt de afloop of klopt het formaat niet, dan passen we het aan en laten we het je zien op de proef.

    zo werkt de proef

    Dikte, in drie vaktalen

    Formaat beslaat twee dimensies; hoe een kaart aanvoelt is de derde. Drukkers meten dikte in points (duizendsten van een inch), papierfabrieken in gsm, en alle anderen in "vergeleken met een creditcard".

    Overzicht dikte visitekaartjes: points, millimeters, gsm
    DikteInchesMillimetresRoughly
    16 pt (standaard)0.0160.41≈ 350 gsm
    Creditcard0.0300.76de ID-1-standaard
    32 pt (dik)0.0320.81twee vellen van 16 pt verlijmd
    48 pt (extra dik)0.0481.22drie vellen

    Voor het volledige overzicht van 14 pt tot 64 pt, en welke afwerkingen welke dikte nodig hebben, lees dikte visitekaartje uitgelegd.

    Bekijk het op je ontwerp.

    Upload je logo en onze art director laat je binnen enkele minuten een concept zien. Concepten geven richting en zijn geen proeven. Een mens bouwt het definitieve bestand op ware grootte opnieuw op.

    Begin in de Studio

    Voel het eerst.

    Ons monsterpakket geeft je 12–14 echte papiersoorten, afwerkingen en materialen in handen, zodat je het verschil voelt voordat je kiest.

    Bestel het proefpakket (€ 9)

    € 15 tegoed op je eerste bestelling.

    Praat met Austin.

    Twijfel je welk formaat past bij waar je ze uitdeelt? Plan 15 minuten in.

    Neem contact op

    Weet je je formaat? Stel de kaart samen → bijzondere visitekaartjes

    Formaat visitekaartje: vragen

    Wat is het formaat van een standaard visitekaartje?

    Een standaard visitekaartje is 3,5 × 2 inch (88,9 × 50,8 mm) in de VS en Canada. In het VK en het grootste deel van Europa is de standaard 85 × 55 mm (3,35 × 2,17 inch). Beide zijn het gangbare formaat in hun regio, en beide passen in de kaarthouders en portemonnees die daar verkocht worden.

    Wat zijn de afmetingen van een visitekaartje in mm?

    Een Amerikaans visitekaartje is 88.9 × 50.8 mm, meestal afgerond op 89 × 51 mm. Een Europees kaartje is 85 × 55 mm, een Japans kaartje 91 × 55 mm en een creditcard 85.6 × 53.98 mm. Met 3 mm afloop aan elke kant is het bestand van een Amerikaans kaartje 95 × 57 mm en dat van een Europees kaartje 91 × 61 mm.

    Hoe groot is een visitekaartje in cm?

    Een standaard Amerikaans visitekaartje is 8,89 × 5,08 cm (vaak geschreven als 8,9 × 5,1 cm). De Europese standaard is 8,5 × 5,5 cm. Een creditcard is 8,56 × 5,40 cm.

    Wat is het Europese visitekaartformaat?

    85 × 55 mm, ongeveer 3,35 × 2,17 inch. Dit formaat wordt gebruikt in het VK, Duitsland, Frankrijk en het grootste deel van de EU. Het is smaller en hoger dan de Amerikaanse kaart. Daarom past een Amerikaanse kaart soms krap in een Europese kaarthouder. Het is niet hetzelfde als het creditcardformaat (85,6 × 53,98 mm).

    Is een visitekaartje even groot als een creditcard?

    Nee. Een creditcard volgt ISO 7810 ID-1: 85.6 × 53.98 mm (3.37 × 2.125 inch, 8.56 × 5.40 cm), 0.76 mm dik, met afgeronde hoeken van 3.18 mm. Een Amerikaans visitekaartje is 3.3 mm breder en 3.2 mm korter. Metalen visitekaartjes maken we op creditcardformaat; papieren kaarten volgen de standaard voor visitekaartjes.

    Hoeveel pixels is een visitekaartje?

    Bij 300 pixels per inch, de drukstandaard, is een Amerikaans visitekaartje 1050 × 600 px, of 1125 × 675 px met afloop. Een Europees kaartje is 1004 × 650 px. Op een scherm met 96 CSS-pixels per inch is een visitekaartje 336 × 192 px en een creditcard ongeveer 324 × 204 px. Bij 300 ppi is een creditcard 1011 × 638 px.

    Is een visitekaartje 2 × 3 inch (50,8 × 76,2 mm)?

    Nee. Een standaard visitekaartje is 2 × 3,5 inch (50,8 × 88,9 mm). De korte zijde is 2 inch, de lange zijde 3,5. Verticaal gedrukt is het 2 inch breed en 3,5 inch hoog: dezelfde kaart, gekanteld.

    Zijn visitekaartjes 4 × 6?

    Nee. 4 × 6 inch (101,6 × 152,4 mm) is een formaat voor ansichtkaarten of fotoafdrukken. Een visitekaartje is 3,5 × 2 inch (88,9 × 50,8 mm), iets meer dan een kwart van het oppervlak van een 4 × 6.

    Welk formaat moet mijn visitekaartbestand hebben?

    Stel voor een Amerikaanse kaart het document in op 3,75 × 2,25 inch (95,25 × 57,15 mm): de kaart van 3,5 × 2 inch (88,9 × 50,8 mm) plus 1/8 inch (3,175 mm) afloop aan elke kant. Houd tekst en logo's binnen 3,25 × 1,75 inch (82,55 × 44,45 mm). Gebruik voor een Europese kaart 91 × 61 mm, met tekst binnen 79 × 49 mm. Bij 300 ppi is het Amerikaanse bestand 1125 × 675 px. Bij de proef controleert een mens elk bestand. Ontbreekt de afloop, dan passen we dat aan en laten we het je zien.

    Welk formaat heeft een staand (portret) visitekaartje?

    2 × 3,5 inch (50,8 × 88,9 mm). Het is de standaardkaart op zijn kant gedraaid, dus hij kost hetzelfde en past in dezelfde houders.

    Wat is het standaardformaat visitekaartje?

    In India is het gebruikelijke formaat van een visitekaartje 3,5 × 2 inch (89 × 51 mm), gelijk aan de Amerikaanse standaard. In Europa is dat 85 × 55 mm en in Japan 91 × 55 mm.

    Hoeveel visitekaartjes passen er op een vel van 8.5 × 11 in (215.9 × 279.4 mm)?

    Tien: twee naast elkaar en vijf onder elkaar, elk 3.5 × 2 inch (88.9 × 50.8 mm), zonder ruimte ertussen. Zo zijn vellen met kaartjes voor thuisprinten ingedeeld. Professioneel gedrukte kaarten worden op grotere drukvellen gedrukt met afloop rond elke kaart en daarna gesneden. Daarom zijn de randen strak.